Може ли лутеалната фаза да стане прекалено дълга?

  • 1 204
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Питането ми е свързано конкретно с текущия ми цикъл. На 10ия ден бях на гинеколог и според лекарката овулацията беше въпрос на 2-3 дена, значи на 12-13 ден. Мен малко ме усъмни тая работа, щото аз имам доста дълъг цикъл, а и предния път като ходих на фоликулометрия фоликулът се пукна на 20ия ден. Но както и да е, да приемем, че този път се е пукнал примерно на 15ия ден. Това значи, че трябваше да ми дойде на 29ти-30ти ден. Днес ми е 35ти ден, а още не ми е дошло. Усещам признаци, но още не ще да идва. Правих и тест - естествено отрицателен. Според вас може ли да се дължи на прекалено удължена лутеална фаза? И на какво може да се дължи такова удължаване?

Извинявайте, че ви занимавам с цикъла си, по принцип избягвам да карам хората да се занимават с такива досадни подробности Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 063
Гриз, май в Зачатие имаше подобна тема, там момичетата говореха за ЛФ с дължина 15-16 дни, което си било нормално. не било задължително да е 14 дни например, това си зависи от организма. Ако искаш порови се там.

# 2
  • Мнения: 856
Аз съм чела, че лутеална фаза до 17 дни е нормално. След като по принцип имаш дълги цикли, а и реално не знаеш дали наистна овуто ти е било по-рано (~15 ден), не мисля че има основание за притеснения. Обикновенно колко са ти дълги циклите?

# 3
  • Мнения: 3 376
Обикновено са между 33 и 45 дни на дължина Wink Верно е, че няма повод за притеснение все още, но просто заради думите на лекарката очаквах вече да ми е дошло, а пък 20 дена ЛФ ми звучи дооста...

Общи условия

Активация на акаунт