Как се сменя наблюдаващият гинеколог?

  • 1 176
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Една моя позната е бременна в 7-мия месец, но не е доволна от наблюдаващата я гинеколожка и акушерката и иска да я смени. Но как става? Confused Трябва ново направление от личния лекар или се полага само едно? Трябва ли тя  да я отпише (старата) и изобщо какви са начините да стане всичко по-лесно? Понеже както знаете никой не си оставя така лесно пациентите да му се изплъзнат  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 8 931
Трябва и само направление от личния доктор. Гинеколога не е като личния доктор за да се отписваш. Просто всеки месец ако всичко е нормално личния доктор ти дава направление за гинеколог и можеш всеки път да ходиш при различен. Това е като за другите специалисти. Взимаш си направлението и ходиш където прецениш за добре.

# 2
  • Мнения: 968
Но тук въпроса е, че тя е бременна и не и дават всеки месец направление, а са и дали едно в началото на бременността. Може ли да и даде личния лекар още едно?  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 952
Ами да пита линия  доктор.А как да не и даде , бременна жена , само веднъж ли ще я пратят на гинеколог . newsm78 Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 8 931
Мен доктора ми ме пита искам ли направление или си имам гинеколог. После ми каза че ако нещо има проблем и не харесам гинеколога си може по всяко време да ми даде ново направление

# 5
Аз си смених гинеколога, когато бях в 9-ия мес. Отидох при ли4ната даде ми талон и готово. Новата ми направи вси4ки изледвания наново, даже някои не ми бяха правени въобще.
Да отиде при ли4ния си лекар и да иска направление, няма как да не и дадат

# 6
  • Мнения: 582
Този въпрос е раздухван не веднъж!!!!
Всичко зависи от личната. Мойта се направи на интересна и каза, че по закон всяка бременна има право на 1 направление за ЖК по време на бременността, с изключение на случаите, в които се премества да живее в друг град и се дърпаше да ми даде друго. Да, обаче, аз от форума бях информирана, че не на други мами са давали второ направление и с 300 зора и разправии си издействах и аз. Тъй че-дерзай!

# 7
  • Мнения: 968
Да бе и на това момиче личната се правела на интересна, казала, че се полага само едно направление и това е! Но явно е възможно така, че ще трябва да бъде по-нахална! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 7 186
Точно така е- взимаш си друго направление от джипката. Аз като бях в 5- 6 месец гинеколожката ми от ДКЦ- то реши повече да не се занимава с бременни и ми каза да си взема ново направление от джипито и да се запиша при колегата и. Така и направих. Но с това направление може да отидеш където решиш, стига лекаря да работи със ЗК.

# 9
  • Мнения: 968
Мерси за отговорите!  Wink
Леле, Lady Marmalade то не ти останало! Кога ви четях и бяхте в началото... Хайде стискам палци всичко да мине успешно и накрая едно здраво, красиво бебче!  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 186
Мерси за отговорите!  Wink
Леле, Lady Marmalade то не ти останало! Кога ви четях и бяхте в началото... Хайде стискам палци всичко да мине успешно и накрая едно здраво, красиво бебче!  Simple Smile

Мерси! Hug
А на теб желая лека и безпроблемна бременност като моята! Wink

Общи условия

Активация на акаунт