Варна - помощ за сираците

  • 4 908
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Мили мами, готови ли сме да помогнем пак на горките дечица?  Hug
Предполагам помните, че преди месец ходихме с Гвен в домовете в Провадия и с. Бързия. И двата са за деца от 7 до 18 години. В Провадия са само момичета, а в Бързия смесени. И в двата дома имат нужда от дрехи, обувки, раници за училище, учебни пособия.
Относно дрехите и обувките ... Моля ви, ако някой има заделени дрешки подходящи за тази възраст да пише на мен или на Gvendolin.
Днес говорих с Гвен и тя предложи да ги събираме в едно помещение в Гръцката махла  до което тя има достъп. Няколко мами вече дадоха своята помощ.
Ако има желаещи, ще определим 2-3 дни през следващата седмица в които да ви чакаме на това място в Гръцката махла.

Относно останалите неща, като тетрадки, пособия и др.... Предлагам да си направим пак една среща в удобно за всички време и място и да решим как да процедираме. Дали ще съберем пари пак, или всеки ще купи каквото може.

ЧАкам ви с мнения и желани и по двата въпроса  Hug

# 1
  • Мнения: 1 399
Дрехи само есенни и зимни ли? Че тъкмо прибирам летните  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 839
Всичко ще е от полза ... зимно, лятно, кой каквото има.
С това `тъкмо`, надявам се нямаш предвид в 00:30 часа  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 187
Готова съм да помогна, но подходящи дрехи и обувки за тази възраст нямам . :Ще дам суха пара  Mr. Green.
Мисля да поразпитам все пак приятели дали не им се намира нещо и ще го домъкна!
Относно помещението нищо не разбрах  newsm78....... Embarassed, но може да се видим и някъде из центъра !

# 4
  • Мнения: 592
Ние с мъжа ми имаме книжарница (по-скоро офис-материали) и с удоволствие ще помогнем с тетрадки, химикали и други подобони.  Когато решите пишете ми на лични.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз ще се поразтърся и каквото има ще пратя пак по влака. newsm53е ако ме пуснат ..... може и лично Mr. Green
По колко деца има във домовете?За момичетата и на двете места ще са необходими дамски превръзки.Вижте като ходите,дали момичетата знаят как да си поставят дамските превръзки и каква лична хигиена трябва да спазват по време на цикъл.Сетих се затова,защото се оказа,че съученички на дъщеря ми незнаят все още Sick
 newsm10 smile3501 newsm51

# 6
  • Мнения: 424
Здравейте момичета,

Не разбрах приемат ли се носени неща или само нови? Големият ми син е на 10,5 години и мисля, че мога да заделя неща  от него ( пък и  аз нося същия номер маратонки). Кажете къде можем да ги оставим. Само в понеделник не ми е удобно, но през другите дни съм свободна. Оставам на разположение за час живея зад ВИНС-а и гръцката ми е супер удобна.

 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ух, не разполагам със стари дрехи и бувки, щот съм ги раздала вече. Пак на нуждаещи се поне.
Ще спомогна с някакви финанси засега.  Blush
Ако има и други, които имат желание и възможност най-вече за даване на средства,  можем да сформираме дневна среща като миналия път и да съберем лептата... за екскурзийка до там и обратно... Добре ще ми се отрази!  Whistling

# 8
  • Мнения: 2 839
Съжалявам, може би не обясних ясно.
1. За дрехите - ще опредилим 2 дни от следващата седмица, в които да ги носите на Гвен в някакво място което само знам, че е в Гръцката махла. Тя ще даде точен адрес като се появи в понеделник. Също и в кои дни и часове ще ви чака там. Ще гледам и аз да присъствам. Ако на някой му е невъзможно да носи в определените часове, ще се разбираме на лични от къде да ги взема аз.
2. За нещата които не са дрехи и искат средства - предлагам да си направим пак една среща, както пролетта. Да решим кой с какво може да помага /пари, пособия .../ и да действаме.
Ще се радвам, ако има повече мераклии да идват до дома. Ние с Гвен много трудно си комбинираме времето, че точно по времето когато тя излиза от работа, аз оставам без помощници и съм скрепена здраво за близнаците  Mr. Green Та колокото повече народ, толкова по-весело за дечицата от дома Laughing

# 9
  • Мнения: 1 290
да се включа и аз Simple Smile

понеже обещахме да идем в началото на учебната година, а не успяхме - време е поне сега да се задействаме Wink

Дрехи и обувки за всякакви сезони се приемат - и стари и нови, но ще цитирам едната Директорка:

"само да не е нещо за хвърляне скъсано и супер демоде. Все пак те учат с другите деца в града и ще ги е срам с такива дрехи"

та... аз знам, че всички мами са модни и си пазят дрехите, но все пак исках да го споделя с вас.

Имам една лична молба - ако не ви затруднявам да събираме само изпрани дрехи Simple Smile Simple Smile

Това е... всичко е от полза - кой каквото може Simple Smile

Мисля да съберем нещата в един офис за недвижими имоти на ул. Цар Калоян 14 (намира се в близост до църквичката - Малката Богородица) Това е кооперация, а офиса е на партерния етаж - има табела от вън Simple Smile

аз мога след сряда и след 16:30 часа

Моля пишете на коя от вас кога и е удобно за да уточним ден и час Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 511
Gwendolin се обръща към Gvendolin    Grinning

Имам дрехи за 17-18-годишни момичета,добре съхранени...мога да кажа,че светят даже  Heart Eyes

Да ги пратя по пощата на адрес,че май съм малко далечко от Варна! (но не за дълго  Heart Eyes)

Ще се радвам да помогна и в този район на България!

         Поздрави!!!

# 11
  • Мнения: 1 290
gwendolin_k,

ако има място някъде на близо до теб - някой дом можеш да ги занесеш или пратиш направо там.

Ако искаш обаче да ги дадеш за децата от дома в гр. Провадия с удоволствие ще ги приемем Simple Smile



# 12
  • София
  • Мнения: 1 511
Да,ще се радвам да дам дрехите за децата от гр.Провадия!  Hug

# 13
  • Мнения: 1 290
Мили момичета,

имам конкретно предложение към всички вас които искате да помогнете на децата от двата гореспоменати дома.

Предлагам следните ден и час за среща:

ПОНЕДЕЛНИК - 10 октомври 2005 год - 17 часа

адреса е: ул "Цар Калоян" 14  - офис за недвижими имоти "Торнадо - ДИЛ" ООД
има табела - лесно е за намиране.

Всички желаещи са добре дошли с идеи, дрехи, парички или каквото сметнат за нужно!

# 14
  • Мнения: 4 187
Гвен благодаря ти за линка Wink! Не бях в страната и незнам дали ще имам възможност в понеделник..... През седмицата ще се отчета  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт