Нормално ли е още да имам лохии?

  • 3 461
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Абе хора побърках се вече. Беба вече е на почти 45 дни, а аз май още имам лохии. Казвам май, понеже по едно време за два-три дни ми бяха спряли и сега пак наново. Чудя се дали пък не е менстурация вече, но нямам идея. За мой срам все още не ми е останало време да ида на гинеколог след раждането. Събра ми се малко множко с оправянето на един зъб, та затова още не съм успяла.
Та затова търся вашето мнение. Има ли и други като мене с толкова дълги лохии или трябва да почна да се притеснявам? И кога ви дойде първия цикъл след раждането?

# 1
  • Мнения: 7 640
renci, тъкмо щях да пускам търсачка до кога са имали лохии повечето мами. На теория към 20-тия ден изчезвала кръвта и течението ставало прозрачно и докъм 40 ден лохиите спирали. При мен откъм 20тия ден тече слабо и кървенисто, но все пак тече и то без да намалява. Не виждам как за 10 дни ще ми спре. Аз съм след секцио, където по принцип лохиите са по-оскъдни.

# 2
  • Мнения: 46 437
Моите спряха на 20-тия ден и след 10 дена ми дойде. Но като казах на лекаря той каза, че било малко вероятно да е М. Не знам какво беше, но си беше 4-5 дена и протече като нормална моя М, само малко по-обилна /но и следващите 2 месеца беше така/.
Така, че аз това си го броя за първа М след раждането-на 30-тия ден.

# 3
  • Мнения: 1 616
Моите лохии също доста се проточиха - поне 50 - 55 дена, като седмица и нещо след това съвсем леко ми зацапваше. И първият ми цикъл дойде, когато бебчо беше на 7 месеца. Раждах нормално без упойка, ако това има значение.

# 4
  • Мнения: 4 068
Значи са си още лохии. Аман вече.
Иначе и аз съм след секцио и си мислех, че бързичко ще ми свършат ама нъцки. Карай де-ще се изтрае някак. Но е утешително да знам, че не само при мен са били толкова дълги тези гадни лохии.

# 5
  • Мнения: 33
Ами сигурно е нормално.Аз родих на 20.08.2005 и още имам течение.В един момент намаля и аз бях решила,че се свърши вече с това тегло,но не би...след ден два текна с нова сила,но вече като нормален месечен цикъл.Само ме притеснява факта ,че е доста по обилен от обичайния за мен ,а и продължава вече 10ти ден.Не съм ходила на лекар,а май е време да го направя.Това ми е второ дете ,но първото може би защото го кърмих няколко месеца,нещата много по-бързо се оправиха ,въпреки че тогава пък имах много повече разкъсвания и шевове.
Да са ни живи и здрави бебоците,а ние се надявам бързо и безпроблемно да се възстановим и продължителните течения да са нормални за след раждане:)))

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Към 50 дни при мен.

# 7
  • Мнения: 449
На мен цикъл още не ми е дошъл, но пък твоя проблем продължи при мен около 50 дни. Ще спре, не се притеснявай Simple Smile

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И при мен продължиха около два месеца. След което ми дойде редовната менструация и оттогава е много редовна, за разлика от преди забременяването. Раждала съм секцио.

# 9
  • Мнения: 7 803
преди 10тина дни спря кървенето сега е едно такова прозра4но те4ение и то само понякога и аз съм със секцио

# 10
  • Мнения: 1 107
И моите се проточиха около 50 дни, макар че от 15-я ден нататък бяха съвсем слаби, имаше и паузи от по 2-3 дни като при теб. Още не ми е дошъл първият цикъл, може и да не ми дойде докато кърмя.

# 11
  • Мнения: 1 283
При мен се то4иха около 3 месеца! Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Почти два месеца бяха при мен

# 13
  • Мнения: X
При мен бяха 45 дни с прекъсване, както си го описала, даже мислех, че ми е дошло. Е дойде ми 20-тина дни по-късно и да ти кажа, само дето не ме отнесе smile3515

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С 1-вото дете ми дойде към 43 ден, след раждането.
С 2-рото към 35-37 ден пак след раждането.
Зацапване от лохии имах до малко преди тези дати. Демек почти ме се сля всичко и носих превръзки близо 2 месеца  Sad Наистина в началото и мен ме отнасяше, но след 3-4 цикъла ми се нормализира. Е, след всяко раждане имам малки промени, но като цяло съм ОК.
Ренци - види му се краят. Търпи само още мааалкооо  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт