Отговори
  • София
  • Мнения: 2 680
Дано не съм много досадна, но сега ми е паднало да си задам чуденките. Бебка спи, мъж ми го няма, да живей интернета.

Доскоро като я чуех, че си суче палеца почвах да си я кърмя (въпреки, че продължаваше да спи), докато съвсем захърка и се успокои и си я връщах обратно в леглото.
Обаче последните няколко пъти не съм я чула или не го е правила и си спа по цяла нощ и сега се чудя кое е по-правилното: да я оставя ли да си се успокои самичка и да си захърка или да се храним.

# 1
  • Мнения: 303
Според мен смученето на пръста няма много общо с това да е гладна. По-скоро показва, че детето се самоуспокоява. Ако детето си наддава добре, не виждам причина да я будиш за да я кърмиш Rolling Eyes С две думи-остави я на спокойствие Wink

# 2
  • Мнения: 2 807
Ако мислиш, че е гладна - кърми си я  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Не съм хранила никога заради палеца. Изобщо си спя докато не ревне, пък и моят сън е малко порски и в никакъв случай не мога да чуя смученето на палеца Embarassed  Mr. Green

Ако иска да яде едва ли ще си трае. Гладното бебе реве, особено нощем Wink
Друг е въпроса, че си смуче палеца за успокоение и твоята гърда би му послужила за същото, ако го вземеш при теб в леглото. Аз лично не можах да се науча да спя с бебето, но смятам че е добра идея или поне е по-добре от успокоението с палеца.

# 4
  • Мнения: 35 892
Ба, Джейд, тая снимка е много гадна, бе!  Twisted Evil Старата ти беше супер готина  Wink

# 5
  • Мнения: 1 107
Оставям го да спи, защото си смуче палеца най-вече, когато иска да се успокои или да заспи и много по-рядко, когато е гладен - особено през нощта. Е, ако започне много да нервничи или пък ако прореве - нахранвам го.

# 6
  • Мнения: 1 517
И аз мисля, че е правилно да я кърмиш като ревне, а не защото въобще си смуче палеца. Ами моята и до днес го смуче - денем, нощем, когато иска да се успокои - няма всеки път да вземам да я кърмя, я! Оставяй я да си спинка.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 680
Благодаря ви за мненията. Истината е, че доскоро я кърмех, като го правеше тоя номер, но от една седмица спрях и тя не реве, а продължава да си спинка.

Само дето последното вечерно ядене ни е към 20 часа и после до 07 си нуна ли нуна, дано не и е малко.

# 8
  • Мнения: 264
И моята го прави този номер с пръстчето. При всяко промърдване през нощта (а и през деня), си лапва палчето и продължава да спи. Спеше при мен, постоянно, в продължение на 2 седмици и всеки път като го лапнеше, и го вадех и замествах с цицата, но тя само я лапаше и продължаваше да спи. Само си разбивах моя сън. Сега често я чувам, че го засмуква, но тя го прави насън, нищо не мога направя, а и не се мъча. Когато се разплаче я взимам и я кърмя.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569

Само дето последното вечерно ядене ни е към 20 часа и после до 07 си нуна ли нуна, дано не и е малко.

На това само можеш да се радваш!

Общи условия

Активация на акаунт