ne6to za waksinite po jelanie

  • 1 205
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Zdraveite. Moiata dy6teria, koqto e na 3g. prekara predi 3meseca bakterialen meningit-hemofilus influenca tip B. Za golqma radost wsi4ko mina bez posledstwiq, za koeto iskam da blagodaria na ekipa na detsko otdelenie na infekciozna bolnica na 4elo s Dr. Mangyrov.
Ta za waksinite- prepory4wam na ws. mai4eta da postawqt waksinite po jelanie na swoite deca, za koito za syjalenie djipitata ne ni informirat wyob6te. Nqkoi 6te kaje, 4e e protiv vaksinite, no towa koeto izjiwiah w bolnicata ne go pojelavam na nikogo, a kakto Dr. Mangyrov kazwa - "Slaganeto na waksinite e kakto slaganeto na kolanite w kolata".
A waksinite, koito w4era Dr. Mangyrov ni postawi sa: za Hepatit A, za Meningokokova bolest, za Pnevmokokova bolest. Vkl. i akt-hib, no nie sme prekarali tozi tip meningit i niama nujda ot vaksina. E tova e nadiavam se da sym vi bila polezna.

# 1
  • Мнения: 215
напълно те подкрепям, а за д-р Мангъров имам най-прекрасни думи. след прекарана една нощ в инфекциозна болница, когато сина ми беше на 3 години, съм му поставила и на него и на цялото ни семейство доста "препоръчителни" ваксини.

май единствено не се доверявам на противогрипните, но това е друга тема.

# 2
Бихме на дъщеря ми Аст Hib, оба4е за другите ваксини нищо не знам, пък и лекарката нищо не казва засега. Кои са другите ваксини, които е хубаво да се сложат?

# 3
  • Мнения: 116
Drugite vaksini sa za menimgokokova bolest,za pnevmokokova i Xepatit A(xepatita na mrasnite ratse)

# 4
Мерси, на 11.11 сме на консултация и ще питам лекарката Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Drugite vaksini sa za menimgokokova bolest,za pnevmokokova i Xepatit A(xepatita na mrasnite ratse)

Много се радвам, че дъщеричката ти е вече здравичка  Grinning
Мога ли да те попитам Ваксината за Хеп. А колко струва? И къде може да се постави?

# 6
  • Мнения: 116
na nas ni ia postavi D-R Mangarov  v 4astnia mu kabinet.Samata vaksina struva 55 lv,no se pl6ta i  35 lv za pregled

# 7
  • Мнения: 8 585
Drugite vaksini sa za menimgokokova bolest,za pnevmokokova i Xepatit A(xepatita na mrasnite ratse)
Много добре и точно Ви е информирал колегата. Аз откакто съм из тези форуми същото поддържам и пиша, и пак пиша, и пак, но малко от присъстващите обръщат внимание.
А ваксинациите са много важна тема. Акт-Хиб+Превенар+Нейс-Вак-С са стандарт вече. Акт-Хиб в основната програма се слага на всички деца задължително от 1989 мисля...Но в БГ все още "умуват" за  Акт-Хиб...Просто ХЕИ трябва да се ликвидира окончателно, а ваксинационните програми трябва да се правят от педиатри, а не от чиновници.

# 8
  • Мнения: 228
Когато попитах моята педиатърка относно ваксините, тя ми каза, че предпочита на нейните бебета да им бият ваксина, ако родителите желаят, против менингит след като минат задължителните ваксини за хепатит и ДТК, т.е. след 5-ия месец, но не ми обясни никакви подробности. Мога ли да попитам дали за всичките тези видове менингит се бие една ваксина или са повече.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 116
vaksinite za meningit sa ob6to 3

# 10
  • Мнения: 8 585
Когато попитах моята педиатърка относно ваксините, тя ми каза, че предпочита на нейните бебета да им бият ваксина, ако родителите желаят, против менингит след като минат задължителните ваксини за хепатит и ДТК, т.е. след 5-ия месец, но не ми обясни никакви подробности. Мога ли да попитам дали за всичките тези видове менингит се бие една ваксина или са повече.  Simple Smile
Тук влизат три ваксини:
*Акт-Хиб-прави се когато се правят ДТК и полио. За схемата вижте темата "Ваксини и ваксинационни програми".
*Neis-Vac-C (Menjugate, Meninvact)-след навършени 4 месеца се слагат две дози през два месеца. Ако детето е на 1 година-само една доза. Това важи за Neis-Vac-C. Останалите две са схема 3 дози през месец( пак след навършени 4 месеца) и 2 след 1 год. възраст.
*Prevenar-2,4,6 месец и на възраст 12-15 месеца 4-та доза. Ако започнете ваксинацията след 7-ият месец схемата е друга.

Общи условия

Активация на акаунт