За интимната хигиена на бебе момиченце

  • 55 719
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Дъщеря ми е на 1,5м. и аз все още се чувствам неуверена, когато трябва да мия или почиствам интимните и части. Не знам трябва ли да се почиства навътре - там се събира нещо като бял секрет. Днес след като беше спала около 4ч (съответно и памперса не е сменян) усетих и една миризма от гениталиите и, после я нямаше. На консултацията ми бяха казали да не почиствам навътре newsm78. Само когато е имала нещо от акитата попаднало, тогава съм чистила с клечка за уши. Споделете опит  и мнения.

# 1
  • Мнения: 1 796
Може да почистваш с памучно тампонче потопено в преварена вода,но не много навътре,просто можеш да разтвориш устничките и много лекичко да почистиш без да натискаш.А иначе може да позабърсваш с мокра кърпичка при смяната на памперса.

# 2
  • Мнения: 525
За мен е по добре да се почисти, внимателно и с мокра кърпа.

# 3
  • Мнения: 1 053
Аз по4иствам винаги,без на4ение дали е акала или не.Правя го за по-сигурно. Peace

# 4
  • Мнения: 334
Всеки ден, по време на баня, почиствам с клечка за уши или с мокра кърпичка.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Аз по4иствам винаги,без на4ение дали е акала или не.Правя го за по-сигурно. Peace

И аз така. С мокри кърпи.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Аз по4иствам винаги,без на4ение дали е акала или не.Правя го за по-сигурно. Peace

И аз така на всяка смяна на памперса,леко разтварям устничките и я почиствам
,вечер при банята пак така,само не бъркай навътре,и нашата имаше секрети до към 2 месец и  мисля че е нормално.

# 7
  • Мнения: 2 658
О, и аz съм усещала някаква.. мириzма. Понякога, не винаги. И съм се чудила... Обаче после реших, че е нормално, zащото се zапарява от памперса все пак.. Но и аz почиствам с кърпа.
А как смеете с теzи клечки zа уши, бе хора? Чувала съм го, но ме е страх да не стане беля някоя.. В смисъл, ако детето мръдне нещо. Или става дума само zа съвсем малките бебета това?

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Почиствам всяка вечер, докато я къпя, само с вода. Не съм виждала секрет, нито съм усещала миризма.

# 9
  • Мнения: 3 481
Моите и двете имаха секрет, особено кърменото. Хормони...минава.

Почистването обаче задължително по посока от влагалище към анус. След като избършеш веднъж в тази посока, задължително прегъваш кърпичката. Иначе се разнасят бактерии от ануса към влагалището, а те работа там нямат.

Добре е момиченцата да знаят това и когато започнат да се бършат самички Peace

# 10
  • Мнения: 9 427
Почиствам с мокри кърпи навсякъде след всяко сменяне на памперса Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 796
О, и аz съм усещала някаква.. мириzма. Понякога, не винаги. И съм се чудила... Обаче после реших, че е нормално, zащото се zапарява от памперса все пак.. Но и аz почиствам с кърпа.
А как смеете с теzи клечки zа уши, бе хора? Чувала съм го, но ме е страх да не стане беля някоя.. В смисъл, ако детето мръдне нещо. Или става дума само zа съвсем малките бебета това?


Ами с малката не съм имала проблем,естествено мърда,но затова подчертавам че тази процедура трябва да се извършва много внимателно.Единствения проблем който имахме беше като ни изписаха от болницата-понеже бебетата не са при нас,като съблякох малката за първи път онемях-бяха я мазали с крем против подсичане чак вътре,но не са сметнали за необходимо да го почистват и ''дудата'' й беше пълна с крем,голям зор беше докато я оправя.

# 12
  • София
  • Мнения: 388
Аз почиствам веднъж дневно с намокрено памуче. Един-единствен път реших да я почистя с мокра кърпичка и се зачерви ужасно мястото- оттогава- само с чиста вода.

# 13
  • Мнения: 8 999
И при двете си деца съм спазвала стриктна хигиена. Никога с мокри кърпи! Никога с тампони! При всяка смяна на памперс /денем на всеки три часа, след хранене/, независимо дали са акали или не, задължително измиване под течаща вода, с бебешки сапун. С разтворени крачета подлагах бебето под струята, така че да отмие всичко. В същата поза е и миенето.

# 14
  • Мнения: 5 362
С мокри кърпички съм почиствала. С клечки за уши не ми звучи добре...не е ли малко опасно?!

Общи условия

Активация на акаунт