Повторно забременяване след секцио

  • 3 097
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Здравейте , родих преди 12 дни прекрасен син  Simple Smile
Винаги съм искала да имам две дечица и дори си мислех, как няколко месеца след като родя ще забременея пак, ама не! Родих със секцио и докторите ми казаха, че трябва да изчакам най-малко 2 години, като това допълнително ме съсипа.
Затова питам дали някоя мама се е престрашила и е родила преди да минат тези 2 години или наистина трябва строго да се спази срока?!

# 1
  • Мнения: 5 241
По принцип не е задължително, но е желателно да изчакаш. Аз не веднъж съм писала, че доктора ми каза ако искам и след 6 месеца да забременея, но на мен не ми се рискува, пък и мисля, че ми е рано Wink
Използвай търсачката и потърси има доста теми и по този въпрос Wink

# 2
  • Мнения: 7 186
Според мен трябва да изчакаш нужното време. Не че означава, че непременно ще имаш проблеми, ако забременееш по- рано, но според мен не си заслужава риска. Не го тормози тоя организъм, все пак операция е претърпял, а и матката трябва да се възстанови добре, за да има нужните условия за износване на една нова бременност.
А 2 години не са кой знае колко време, докато се усетиш и ще минат, освен това си имаш и занимание в момента, едва ли ще скучаеш. Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не е задължително,но и аз мисля,че е по малко рисковано да се изчака PeaceНие вече сме на почти 2 годинки ,и преди месец започнахме да правим опити за второ Hug

# 4
  • Мнения: 1 639
Аз пък , бях разбрала ,че две години се чака ,ако искаш нормално да родиш......иначе за секцио незнам......
В болницата ги питах информативно докато ми правеха поредния запис на тоновете и така ми казаха , ама аз естествено родих .... Шегуваха се за някаква майка , която отишла да ражда втори път уж нормално, на втората година , ама  в нея влиза и бременеето  Laughing....... и  пак под ножа...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 767
Въпросът е спорен.Зависи как ти е направено секциото,къде е разрезът на матката (а не на кожата,защото понякога не съвпадат, единият може да е хоризонтален,а другият вертикален). Най-добър отговор могат да ти дадат операторът и твоят гинеколог. Иначе,при моето секцио ми казаха 6 месеца, моята гинеколожка каза-като стане на годинка малката да не се мотаеме ами да започваме второто! Laughing Така че...имаме още няколко месеца релакс и пак се почва!

# 6
  • Мнения: 733
Понеж сам като махленските клюкарки, всичко да знам за  preggo и за   ylinfant /макар, че имам още много да уча/ доколото ми е известно Bisttra е права. При мойта операция, която пак е отваряне на матката, но доста по-голямо, доцентката ми каза да се пазя 6 месеца и да действам. Е няма да родя по нормален път защото не са минали 2 години от тогава, но дай боже да е жив и здрав бебо пък като иска да излиза  Heart Eyes. Иаз мисля, че за нормално раждане само трябва да чакаш 2г.

# 7
  • Мнения: X
Две години е ако искаш да раждаш нормално, ако не държиш - може и след 6 месеца.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След първото ми секцио ме предупредиха задължително да изчакам 2 год. ако искам друго дете. След второто секцио пак попитах ако искам още едно дете и пак ми казаха- след 2 год. Но наистина- много бързо минават годините когато се грижиш за дете, няма да усетиш. Пък и 2 малки деца се гледат много трудно...то само едно дете е трудно, пък 2 на различна възраст- не два, а три пъти по трудно.

# 9
  • Мнения: 1 555
БЛАГОДАРЯ ЗА отговорите и съветите  !!! Ще се пазя пак то всичко си е Божа работа, ако стане по-рано стане, ако ли не ще се гледаме с бебчо   ylinfant

# 10
  • Мнения: 3 926
Съжалявам, но не ми се търси темата, за да ти пусна линк. Ще ти отговоря по спомени.
Две години е оптималният срок, за да сраснат и заздравеят нормално тъканите на матката. До тогава се смята за риск да се забременее, защото може да се получи руптура на матката и то в последния триместър. В такъв случай има опасност за живота и на бебето и на майката, а обикновено се стига до премахване на самата матка. На лекциите на "9 месеца" ни казаха, че много често новият зародиш се имплантира точно на мястото на цикатрикса и ако не се получи спонтанен аборт в ранните месеци, вероятността от отваряне на раната в по-напреднала бременност се увеличава в пъти.
Моето мнение е, че дори да съществуваше 1% риск, никога не бих го поела Grinning Аз родих секцио и повярвай... наистина отглеждането на детето иска сили и отдаване. Пък и мога да ти кажа, че по-голямата разлика ще ти даде възможност да "научиш" по-голямото дете да ти помага и да се чувства наистина отговорно, а не да ревнува, защото е почти бебе и се нуждае от прегръдка за заспиване точно толкова, колкото и новороденото Grinning

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При мен второто имплантиране беше на противоположното на цикатрикса място, но все пак съм доволна, че изчаках. Ако бях изчакала повече- още по-добре (от гледна точка на отглеждането). А чух и лекарско мнение, че трябва да се изчака 5 год. (което смятам, че е силно преувеличено).

Общи условия

Активация на акаунт