амниоцентеза в майчин дом без уговорка с лекар

  • 59 322
  • 215
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 0
Здравейте, Grinning предстои ми амиоцентеза в Майчин дом на 01.12.2010,от всичко прочетено до тук бих искала да попитам каква е актуалната цена на тази процедура,ако пациента не желае болничен престой. newsm78.Ще бъда благодарна ако някой знае и сподели това с мен Hug

# 121
  • Мнения: 3
Здравейте,
В 15 седмица съм. Предстои ми амниоцентеза в Майчин дом в края на следващата седмица. Първото ми изследване въз основа на кръвна проба не е много притеснително, но моят лекар ми препоръча да направя амниоцентеза за да съм спокойна. Вече съм на 35 години и ще родя, живот и здраве, на 36 г. Днес когато отидох в Майчин дом да запища дата, започнаха да ме разобеждават - имало опасност от аборт, не било наложително и т.н. Аз все пак имам доверие на моят доктор. Първото си дете родих при него, цялата бременост - бях много доволна.  Но, сега, направо не знм какво да правя.
Освен опасността от аборт, което зависело от екипа (но а никого не познавам там, как да избера екип? Cry), трябвало да остана 3 нощи в Майчин дом  Sad- така ли е?
Някой наскоро правил ли е амниоцентеза там и може ли да ми препоръча екип.
Освен това - доколкото разбрах и от прочетеното - не е толкова стращна процедурата - така ли е?
Предстои ми важно решение - да правя или не амниоцентеза - чета, проучвам, побърквам се  ooooh!

Ако някой може да сподели мнение или препоръка, ще съм безкрайно благодарна   bouquet

# 122
  • Мнения: 2
Здравей, мен ме изписаха в петък от МД след амниоцентеза. Ето как мина:
1. отиваш рано сутринта към 8 часа на регистратурата /не на централната, а веднага след нея в дясно по топла връзка и по едни стълби на 2-ри етаж Simple Smile мисля, че се води ендокринология там. Има огромна табела. Можеш да питаш и на централната регистратура, ще ти обяснят/.
2.ако има някой с теб, да пази ред пред 210 каб. на същия етаж, защото там си след регистратурата. Тук записват данни и те питат дали си избрал екип или не.
3. ет.14, каб. мисля 3 за консултация. Разясняват какво представлява, рискове и пр.
4. отиваш на съответния етаж за извършване на амниоцентеза.
Аз не съм избирала екип и не съм плащала нищо. Носиш лична карта, ПКК, хемостаза и направление за хоспитализация.
Паднах се на ет.5 Майчин риск при д-р Попиванова.
Носи си задължително чанта с готов багаж за оставане за всеки случай, защото мен ме накараха да си облека нощница преди да влезна за процедурата. Разбира се, аз не си носих и се наложи да взема от техния гардероб, което не е особено приятно. На всичкото отгоре, ми се падна запушена игла, което е много рядко, та се наложи да повторят процедурата на следващия ден сутринта. Направо си ме оставиха в болницата за една вечер и на следващия ден след амниоцентезата ме изписаха към обяд.
Процедурата не е болезнена, боцкане с игла ниско в корема. Важно е да си колкото се може по-спокойна, като цяло и доктора доста помага като те разсейва с приказки. Относно изборът на екип - спрягат се 3 имена, които със сигурност за го заслужили, но аз питах и гинеколога си и личния и те казаха, че там всички са добри Simple Smile Дано съм ти помогнала, желая ти късмет Simple Smile

# 123
  • Мнения: 14
Здравей, мен ме изписаха в петък от МД след амниоцентеза. Ето как мина:
1. отиваш рано сутринта към 8 часа на регистратурата /не на централната, а веднага след нея в дясно по топла връзка и по едни стълби на 2-ри етаж Simple Smile мисля, че се води ендокринология там. Има огромна табела. Можеш да питаш и на централната регистратура, ще ти обяснят/.
2.ако има някой с теб, да пази ред пред 210 каб. на същия етаж, защото там си след регистратурата. Тук записват данни и те питат дали си избрал екип или не.
3. ет.14, каб. мисля 3 за консултация. Разясняват какво представлява, рискове и пр.
4. отиваш на съответния етаж за извършване на амниоцентеза.
Аз не съм избирала екип и не съм плащала нищо. Носиш лична карта, ПКК, хемостаза и направление за хоспитализация.
Паднах се на ет.5 Майчин риск при д-р Попиванова.
Носи си задължително чанта с готов багаж за оставане за всеки случай, защото мен ме накараха да си облека нощница преди да влезна за процедурата. Разбира се, аз не си носих и се наложи да взема от техния гардероб, което не е особено приятно. На всичкото отгоре, ми се падна запушена игла, което е много рядко, та се наложи да повторят процедурата на следващия ден сутринта. Направо си ме оставиха в болницата за една вечер и на следващия ден след амниоцентезата ме изписаха към обяд.
Процедурата не е болезнена, боцкане с игла ниско в корема. Важно е да си колкото се може по-спокойна, като цяло и доктора доста помага като те разсейва с приказки. Относно изборът на екип - спрягат се 3 имена, които със сигурност за го заслужили, но аз питах и гинеколога си и личния и те казаха, че там всички са добри Simple Smile Дано съм ти помогнала, желая ти късмет Simple Smile
Здравейте , искам да попитам дали трябва предварително да си запиша дата и час за амниоцентеза , тъй като не съм от София , и ако можете да ми дадете някакви координати къде точно да се обадя.

# 124
  • Мнения: 226
Здравейте, бих искала да попитам задължително ли е да е направен БХС, защото не ми се минава през това съмнително "удоволствие" с неточни резултати  Sad .
На 40 години съм и по препоръка на лекарката ми ще направя амниоцентеза така или иначе.

# 125
  • София
  • Мнения: 272
Здравейте, бих искала да попитам задължително ли е да е направен БХС, защото не ми се минава през това съмнително "удоволствие" с неточни резултати  Sad .
На 40 години съм и по препоръка на лекарката ми ще направя амниоцентеза така или иначе.

БХС не е задължително изследване и ако твърдо ще правиш амнио, няма смисъл да се подлагаш на това "китайско мъчение".  Peace

Успех и късмет  Hug

# 126
  • Мнения: 226
Благодаря   bouquet !

# 127
  • София
  • Мнения: 181
Цитат
Здравейте , искам да попитам дали трябва предварително да си запиша дата и час за амниоцентеза , тъй като не съм от София , и ако можете да ми дадете някакви координати къде точно да се обадя.
zori7404 , да, трябва да си запишеш час и дата за амниото Peace
Може да звъннеш и да си запишеш ден и час на тези тел.
9172-468, 9172-474, 9172-254

# 128
  • Мнения: 37
Здравейте момичета,
Ужасена съм! Аз съм с инвитро първите 3 месеца кървях обилно и не излизах от Бургаската  болница, влязох в 4 месец и 1 седмица и някой сякаш с ръка взе кървенето и го изхвърли, в 17 г.с ходих на преглед в инвитро клиника Малинов - София при д.р Михова тя ми направи преглед но на принципа на фиталната морфология и ми каза че няма смисъл от БХС защото вече е късно. В 19г.с и 2 дни моя лекар в Бургас  реши че ще ми прави ФМ която се оказа добра и всичко на бебо е наред .  Зачаках резултат от БХС. Днес ми се обадиха от Варна и ми казаха че риска от болестта на Даун е 1:80 и че трябва да си направя Амниоцинтеза и ти в близките дни за да може да се вземат мерки. тя се прави в 19-20 седмица, а аз вече съм 20 г.с. Обадих се на лекаря си и му обясних, а той ми казва че в момента не е в Бургас и да ида в понеделник към обед и да поговорим и аз изпадам в ужас че може би вече съм закъсняла за Амнеоцинтеза защото в понеделник вече ще бъда 21 седмица. МОЛЯ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАКВО ДА ПРАВЯ, И КЪМ КОЙ ДОКТОР ДА СЕ НАСОЧА.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 17 927
pepeusi77 , амниоцентезата може да се прави по всяко време, това не е проблем. Сроковете са по-скоро защото при евентуален лош резултат, малко лекари се съгласяват (даже не знам дали е разрешено) да се абортира плода.
Желая ти успех и добър резултат!

# 130
  • Мнения: 37
благодаря, номоля да ме насочите към добър лекар.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 17 927
благодаря, номоля да ме насочите към добър лекар.
Майчин дом София - доц. Димитрова или д-р Марков. Peace

# 132
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 749
Не намерих по-нова тема за да разкажа за моето амнио, затова пиша тук. Предварително направих изследвания -ПКК, урина, кръвна група, протромбиново време, СПИН, Васерман. Взех си направление от гинеколога следящ ме по ЗК, той ми даде инаправление за първите изследвания, последните 3 си ги платих. Запазих си час за амнио 3 дни преди да отида. Звънях на всички намерени телефони, докато някой ми вдигна. Тази, която най-напред ми вдигна, беше груба и ми викаше /не можело и консултация и амнио/ Записа ме за амнио, но аз бях решена, че първо ще се консултирам и ако ме убедят ще си го направя-имах страхове за бебо/
Отидох към 8,30 и зачаках на 14-ти ет. някой да ми отговори на въпросите. Дойде една доцентка и ми каза да не чакам, а да отида в кабинет 210 за да ми попълнят документите /това на 2-ри ет./ На вратата на въпр. кабинет пише, че първо се регистрираш -регистратурата е на същия етаж. Там те регистрират, че ще лежиш, даваш лична карта и напраление и за 2 мин. си готова.
Чакаш си реда пред каб.210-там ти проверяват изследванията, евентуално избираш екип, дават ти един куп документи и те пращат на касата на 1-я етаж да си платиш.След това отиваш на 14-я етаж да си вземеш епруветки от стая 3.Там доцентката се опитваше да ме разубеди  Shocked за дългия тест, но не успя. Изпрати ме на 10-я за процедурата. Там си намерих избраната лекарка, тя писа, писа...Настаниха ме за лежане - веднага ме намери сестра да ми предложи до края на деня да ме пуснат, ако всичко е наред. Зарадвах се, но сега съжалявам.
Поиска ми пари, щото много ми била спестила. А ми казаха да не си чета епикризата /явно е страшна и точат касата/ Не ми дадоха абсолютно никакъв медикамент. Просто полежах 3-4 часа.
Сега се оказва, че имам инфекция и много ме е страх  Sad Ходя по лекари и допълнително плащам. Но и там да бях останала, явно нямаше да ми обърнат внимание.
Само да уточня, че става въпрос за Майчин дом

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 16:30 от elliee

# 133
  • Варна
  • Мнения: 17 927
Ох, много съжалявам . Cry
 Инфекцията е един от рисковете на амниото, но сигурно ли е , че това е причината. Напиши кой ти прави процедурата. Димитрова ли?

# 134
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 749
Карагьозова. Не знам лекува ли се и доколко е опасно. Засега се изразява в ОБИЛНО течение. Преди това беше нормално.

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 17:05 от elliee

Общи условия

Активация на акаунт