!!!КУЧЕГОНА Е МНОГО ОПАСЕН!!!

  • 72 586
  • 288
  •   1
Отговори
 Здравейте,

 Знам, много хора имат кучегони, но днес научих, че някои майки дори купуват за децата си и косата ми се изправи! Реших, че съм длъжна да разкажа, на колкото се може повече хора, колко са опасни кучегоните и как научих за това.

 Миналата есен вървях по ул. Георги Бончев в отсечката м/у издателството на БАН и Цариградското шосе. Пресрещна ме куче, което се зъбеше и ръмжеше. Опитах се да заобиколя, но песа тръгна към мен. Имах кучегон Dazer, купен за около 70 лв. В момента в които натиснах бутона, кучето направо откачи! Спусна се, захапа ме за крака и аз паднах назад, като се ударих силно в асфалта. Усетих, че губя съзнание и започнах да пищя със всичка сила докато не дотичаха няколко мъже и една жена. Супер много съм благодатна на тези хора и на другите, които ми се притекоха на помощ и ме вдигнаха от шосето, защото ботуша ми се пълнеше с кръв, а краката ми целите трепереха!!

 Принципа на работа на кучегона е да прави звук, недоловим за човешкото ухо. Убедих се, че е много по-добре да правим звук, които хората ще чуят и ще се отзоват на помощ, като да пищим с всичка сила, например! Не се доверявайте на някакъв прехвален, пластмасов боклук да ви спаси живота и здравето!!

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Е хубава работа.
Току що ми доставиха един. Същия като твоя.
И сега какво- да го мятам на боклука ли?  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 353
  maiya_ , представям си какъв стрес си изживяла! Благодаря, че предупреди за възможна опасност  bouquet

# 3
  • Мнения: 468
И на мен ми казаха миналата седмица, че при някои кучета този кучегон вместо да ги прогони, ги настървява още повече.

# 4
  • Мнения: 417
за първи път чувам за такова устройство, може би има по-истински и ментета или...Някой има ли отзиви за ефикастни кучегони?

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 14:02 от boboblina

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Дъщеря ми се страхува от улични кучета и мечтаеше за подарък - кучегон.  Thinking
Благодаря за споделеното.  Hug

# 6
  • Мнения: 1 546
Хм и аз имам, но досега не ми се е налагало да го ползвам. Замислям се. Thinking

# 7
  • Мнения: 3 157
В конкретния случай кучегона явно не е подействал,но това не значи,че е опасен.Как може от една ситуация да си правиш подобни генерални изводи?Кучето може да те е нападнало по хиляди причини,за които не се сещаш,най-малкото усетило е страха ти или ти си направила по-рязко движение като си бръкнала и насочила машинката към него и т.н.
Мен също са ме хапали 2 пъти кучета,единия път изобщо не бях забелязала,че има куче,скочи изпод някаква кола и ме ухапа.И какво сега да пусна тема-Колите са много опасни!!!!!!Под тях се крият кучета!!!
Втория път като ме нападна всъщност бяха цяла глутница,беше много студено и се бяха озлобили,наобиколиха ме,започнаха да скачат,едно ме ухапа,аз паднах на земята..благодарна съм,че не ме разкъсаха,защото дойде някакъв човек и ги разгоди,ама от това следва ли,че студа е много опасен-води до озлобяване на кучетата!!!!?

# 8
  • Мнения: 46 437
Кучегонът не е опасен, просто не е ефективен. На половината кучета не им действа. Свекър ми и свекърва ми имат, служебни са техните, понеже работата им е свързана с посещаване на места с кучета, ами - не са доволни.

Вече 6 г. ходя със спрей. Не ми се е налагало да го ползвам, но със сигурност действа. Продават ги в оръжейните магазини, специални са с/у животни, към 5 лв.

Дано се възстановиш бързо, физически и психически. Имам голям страх от кучета, така че съчувствам много  Confused

# 9
  • Мнения: 804
За щастие не са ме нападали улични кучета, но знам, че когато дълго време не са намирали храна (най-вече зимата, когато понатрупа сняг) реакциите им са по-изострени и дори да не са склонни да нападат ако нещо силно ги подразни (рязко движение, силен шум) нападат много агресивно. Затова в тези случаи кучегоните са опасни. А и домашните кучета  противно на очакванията реагират доста неадекватно на кучегоните - стават неоправдано агресивни, без да са гладни или застрашени от нещо. Абе животно си е животно и не се знае какво ще направи в следващия момент. Това със спрея ми се вижда по-ефективно, но трябва да се запази пълно самообладание за да може да напръскаш кучето, когато е достатъчно близко, а и да съумееш да предпазиш себе си от спрей отвят към теб от вятъра (да не дишаш няколко секунди докато се отместиш примерно). По-принцип не ме е страх от кучета и гледам голямо домашно, но понякога когато мина покрай глутница помияри, от страх ми се иска да побягна за да ги отмина по-бързо.

# 10
Като прочетох какво съм написала, си дадох сметка, че има едно доста неясно изречение: "В момента в които натиснах бутона, кучето направо откачи"... Ще се опитам да опиша, макар че не искам да си спомням:

Когато активирах кучегона, кучето се сепна. Като, че се стресна. Спря да ръмжи. Може би, за около секунда се стъписа, преди да се спусне и да ме захапе. За мен няма съмнение, че кучегона имаше ефект върху кучето, но този ефект бе много негативен!!

Пропуснах да уточня: кучето бе помияр и не видях никакъв нашийник (за това ме питаха в противобесния център), което според мен означава, че не е специално обучено на такава реакция към въздействието на кучегона.

Искам също да подчертая, че твърдението "ако ви нападне куче, не викайте и не пищете" според мен е напълно неадекватен, защото когато се борите с последни сили за живота си, не ви остава друго освен да пищите. Не искам да разчитам на самоотвержеността на случайни минувачи, но точно такива ми се притекоха на помощ. За това съвета ми е: ако изпаднете в такава ситуация, пищете и викайте за помощ със всички сили и все някой ще ви помогне.

Надявам се да съм ви била полезна

# 11
  • София
  • Мнения: 10 233
Това е един от кошмарите ми и една от причините, заради която искам да напусна страната.
 Confused

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Изпробвах кучегона върху кучетата в местната градинка.
Действа. А всъщност, съм го взела именно заради тях. За всеки случай просто.

# 13
  • Мнения: 458
не че е опасен - просто не е ефективен и не на всяко куче действа .

# 14
  • Мнения: 22
maiya_  скорошно и безпроблемно възстановяване от шока и нахапванията, хубаво е че е имало минувачи да ти помогнат, че не се знаеше какво може да стане.

Аз не съм имала кучегон, страхувам се много от уличните кучета, винаги ги заобикалям от голямо разстояние. Явно решението е спрей.

Общи условия

Активация на акаунт