Искам да споделя с някого

  • 1 348
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,
извинявайте че Ви безпокоя с мойте проблеми, но много ми се иска да споделя с някого.
От няколко месеца открих че имам нарушение в хормоните в следствие на което месечният ми цикъл започна почти да не идва. Понеже ми откриха и куп други неща, лекарите (ендокринолози) се съмняваха че ще мога да имам други деца (поне в скоро време).
Изследванията на хормоните се правят само на 3-5 ден от месечният цикъл.  Понеже при мен липсва такъв, два месеца неможах да си направя изследванията. Накрая се наложи да приемам Оргаметрил за предизвикване на цикъл.
Преди да започна приемът си направих тест за бременност (за всеки случай). Беше отрицателен. И така си пих хапчетата 10 дни и понеже изследванията са около 100 лева, реших да отида на гениколог да ми даде талон. И ............ тогава разбрах че съм бременна в 4-5г.с. а Оргаметрила е силно отровен за плода.
Незнам как да се оправя с всичко това, а и не мога да споделя с никой.

# 1
  • Мнения: 149
Съжалявам, миличка, но не мога да те посъветвам какво да направиш....освен да говориш с медицинско лице........???
Мога само да ти съчувствам Weary

# 2
  • Мнения: X
Как неможеш да споделиш newsm78

Най-малкото питай лекаря, той ще ти каже, все пак не си спомням точно до коя седмица, плодът няма общо с кръвообращението на майката, може и да не си му навредила.

# 3
Какво имаш предвид под"не мога да споделя с никой" newsm78В такъв момент не трябва да си сама и да се измъчваш.Според мен е много рано и няма нищо страшно.Аз също пих лекарства в първата седмица,но ми обясниха,че това не може да навреди на плода.Успех!

# 4
  • Мнения: 46 436
Знам, че ти е трудно, но трябва да се стегнеш и да потърсиш второ мнение! Дано има надежда  Praynig

# 5
Не мога да споделя с никого освен със съпгугът ми, защото чак след една седмица ще знам дали плодът въобще е жив все още. Освен това Оргаметрилът е силно отровен за плода и от медицинска гледна точка не препоръчват той да се задържи.
А докато мине тази една седмица има вероятност за спонтанен аборт.
Във всички слъчай не вижам нищо добро.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2005, 10:45 от Surpriz

# 6
  • Мнения: 239
Кой ти каза че оргаметрила е силно отровен за плода?Аз друго съм чувала.Той е от групата на прогестаните, които се изписват за задържане при прогестеронов дефицит/оргаметрил или дуфастон/.Има майки които са го пили и си имат здрави бебета.Пусни търсачка в Google и ще се убедиш.Успех и лека бременност!

# 7
Ами гинеколожката ми каза. Дори ми даде тел на генетична консултация в Майчин дом София за да говоря с тях и те да потвърдят.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може да звучи жестоко...но ако генетиците ти кажат, че има риск за увреждания....съветът ми е да не задържаш бремеността...

# 9
Мисля днес да позвъня. Довечера ще Ви кажа отговора.
Сега тръгвам на работа.

# 10
  • Мнения: 733
Много гадно така  Cry. Горе главата отиди на лекар и дано да няма проблеми. Нали не е казано, че задължително вреди на плода това лекарство. Дано да е така. Стискам палци. Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 592
Искам да изкажа своето съжаление за това което преживявате, но непременно вземи и второ (ако трябва трето) менение, бременността е в много начален етап, така че има възможност да не е засегнат плода. Стискам палци да е така.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Искам да изкажа своето съжаление за това което преживявате, но непременно вземи и второ (ако трябва трето) менение, бременността е в много начален етап, така че има възможност да не е засегнат плода. Стискам палци да е така.

Не съм много съгласна за началния етап на бременността. Точно сега се оформят нервна система, органи и пр... Ако гинеколозите смятат, че Оргаметрила уврежда плода, честно казано аз не бих рискувала да износя тази бременност...
Стискам ти палци Surpriz да вземеш най-правилното за теб решение!

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да изкажа своето съжаление за това което преживявате, но непременно вземи и второ (ако трябва трето) менение, бременността е в много начален етап, така че има възможност да не е засегнат плода. Стискам палци да е така.

Не съм много съгласна за началния етап на бременността. Точно сега се оформят нервна система, органи и пр... Ако гинеколозите смятат, че Оргаметрила уврежда плода, честно казано аз не бих рискувала да износя тази бременност...
Стискам ти палци Surpriz да вземеш най-правилното за теб решение!
По-добре е, че е в съвсем начален етап. Ембрионът още няма връзка с кръвообръщението на майката и все още не се образуват органите. А ако плодът все пак наистина е увреден, то по всяка вероятност бременността ще завърши със спонтанен аборт- именно заради този толкова ранен етап. Надежда има, но послушай генетиците!

# 14
  • Мнения: 2 282
Във всички слъчай не вижам нищо добро.
Аз пък виждам - явно не е чак невъзможно да забременееш, има шанс скоро да се повтори чудото!
Извинявай, ако звуча грубо. И аз минах през това преди време... Наложи се да го махнем, но след това пак забременях. Така че, има надежда! Много късмет ти желая! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт