мили мамчета,изпитвахте ли болки в ранна бременност?

  • 111 058
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
болки при ранна бременност

# 1
  • Мнения: 603
какъв тип болки, дай малко подробности Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 740
Не, не съм изпитвала никаква болка.

# 3
  • Мнения: 1 796
Имах болки подобни на тези преди цикъл,пиех фолиева и дуфастон.

# 4
  • Мнения: X
Изпитвах болки ,дори на няколко пъти много силни.
Но това не е нормално,мойта бременност беше проблемна през цялото време.

# 5
  • Мнения: 539
Да имах много силни болки ниско долу.Близо месец приемах но-шпа три пъти на ден и магнерот Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Не съм имала никакви болки. Преживях две абсолютно безпроблемни бременности.
Консултирай се с гинеколога си.

# 7
  • Мнения: 1 053
Аз имах не разположение долу ниско,но заради разтягането на матката.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 096
Да, имах болки ниско в корема. Постоянно ми се струваше, че ми се разместват вътрешностите и ми къркореха червата  Grinning

# 9
  • Мнения: 14
Да,болеше ме с една идея по-силно,отколкото преди да ми дойде цикълът,пих Спазмалгон(макар че по-късно разбрах,че НЕ ТРЯБВА).Ако имаш съмнения,че си бременна,по-добре пий Но Шпа.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 106
някакви единични прерязвания само 2-3 пъти и то доста леки всъщност.
но пък известно време имах болки в гърдите.
други не.

# 11
  • Мнения: 281
Не,не съм имала никакви болки,само в края на бременноста-контракции,ама то си е нормално Laughing Hug.

# 12
  • Мнения: 92
Да ,имах болки особено по време на очаквания цикъл , леки придърпвания и пробождания.Доктора каза че е нормално от разпъване на матката.

# 13
  • Мнения: 31 181
Имах болки долу в корема.

# 14
  • Мнения: 48
Първите 3 месеца не съм имала никакви болки, само лека температура.

# 15
  • Мнения: 1 354
Да, в първите месеци имах болки ниско в корема.

# 16
  • Мнения: 13
Да, в началото като предменструални, после имаше на няколко пъти доста силни прорязвания.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Да ,почти цялата ми първа бременност беше съпроводена с болки.

Гинеколожката тогава ми обясни,че съм имала ''нервна матка''  и си пиех Но-шпа и Магнезий.

Посъветвай се и ти с твоя лекар,защото не е добре да имаш болки.Това говори за проблем.

# 18
  • Мнения: 1 310
Да. Имах болки в началото. Гинеколожката ми каза, че е нормално.  Peace
Разпъвали се някакви връзки на матката.  Crazy
Но, за да си спокойна те съветвам да попиташ лекаря си.  Peace

# 19
  • Мнения: 9 776
Не. За какви болки става въпрос? Консултирай се с АГ.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравей!Аз също имах болки в началото на бременността ниско долу,доктора ми каза,че е нормално.
Ти освен тук,се посъветвай и с твоя гинеколог.
Желая ти лека и безпроблемна бременност!

# 21
  • Мнения: 21
Аз съм в ранна бременност и понякога имам болки ниско долу в корена..но не много силни,но това е от разтягането на матката....а иначе и доста са ми напрегнати гърдите-немога да ги пипна Sad

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да,но като тези по време на цикъл.

# 23
  • Мнения: 7
благодаря за инфото....при мен са леки прорязвания....като чели нещо ме пробозква....лекарят ми каза че е нормално.....и да пия но-6па....просто исках да знам мнения на други мамчета,защото около мен всичките ми бъдещи приятелки майки ,нямат такива усещания:)гледаха ме...казаха че вс е ок......явно не трябва да обръщам много внимание:)ще звънкам на лекаря периодично....друго явно няма какво да направя в случая.

blagodarq za infoto....pri men sa leki prorqzvaniq....kato 4eli ne6to me probozkva....lekarqt mi kaza 4e e normalno.....i da piq no-6pa....prosto iskah da znam mneniq na drugi mam4eta,za6toto okolo men vsi4kite mi bude6ti priqtelki maiki ,nqmat takiva use6taniq:)gledaha me...kazaha 4e vs e ok......qvno ne trqbva da obru6tam mnogo vnimanie:)6te zvunkam na lekarq periodi4no....drugo qvno nqma kakvo da napravq v slu4aq.

--------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 13:21 от AnMary

# 24
  • Мнения: 1 424
Аз имах в началото леки болки, но гинекологът ми каза, че са нормални и са от разпъването на матката. Като цяло имах лека и безпроблемна бременност Wink Щом докторът ти е казал,че всичко е наред, не се притеснявай Peace

# 25
  • Мнения: 1 485
С първата -не,с втората-имах в началото

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Имах, подобни на тези при МЦ. Понякога се получава от разтягане на маточните връзки. Peace

# 27
  • Мнения: 7
8 sedmiza sam...i tova e purvata mi bremennost:)Simple SmileSimple Smile

# 28
  • Мнения: 92
Имах болки приз цялата бременност,но моята беше проблемна.Обърни се към гинеколога който ти следи бременността.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Имах в началните месеци леки болки като менструални,но това е нормално в предвид че се разпъва матката.

# 30
  • Razgrad
  • Мнения: 282
не,отиди при гинеколога си

# 31
  • Мнения: 9 436
Имах болки,но бяха за кратко!

# 32
# 33
  • Мнения: 1 512
В началото имах болки долу ниско в корема,които усещах като тези преди цикъл и болки в кръста и гърдите.След консултация с лекарката ми се успокох.Така че ако нещо те притеснява се консултирай с лекар.

# 34
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Имала съм, да. Като спазъм, ниско долу. Имала съм и зацапване няколко пъти, което ме беше подлудило. ooooh!
После, като четох и питах, се оказа, че всичко това се беше развило около периода на т.нар. имплантация. С това се обяснявало. Не знам дали е нормално, или не, но мен ме беше уплашило сериозно.

# 35
  • Мнения: 489
Не, освен, че имах Т около 37 градуса.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Усещах болки, тип "менструални". Това беше до 4-тия месец.

# 37
  • Мнения: 1 420
С първата бременност имах много силни болки като менструални за около седмица в 5 г.с. После нямах проблеми  Peace С втората бременност нямам никакви болки  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 2 613
Имах леки прорязващи болки съвсем в началото на бременността, 5-6-7 седмица, след това отшумяха. Желая ти лека бременосст, увенчана с прекрасно бебе на финала Praynig

# 39
  • Мнения: 309
Аз имах болки ниско долу, особено ако дълго време съм стояла седнала зад компютър! Peace

# 40
  • Мнения: 1 536
Имах.
Ниско долу,достатъчно силни и често.
Имах и прокървявания и затова си седнах на д...ето и дори
и работата си оставих.
Но в последствие всичко се разви добре
До към третия месец бяха

# 41
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм имала болки и при двете бременности.
За мен всяка болка е сигнал за нередност и повод за консултация с лекар  Peace

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, изпитвала съм, като при менструация.

# 43
  • Мнения: 50
Аз също имах болки ниско долу още от самото начало.Познати ми казаха,че това е нормално и аз нямах притеснения,докато не отидох на консултация и АГ-то ми каза,че който ми е казал ,че тези болки са нормални и не са за притеснение ме е излъгал.Така,още на следващия ден се озовах в болницата на системи и инжекции за задържане.Болките намаляха,но временно.И сега и сега си имам такива,но по-слаби.Навлизам в петия месец и още си ги имам - на моменти по-слаби,на моменти по-силни.Савета ми е да не се шашкате ,а просто да споделите проблема си с АГ-то и да се пазите много!
Гърдите ми бяха болезнени до преди 1-2 седмици,сега имам слабо напрежение.
Успешна бременност на всички бъдещи мами:)

# 44
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Не, не съм изпитвала болка.Имах всякакви неразположения от общ характер,но болка- не.

# 45
  • Мнения: 20
И аз имах и болки и кървене до 4 месеца, пиех нош па и др. Нещата се затишиха за около 2-3 месеца и
сега понякога имам пак болки и са ми казали да пия нош па ,при това положение.

# 46
  • Мнения: 18
Здравейте сега съм в 14 г.с. и понякога имам болки ниско долу, а друг път усещам скубане на пъпа отвътре
и адски остра болка, последния път когато усетих такова скубане ( преди седмица) изведнъж пъпа
ми изпука отвътре и цялата болка изчезна. Rolling Eyes newsm78 странно

# 47
  • Мнения: 35
 StopзА сега не смея да се засмея

# 48
  • Мнения: 7 418
  През 2-я месец имах болки подобни на тези пред и по време на цикъл.
  Знам,че са нормално нещо.Не взимах никакви лекарства.

# 49
  • Мнения: 3 929
Не, болки не съм имала по време на цялата си бременност. Само преди самото раждане.

# 50
  • Мнения: 63
Имах болки като предменструални още в самото начало -5-6 г.с. след това отшумяха.Към 4 месец имах уйасно главоболие-неможех в продължение на 1 месец да си вдигна главата от възглавницата,но и това мина....В 8-ми месец се започнаха болките в кръста и под лопатките на гърба,но и това отмина като влезнах в 9-ти месец.Сега вече нищо не ме боли,пълна съм с енергия но корема ми е твърде голям и бързо се изморявам...

Общи условия

Активация на акаунт