за количеството на кърмата

  • 474
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Аз ли не съм наред или мойто педи според вас. Вечер малкото не може да заспи от някакво хриптене, според педито обаче детето било гладно и ми заяви, че да съм сигурна че било сито, след като го нахраня от едната гърда, трябва да мога да изцедя от същата тази гърда 50мл (детето е на 11 дена) ... без да я храня от другата... Кажете моля Ви наистина ли е така, защото аз успявам да изцедя по 10-20 и само вечер малко повече?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Спокойно, ако можеш въобще нещо да изцедиш, значи, че детето се е наяло до насита.
Хриптенето е от друго, само вечер ли хрипти така?
Възможни преположения за хриптене:
секрети в носа (не хрема, просто се "чисти", дето казват бабите, носа задържа праха от въздуха и с кихане и секрети детето го изхвърля)
секрети в гърлото - тия от носа се стичат назад
незрялост на хрущяла, който затваря трахеята, това хриптене се чува силно и ясно, от време на време обаче, отминава след първия месец от само себе си
а сигурно има и други причини да хрипти, но не е от глад
Как звучи точно?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Благодаря ти много за отговора  Hug
Хрипти точно сякаш има непреглътната слюнка, хърка като дарт вейдър ... Като зареве и някак си успява да го преглътне и почва да диша нормално, унася се да заспи и след малко пак ... и това само вечер  Thinking

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Хм, в никой случай не е от хранене.
Така през форума не чувам какво е, и не мога да преценя точно.
МОжеш да направиш нещо много просто - капни му в носа физиологичен разтвор, това се продава на ампули и е напълно безвредно, 0,9% разтвор на готварска сол. Ако е от секретите, ще се овлажнят и ще ги изкиха по-лесно.
Друг вариант - като "захърка" така, обърни го по корем, виж дали ще спре.
На бебоците във връзка със сукането ларинкса (гласните струни) са им по-високо и понякога малки бебета издават странни звуци.
Вашто "педи" да се гръмне, гладното бебе просто заспива и се унася, защото се обезводнява, спира да пишка, и пишка някаква ярко жълта консентрирана урина, хлътва му фонтанелата и тн... Едното ми детенце наистина е гладувало по ден два, ама напълно гладувало, по съвсем други причини де, част от които свързани с неграмотни педатри, и знам какво е... Успива се и се отнася, все едно е болно с температура.
Ако това хъркане много те смущава, заведи го на педиатрите - неонатолози в Майчин дом (Имат прием в кабинентите в ниската сграда), а то тез махленските "дофтури" само едно си знаят "гладно е" #Cussing out

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ейййй,значи...доФтори,доФтори...
Ако можеш да изцедиш 50мл от една гърда,и то преди да е сукало бебето,значи си шампион и вероятно имаш здрава свръхлактация Rolling Eyes За 10 месеца досега от двете гърди общо преди кърмене максималното количество,което съм успявала да изцедя,е 40мл.Пък как е живо това моето,дето 6 месеца е било само на кърма,не знам Laughing
Зарежи тези приказки - това какво цедиш наистина няма абсолютно нищо общо с това колко мляко имаш.Няма нужда изобщо да се цедиш,нито преди,нито след кърмене,освен ако някога гърдите ти са напрегнати и започва да те боли,а няма изгледи бебе да се събуди и да иска да суче - тогава изцеждаш малко да се пооблекчи положението и толкова.За да знаеш имаш ли достатъчно мляко,си гледаш памперсите на бебето - ако имате около 6 напишкани памперса и поне 2 от тях са и акани за 24ч,значи имаш съвсем достатъчно кърма(това важи само ако не даваш вода или чай против колики! - бебето няма нужда и от двете,а ако имате колики,капките са малко по-ефикасни от чая и не пречат на лактацията).
Ние също хъркахме с нослето - често се дължи на секрети заради стафилококова инфекция от родилния дом,така че не е лошо да го заведеш да го видят и евентуално да се пусне един секрет.За капането на физиологичен разтвор вече са ти казали - пробвай и това Grinning
И най-вече не се притеснявай -  ако имаш притеснения,питай патило,а не само учило Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Знаех си аз, че не е наред. Страшно съм Ви благодарна, много ме успокоихте  Heart Eyes
Предишния път педито като ми ги наприказва такива и вярно ми намаля кърмата  #2gunfire , но премина ... Ще я сменя още докато не ни е записала, ама че куха лейка ...
А и вечер точно когато има проблема със заспиването и хъркането аз преливам ... Даже като успее да заспи после след 5 часа съм принудена да я събудя, че гърдата ми е на камък и тече ... Исках да й дам вечерта и от двете, но тя сука 10тина минути от първата и повече не пожела. През деня стигаме и до втората гърда, ама вечер или аз имам повече или тя иска по-малко. После си спи по 2 пъти по 5 часа без проблем, даже я будя  Embarassed Все си мисля, че ако не си беше дояла щеше да се събуди по рано... Слагахме и физиологичен разтвор, като че ли я облекчава за малко, но не можа да заспи. Аз я виждам как се отнася, после се задушава и чак като ревне се оправя .. преглъща ги май... През деня няма и помен от това хъркане  Thinking Снощи татито 2 часа са се борили докато заспи.
Сега ще лъснем стаята, че нищо чудно прахта да е отежнила положението  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 033
Здравей,
Може да ми се смеете, но преди време заради това хриптене или както го наричам аз хъркане, се преместих в друга стая да спя и зарязах беба и таткото сами. Сега като поотрасна нещата не са толкова зле. Но гледам нослето винаги да е чистичко. Не мисля че е гладно детето-аз ако съм гладна няма да хриптя, а ще плача-както правят повечето бебета.

# 7
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
След като пръснеш физиологичен разтвор правиш фитилче от памук с много тънко крайче -пъхаш в нослето за да го погъделичкаш и то започва да киха. Прави го след всяка баня. Ако това не облекчи положението до понеделник води детето при специалист уши -нос -гърло.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 682
При нас хъркането с нослето се оказа точно стафилококова инфекция. Установиха го след изследване на носово секретче.
Преди да го изследват и аз капах физиологичен разтвор, обаче има едно по-удобно средство, от което бебчо директно киха и каквито секретчета има в нослето излизат навънка. Казва се Стеримар, струва към 5 лева.

Колкото до цеденето - какви ти 50, аз и 20 не мога да изцедя, пък бебка наддава добре. Сега се мъча да събера за другата седмица някакво количество кърма, че сме на една сватба, ама като гледам как нищо не става (май бебка си е регулирала доста добре кърмата), или няма да сватбувам или и бебчо ще сватбува.

Общи условия

Активация на акаунт