Отговори
  • София
  • Мнения: 2 845
Здравейте!
Дано да няма точно такава тема или по-скоро анкета
Интересувам се кой помага най- много след раздялата/ развода
Предполагам, че след като на една самотна бременна или вече майка и се налага да стане глава на семейство и да издържа себе си и децата си трябва някак да се справи
Как точно става?
Как е при вас?

малко объркано го обясних, но съм написала по-подробни отговори на анкетата Embarassed

п.п. направих анкетата така, че да може да се посочват максимум две опции едновременно

приятен ден от мен!  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 990
Никой с нищо не ми помогна.Родители-не.Приятели-бяхме се отдалечили-аз с бебешките си проблеми,те-несемейни и без деца,знаете как е.Детето-на ясла.И се върнах бързо бързо на работа.Гледаме си се самички и само се моля да ми е здраво детето-останалото-лесна работа! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Майка ми и нейната сестра, коята за малката е също "баба" - и двете ги обича по равно. В началото майка ми беше при мен за 40 дена и се прибра обратно - тогава не живееша в България. Останах напълно сама, моята леля идваше за час-два, когато трябваше неотложно да свърша нещо. И така до година и 4 месеца на малката. После майка ми окончателно се прибра в България, а аз се върнах на работа и така се гледаме и до сега! Laughing

# 3
  • Мнения: 3 634
Майка ми и мъж й помогнаха в началото когато се преместихме от един град в друг. След това е имало и случай в които и приятелите ми са ми помагали с нещо. Но в повечето време сме се оправяли сами.

# 4
  • Мнения: 4 458
Малко е трудно да кажа че някой ми е помогнал. основно сама се справях с всичко, че и почти без пари  Sad

Баща ми който живееше с мене помагаше дотолкова до колкото да загледа децата за половин час докато сготвя нещо. Извеждаше кучето когато аз не смогвах .... а като започнах да стягам багажа започна да заглежда децата вечер за да излизам и да се видя с приятели
Една приятелка идваше за по час два да си поговориме и излизахме заедно на разходка с децата.

Отговорила съм на накетата, че съм пуснала децата на градина. По-скоро децата ходеха на ясла а аз препусках от работа до градината и обратно. Излишно е да казвам, че бях подвижен скелет от недоспиване, умора и нездравословно хранене  Tired

Майка ми има много интересна теория която приложи до последните ни дни в България: "който има деца да си ги гледа!" Naughty  Crossing Arms  Е, като и казах че заминаваме и че никога повече няма да ни види и не е заслужила дори да и се обаждам поомекна малко, но кел файда Crossing Arms

# 5
  • Мнения: X
Засега САМО МАМИНКА - да ми е жива и здрава, много добра майка е тя.... Hug

# 6
  • Мнения: 312
детенце си ходеше на градина и преди. помогнаха ми родителите - повече морално, отколкото финансово и приятелите, на които сервирах сълзите, които криех от наш`те... без тях трудно щях да се справя.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 956
Подкрепа получих основно от майка ми (и финансова и морална), да е жива и здрава  Praynig и още ми помага.

Да не забравя да спомена и сестра ми, която тогава беше на 17г, но много се занимаваше с малката.
Сега и аз се старая, да й помагам за нейната дъщеричка  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт