Отговори
  • Мнения: 1 881
Майчета, иам въпрос: Как се консервира коприва и спанак - стерилизирани бурканчета или във фризер? - Майка ми държи да ми приготви полуфабрикат от тези две зеленини, защото на мен са ми любими, но не знаем как да го направим. Моля, помагайте със съвети Praynig

Основно не знаем колко време се стерилизират бурканчетата, колко време е трайността после и трайността във фризер. Може ли само да свари  и пасира копривата и сложи в пликчета в камерата, а аз после да добавям сиренце и вода с мляко /адапте/?

# 1
  • Мнения: 414
Най-добре да ги замразите във фризера. Така ще им се запазят витамините. Копривата аз не я режа, направо както си е я слагам във фризера, после вадя и готвя. Спанакът го изчиствам от корените и пак го слагам без да го режа в плик, защото като замръзне е достатъчно просто да се начупи с ръка за да се направи на ситно Simple Smile

Ако ще ги вариш, можеш да насипеш пюрето в кубчета за лед, да замразиш и после да сложиш в пликове във фризера. Така ще можеш да вадиш толкова кубчета, колкото си пожелаеш и да ги омешваш с каквото си поискаш. Аз така правех и с други неща, примерно пюре от сливи, праскови и т.н., после правех желаната комбинация.

# 2
  • Мнения: 1 645
Аз току що бланширах спанак,и го чакам да изтине.После ще го направя на порции,и ще го сложа в фризера.
Бланширах го така както ми каза един познат - изчиствам спанака,и после го слагам във леко подсолена вряща вода за 1 - 2 минути и е готов.
За копривата не мога да ти кажа.

# 3
  • Мнения: 4 244
Копривата е най добре да се изсуши!
Но иначе според мен ако е за консервиране - определно замразяването
И за спанака и копривата - не повече от 2 мин в вряща вода, след това - директно се "стряскат" с студена вода, за да останат зелени

# 4
  • Мнения: 1 881
Благодаря ви много за бързите отговори, във фризер ще е  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 663
коприва не обичам, но спанак - във фризера
обаче разстелен в пликче като филийка, за да може после да си отчупя по-лесно колкото си искам

Общи условия

Активация на акаунт