Колко пъти в годината посещавате гинеколог

  • 4 698
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Според вас през какъв интервал от време жената, която няма оплаквания трябва  да прави профилактични прегледи при генеколог?

# 1
  • Мнения: 1 999
Според мен не е лошо 2 пъти в годината да ходиш на профилактичен преглед, дори да нямаш оплаквания. Хубаво е да си правиш цитонамазка всяка година! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 505
2 пъти годишно със съответните изследвания.

# 3
  • Мнения: 7 186
Ами 1- 2 пъти годишно. Цитонамазка също е добре да се прави веднъж годишно.
Аз не съм от най- редовните откъм профилактични прегледи, но смятам да се стегна за в бъдеще. На една моя позната от неходене на гинеколози, поради липса на оплаквания съвсем скоро и откриха 5 см киста на яйчника и сега ще я оперират. Tired Много е лошо, че има заболявания /някои от които и много сериозни/, които се развиват без абсолютно никаква клинична картина и оплаквания. Tired А ние сме свикнали да ходим на лекар като ни заболи...
Между другото откакто започнах да ходя профилактично и на стоматолог зъбите ми са в много по- добро състояние. Simple Smile

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Поне 2 пъти  с ехограф и цитонамазка.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 206
Според вас през какъв интервал от време жената, която няма оплаквания трябва  да прави профилактични прегледи при генеколог?

Един път годишно с цитонамазка. Аз посещавам на 6 месеца с намазка заради проблеми с шийката

Последна редакция: сб, 01 окт 2005, 19:32 от Vache

# 6
  • Мнения: 2 672
според мен трябва на 6м или 1 год , ама аз съм толкова немарлива в това отношение. Много рядко ходя и всеки път си казвам ,че ще го променя , но уви!

# 7
  • Мнения: 3 423
аз преди мразех да ходя по лекари,включително гинеколози но сега всяка седмица ,че и по два пъти и то по мое желание ходя да гледам бебо Embarassed
иначе доколкото съм чувала жени до 30 години трябва веднъж годишно да ходят на профилактика и при гинеколог и при мамолог.за над 30 -по често.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Веднъж годишно, ако всичко е наред. Ако има други обстоятелства - лекарят ще си каже.

# 9
  • Мнения: 1 793
веднъж годишно; с цитонамазка и ехограф

# 10
  • Мнения: 2 255
1-2 пъти годишно

Калоян    - 29.09.2004 г.
Кристиан - 08.11.1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 11
  • Мнения: 14 133
Ходя поне два пъти, ако нямам проблеми.Пускат ми два пъти цитонамазка и един път ме пращат на мамолог.

# 12
  • Мнения: 1 250
Мен ме е срам да си призная - последния път ходих преди 4 години. ОТ миналата година се каня пак да отида, ама дано сваря до края на тази да се замъкна.

Мами, тези, които живеят сами с тати без баба, и ходят на работа - кажете кога сварвате да се грижите да себе си?
Знам, че е препоръчително да се ходи, още повече имам бучка още от първото дете, ама съм една мързелива...

# 13
  • Мнения: 14 133
Татито гледа малкия, докато аз ходя на прегледи, но той със ссвободна професия и по-може да се откачи, за разлика от мен,

# 14
  • Мнения: 3 927

Мами, тези, които живеят сами с тати без баба, и ходят на работа - кажете кога сварвате да се грижите да себе си?

Ами не сварваме Wink
Аз ходя неритмично, но ходя......ето сега пак закъснявам......

Общи условия

Активация на акаунт