Когато детето откаже да яде

  • 507
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
....означава ли, че става злоядо или мога да се надявам, че е само период. Знам, че всяко създание е само за себе си и няма аналог по света, но каквото и да напишете, ще съм благодарна.
Работата е в това, че от около 2 месеца щерката отказва да яде каквото и да е готвено. След обилна закуска (обикновено ов. ядки или кус-кус) продължаваме деня с банани, други плодове нарязани или на фрешове и с филийки, намазани с нещо - например мед+масло, мед+тахан, извара, кашкавал настърган и/или запечена и др. подобни. Давам вече и домашна баница, дори  и слдакиш и предложих......
Не съм притеснена, защото явно яде достъчно, за да успява да ме изморява Wink. В началото отдавах липсата на апетит на жегите, ама напоследък не е много топло......
Всъщност питам имали ли сте такива периоди на около 1 г. и половина и преодоляли ли сте ги или това е било началото на злоядството?

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Разбирам те много добре. Деси сега е в такув период и когато дойде време за хранене напрабо ми иде да се гръмна Confused То не бе плюене, въртене, реване...
Когато откаже да яде я оставям гладна. Тя сама решава кога. Ето, например вчера само закусва и хапна малко пуканки. Това и беше за цял ден. Днес закуси филийка с пастет, на обед не яде, а сега изяжда 4-то мини кроасанче. Да видим дали ще иска да вечеря. Ако не-ляга гладна. Не мисля, че трябва да се притесняваш! Детето ще яде, когато огладнее.

# 2
  • Мнения: X
Вероятно е период, но да ти кажа аз какво забелязах при моята принципно ящна дъщеря: Когато закуси попара или кус кус цялото ядене през деня е на две - на три, колкото да не е без хич. Почнах да и давам филийки сутрин, колкото изяде, толкоз със сок или нектар и понеже яденето е по-бавно, отколкото с лъжица се засища при по-малко количество и обяда бива ометен, че и десерт след него Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Ох, май и ние сме в този период Sad. От както "откри" сандвичите моята пикла, хич не ще да яде манджи, особено за обяд. Но аз имам тактика да я дохранвам с кисело мляко, като преценя че не се е нахранила - колкото иска да пие, и без това е полезно Grinning. И тя явно не остава гладна, защото по цял ден обикаляме улиците пеша, бутайки количката Twisted Evil или пък я развеждам из къщи като екскурзовод / щото още не може да ходи самичка Sad/.

# 4
  • Мнения: 3 927
Вероятно е период, но да ти кажа аз какво забелязах....

Верно бе, и при нас има нещо такова, как не съм го забелязала досега.......мерси за подсещането Simple Smile
Иначе искрено се надявам да е период - един от многото разнообразни Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 243
Тане, и аз гласувам за "период".
Но ако много ти се иска да я караш по класическата схема - закуска - обяд - вечеря, давай й нещо по-леко на закуска, че да може да огладнее до обяд. Овесените ядки са от групата на комплескнит евъглехидрати, знаеш, и държат сито дълго време. Те затова са полезна закуска за такива като мене, но явно на Преси й идват в повече. или просто намали количеството на ядките,а добави към тях и плодове.

Иначе на тая възраст май наистина почват да недолюбват манджите от лъжица, освен ако сами не държат лъжицата Mr. Green. Ирина също има доста продължителни периоди на сухоежбина.

# 6
  • Мнения: 1 645
Ние сме така повече от 5 месеца.
На обяд ми е най - трудно.По никакъв начин не мога да го "излъжа "да си  хапне от манджата.А сега още по - малко,защото му излизат зъбчета.
Обаче си изяжда плода.
Сл.закуска винаги е изядена - с нея проблеми нямам.
Но вечерта пак става трудно.Ако изяде 5 - 6 лъжици ще съм доволна.
И така вече доста време - аз го отдавам на зъби,много трудно ги изкарва тези кътници.Имаше един период от около 10 дни,през който ядеше като за последно.Тогава му избиха първите 2 кътника.Отгоре на това и кучешките напират  -  и ситуацията е направо непоносима.
От няколко дни ,забелязвам че и сутришната закуска не я иска.Хапва доста малко,и въпреки това на обяд не е гладен.

Общи условия

Активация на акаунт