не иска да суче

  • 581
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
На някого случвало ли се е такова нещо-значи от вчера не иска да суче,слагам на гърдата и започва да плаче,съответно аз се притеснявам,че остава гладен.Тази сутрин сука сутринта и оттогава отказва,обикновено до сега би трябвало да е сукал поне 3-4 пъти.А вчера цял ден яде истински само сутринта и вечерта.
Преди 2 дни ни сложиха ваксина възможно ли е да е от това?Макар ,че вдигна температура тогава и я свалих още на същия ден,но възможно ли е реакцията да продължава?И как да го накарам да яде,помагайте моля ви Praynig

# 1
  • Мнения: 280
Не се притеснявай,на тази възраст е възможно такова поведение.Не си спомням точно кога беше,но със сигурност около 3 м. и моята принцеса се държеше по същия начин.Преминава за няколко дни,но дотогава:давай ,когато пожелае,независимо колко време е минало от последното сукане;кърми,когато заспива ,или е в просъница още.Важно е да не го насилваш,като заплаче,дръпни се,за да не свързва сукането с плач и отрицателни емоции.Кърми през нощта,тогава са по-склонни да сучат.Въоръжи се с търпение и спокойствие,всичко ще бъде наред Wink

# 2
  • Мнения: 463
Благодаря ти Злати,права си,
гледам да не го натискам да суче,защото единственият резултат е ,че започва да плаче още по-силно.

И да добавя,дори и когато започне да суче много бързо се разсейва,започва да зяпа наоколо.Аз гледам да няма какво да го разсейва,но той все си намира.Сякаш му е скучно да суче Mr. Green
И още,четох за кърмачески стачки,възможно ли е нашето да е такова?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Разбира се, че е възможно да е кърмаческа стачка, даже най-вероятно е това.
Преди няколко дни и ние имахме такъв проблем, макар че вече сме на 9 месеца, но при нас причината се оказа цикъла ми. Когато отмина той беба започна да си суче нормално. Аз малко се поошашках, защото ни се случва за първи път. Та, да знаеш, ако си в цикъл и това може да е причината Wink.

Придържай се към съветите на Злати, а ние ще стискаме палци бързо да се върнете към нормалното сучене.

# 4
  • Мнения: 463
Мерси Jade ,(и двете със Злати сте ми съгражданки май Grinning)и на мен за първи път ми се случва,и затова се шашкам.За цикъла,моят още го няма,само да не ме изненада тези дни...

# 5
  • Мнения: 280
Да де,само дето ти си в Лондон,пък ние в ст.Загора newsm12

# 6
  • Мнения: 463
Да де,само дето ти си в Лондон,пък ние в ст.Загора newsm12

Е така е ,но пак сме си съгражданки Laughing

По въпросът с керменето,много мерси за съветите,наистина като е сънен суче HugСега само го дебна.

# 7
  • Мнения: 25
При нас се получи по същия начин - отказа да суче изведнъж. Само през нощта е спокойна и суче, а през деня рев та дори и от шише после не искаше да суче. Но се оказа че има гъбички в устата и я боли, така че за всеки случай провери бебето как е езичето му.

# 8
  • Мнения: 398
.Преминава за няколко дни,но дотогава:давай ,когато пожелае,независимо колко време е минало от последното сукане;
Това значи ли, че периодично трябва да се предлага гърдата на бебето - например през половин - един час, за да се види дали ще иска newsm78

# 9
  • Мнения: 579
Това значи ли, че периодично трябва да се предлага гърдата на бебето - например през половин - един час, за да се види дали ще иска newsm78

Точно така.Трябва да се предлага дори през половин час да е,та дори и през 10-20 мин.

Нашата бебе беше с т.н кърмаческа стачка близо 2-3 седмици.Направо се побърках   smile3511 ама с много търпение от моя страна(а и с виртуалната помощ на всички мами в този форум) се справихме и сега си се кърмим нормално и си наддаваме добре. newsm44

Важно е да се изцеждаш,ако бебето не суче много за да не ти намалее кърмата.

# 10
  • Мнения: 463
При нас се получи по същия начин - отказа да суче изведнъж. Само през нощта е спокойна и суче, а през деня рев та дори и от шише после не искаше да суче. Но се оказа че има гъбички в устата и я боли, така че за всеки случай провери бебето как е езичето му.

Как да разбера дали има гъбички?Нормален ми изглежда езикът му

# 11
  • Мнения: 25
Ако езичето е много бяло и грапаво като налеп и с пръст ако пробваш да обереш не пада нищо значи са гъбички. Може и небцето да е бяло.

Общи условия

Активация на акаунт