Летният грип ни хвана след морето...

  • 925
  • 9
  •   1
Отговори
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравейте на всички! И аз да си споделя болката, та да ми олекне...
На 20-ти се върнахме от морето, дотук всичко добре, ще кажете, да ама не...
На 22-ри като се започна първо лека темтература и сополи, вечерта разтройство.  На другия ден и повръщане...
На лекар вече три дена ходим, положението е много зле - само на вода е детето (на 2г. и 2м. сме, който не знае  Laughing ), много е отпаднало само спи...
Лекарката преди малко уж ни успокой, че при доста деца след море било така, по цяла седмица държало, пък незнам... Много съм се притеснила, личният лекар иска дори в болница да ни праща, ако се наложи, уффф, не ми се мисли.
Някой, ако скоро е минал през това, казвайте, дайте съвет как да спра повръщането и разтройството  Confused ...
А за тези, които мислят да си водят децата на море - пазете се, че от грип никой не е застрахован...

# 1
  • sofia
  • Мнения: 562
много тъжно!пожелаваме ви скорошно оздравяване и да ви се размине престоя в болница!

# 2
  • Мнения: 1 975
Бързо оздравяване  Sign Exclamation   Wink

# 3
  • Мнения: 2 693
Ами ние се върнахме от морето преди 10-ина дни, но нито там, нито тук имах проблеми с детенце. Явно на някои деца не им понася добре смяната на климата, не знам... Ама чак да влизате в болница - вижда ми се прекалено... Не мога да съм сигурна, не съм лекар, но все си мисля че организма на Георги просто се адаптира. А пък летния грип тръшна доста народ /в т.ч. и деца/, но не чух за нито един хоспитализиран...

# 4
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат на: bobolenta
Ама чак да влизате в болница - вижда ми се прекалено... Не мога да съм сигурна, не съм лекар, но все си мисля че организма на Георги просто се адаптира. А пък летния грип тръшна доста народ /в т.ч. и деца/, но не чух за нито един хоспитализиран...

То май само  jp-то искаше болницата, лекарката от сутринта каза, че и в къщи ще се оправим , ама знам ли?
Дано скоро се похваля с по-добри новини...
(И благодаря на всички за отговорите)

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: iva_top
Някой, ако скоро е минал през това, казвайте, дайте съвет как да спра повръщането и разтройството  Confused ...

Съжалявам за детенцето, дано се оправите по- бързо.
За повръщането мога да ти препоръчам ампули натриев цитрат- по половинка му даваш, максимум 3 пъти на ден.
При нас с каката имаше много голям ефект като беше с повръщане на 3 годинки.
А за растройството- щом сте на "водна диета"- трябва да се оправите.
Иначе прахчета ентерол или смекта.
Внимавайте после много със захранването!
Дръж ни в течение!
Успех!!!

# 6
  • Мнения: 704
Моята дъщеричка /1г и 8м/ цяла нощ е повръщала - през един час. Овладяхме положението - с ампули натриев цитрат, сега спи. Явно не й е понесла гозбата на баба й /свекито/ - тя има навика да прави запръжки /така ли се пише?/, които аз не одобрявам. Надявам се, че не е пипнала летния грип, защото няма температура и разстройство.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Скъпо Ивче, много съжалявам за сладкия малък Жорко!

Знам добре колко му е зле в момента, но искам да те успокоя.

Ако сте сигурни, че не е диспепсия от хранително отравяне, това което описваш е класически случай на "черноморско вирусче", както ги наричат. Въпросната банда вирусчета, е особенно активна по южното черноморие и напада най-често добре опечени туристи с отслабена имунна защита. А между другото слънцето отслабва имунитета и затова най-често това са децата и хората с имунни заболявания като мен - преди да лекувам мой специфичен проблем имах цяла поредица от злощастни морета като вашето...
Та както каза един доктор - тея вируси са с ударна програма, но кратка - свалят те на легло от раз, с температура около 38-39 градуса, болки в стомаха, дрисък и повръщане до припадък, но изчезват така внезапно, както са се появили, държат от 3 дни до седмица, дано детенце не го мъчат по-дълго време...

Имай предвид, че гладната диета, в момента е добра за Жорко, трябва да му почине стомахчето, защото гадинките атакуват стомашнта лигавица, давай му само течности, много, и постепенно захранвай с бульончета и нежно пасирани варени зеленчуци като му попремине...
Да не стига до него миризма от готвено или други такива, че в момента миризмите много го дразнят, да му е хладничко и проветрено..
От лекарствата - смекта /ентерола има живи дрожди, които в момента не са добра идея, баща ми вика - да го пие тоя дето го е предписал/ и температуросвалящи /Калпол, напр./, първите дни не му давай синтетични витамини и те дразнят стомахчето, антибиотиците са абсолютно безсмислени.......това са все акъли от баща ми, които можеш да свериш с предписанията от вашия доктор.
Айде дано бързо се оправите. Целувки. И после известно време му намали излагането на слънце.

# 8
  • Мнения: 4 242
Цитат на: iva_top
=
Някой, ако скоро е минал през това, казвайте, дайте съвет как да спра повръщането и разтройството  Confused ...
...


Аз знам чай от шипки или дренки,пресен сок от лимон но да е прецеден да няма люспички. Купи банка глюкоза и давай с чаена лъжичка през 5-10 мин, от опит знам че помага и моя син се е обезводнявал и искаха да ни вкарат в болница,само тези неща ни спасиха. А за ядене колкото и да е гадно по добре да погладува малко на обикновенни бисквити, солетки без сол,препечен хляб със сирене- обезсолено, малко е жестоко но всичко друго дразни стомаха и няма да има спирка повръщането и разстройството. А има и едни ампули против повръщане ама не помня името. Стискам палци да оздравявате бързо!

# 9
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Пооправяме се вече, само разтройството има още, но по-добре като цяло...
Мерси на всички за отговорите и подкрепата Wink

Общи условия

Активация на акаунт