Кажете трик за бързо оригване?????

  • 504
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Майчета дайте съвет как да го накарам да се оригне бебо........след като се насуче направо заспива без да се оригне а знам че не е хубаво така........Какво да правя?????

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Слагаш за малко по коремче, поглаждане отзад напред отгоре където е фонтанелата, така те рефлективно се изпъват назад и се оригват (това го знам от лелките в яслата)
иначе класическото изправяш и поглаждаш по гръбчето или се потупва леко с отворена длан. Друг вариант е като накърмеш от еднага страна, оригва се и тогава продължаваш на другата, и тогава може да спи.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом спи спокойно и не ти повръща,оставяй детенце и не го мъчи.Моите и двете не искаха да се оригват и никога не съм ги карала - заспят ли,слагам в леглото и толкова.
Иначе ето още един трик - да носиш бебето с лице към стаята,като едната ти ръка минава през телцето му и го придължа за памперса - така ръката ти оказва натиск върху коремчето и бързо се оригват.

# 3
  • Мнения: 1 896
Az origvah Joreto samo purvite dva mesetsa, dokato poveche povrushtashe i imashe koliki. Posle spriahme i ne sme imali problemi. No zabeliazah, che mnogo lesno se origva, ako sled kato e sukal v legnalo polojenie, go izpravia lekichko do sednalo - momentalno se "izkazva po vuprosa" i posle moje da se doprispi na gurdata.

Общи условия

Активация на акаунт