Киста на яйчника

  • 18 480
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 127
Здравейте, края на декември месец ми откриха киста на десния яйчника с големина около 5 см, двукамерна с дебела стена. В Плевен д-р Попов ми предписа дуфастон с надеждата да се скупа, но не се случи. След това ми предписа оргаметрил и в момента го пия. Студентка съм във Варна и ходих и там на преглед при лекар, който ми препоръчаха, че е много добър- д-р Филев. Той установи, че състоянието на кистата не се е променило и ми препоръча лапароскопия при него или при д-р Горчев в Плевен. Лекарите са на мнение, че няма да се спука и ще се наложи операция. Д-р Попов предлага операция... кръвна с отваряне на коремната кухина. На 21 години съм и не съм раждала и  мисля, че е рисковано да се отваря коремната кухина. Бих искала да чуя вашето мнение за лекарите и двата варианта за отстраняване на кистата ми. Прочетох и другите теми за кисти, но реших за попитам за конкретния случай. Ако имате информация и за цени ще съм много благодарна!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здраей!
Лапароскопията е златен метод за премахване на кисти и други проблеми.Пила си медикаменти,не са помогнали,за съжаление ще трябва да преминеш към лапароскопия,но защо лекаря иска да ти прави операция през корема,какво казва той?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 201
Лапароскопия, естествено...На мен самата ми правиха подобна операция, възстановяването е несравнимо по - бързо и леко. Погледни във форума "Проблемно забременяване", има голяма тема за лапароскопските операции.

# 3
  • Мнения: 71
Цитат
другите теми за кисти
  Ако те интересува билков метод за ле4ение,можеш да погледнеш постовете ми в тази тема.Там съм писала за една билка Па4а трева,която всъщност е най-популярна като троскот.Пих я известно време някога и кистите се спукаха,а бяха много.Все пак ,ако пробваш първо попитй док,опасно ли е да се спукат в тялото ти кистите.На мен ми се спукаха и оттогава нямам кисти. Ве4е ставам като досадна с тая билка,но нали форумите са,за да споделяме опит.Много ми се иска да помогна и на други хора,да открият силата на биките,като мен..

# 4
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Оперирана съм от киста на яйчника преди 11год. Отстраниха ми десният яйчник , тъй като беше обвит в кистата, която беше с размер на 5-6 мес.плод. Оперираха ме през корема. Станах бременна и родих второто си дете само с един яйчник. Не съм имала проблем със забременяването и бременността.
В момента ходя на генеколог и аз в Плевен. За информация да си запазиш час за проф.Горчев с в частната клиника "Света Марина" е трудно, ще ти дадат час чак за след три месеца. Аз ходя в онкогенекологията , където е шеф Горчев , ходя при д-р Йорданов и съм много доволна. Ходя при него вече 2 год. и за това , което ходих ме  излекува. Ако искаш пиши ми на ЛС мога да ти дам телефони на отделението , а и на самият доктор.

# 5
  • Мнения: 2
Здравеите! И аз имам една лапароскопия и една коремна операция възтановяването след лапароскопията е много по бързо!Оперираха ме коремно... преди около 35дни и още не съм много добре,корема ми е изтрапнал и леко подут. А и белезите от лапароскопията даже са сладки  Grinning Но изрично НЕ препорачвам професор Горчев!!! Втората операция ми бе6е при УЖ при него. Изопщо не знае за какво става въпрос,като ми видя епикризата ми каза ,4е колегите били видяли еди какво си... тои преглежда долу и се качва отвреме на време да погледне операцията!Разочарована съм!И ощте ме боли

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Билките са прекрасен метод,но си зависи от кистите.Аз в момента лекувам кисти с дуфастон.Моите са много,но са малки.Надявам се да се махнат само с лекарства.Доктор Филев е добър доктор,аз бих му имала доверие.Можеш да отидеш за още едно мнение в Майчин дом.Нямам наблюдения от конкретен доктор,но доколкото знам там основно правят лапароскопия.

# 7
  • Мнения: 19
аз сьщо сьм за лапароскопска операция аз имах 4см киста на дасния яичник и ми направиха такава операция всичко мина бьрзо и лесно вьзтановяването сьщо беше бьрзо поне при мен правимия др начев в маичин дом в софия преди доста време сега имам 2 годишен син

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Моята киста беше фоликулярна,като я откри доктора беше 6см,с идването на цикъла се сви с три см.След това един месец пих противозачатъчни ,като свърших опаковката кистата се беше свила.За първи път ми се случва!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
irina_boneva ти си мехлем за моята душа Simple SmileИ аз се надявам да се оправя само с лекарства

# 10
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Здравей Вики , и аз пусках подобна тема , и при мене положението беше същото , 5.6см. киста на десния яйчник , трикамерна . От април месец миналата година до септемвр се лекувах с различни хормонални хапчета , кистата един месец ми растеше , на другия намалявяше .Септември смених лекаря и той ми исписа един курс с антибиотик ,
тя намаля до 2.5 на 3.0 см.и от тогава до сега си е така.Лекаря ми каза че трябва операция но при мен задължително ще бъде коремна , защото аз съм с две секцио и се предполага че имам сраствания .От всичсо което съм прочела за това време просто няма проблем от лапароскопската операция , не се бой  и не приемай предложението за коремна ако лекаря не ти обясни къкъв е проблема че не може да ти се направи лапароскопия.
Междо другото аз пия и билки с надеждата операцията да ми се размине.Успех

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ако може да се направи лапароскопия - това е по-доброто решение. А ако все пак се наложи кръвна операция - не се притеснявай, след като се възстановиш от нея няма проблем и да родиш.  Grinning

# 12
  • Мнения: 401
Горещо те съветвам да предпочетеш лапароскопията! Освен много по-лекото възстановяване, следва да се отчете фактът, че отворената коремна операция предизвиква сраствания, много по-големи от тези при лапароскопията. Срастванията са една от основните причини за невъзможност за забременяване или за извънматочна бременност! Повярвай ми, когато, живот и здраве, тръгнеш да забременяваш, не искаш вместо така дългоочакваната бременност в матката да получиш извънматочна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт