Помощ-ужасни болки в ръката

  • 116 125
  • 17
  •   1
Отговори
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Едвам изкарах празниците. Имам неописуеми болки в рамото и цялата дясна ръка.Не мога да спя, не мога да се облека, не мога да се нахраня. От днес не мога и да я движа. Незнам какво ми е, но болките започнаха постепенно, от 6 месеца, като до сега бяха леки, по празниците вече станаха ужасни. Личната ми беше изписала ФЕЛОРАН ГЕЛ, но не помага.Също така не помага и Волтарен, нито Фастум гел. Днес ходих до Спешното и ми изписаха Профенид, казаха, че най-вероятно е Плексит.Лекува ли се плексита, ще мога ли да движа ръката си, дали ще спрат някога тези неописуеми болки. Забравих да кажа, че работата ми е свързана с компютър и сега не мога да излизам в болнични. 

# 1
  • Мнения: 5 393
И на мен ми прилича на плексит. Лекува се с лекарства и физиотерапия. Мъжът ми преди години направи такава криза, оправиха го с няколко инжекции, коктейл от няколко лекарства.

# 2
  • Мнения: 276
На мен ми прилича на периартрит  http://www.muskulibg.com/razdeli/-mainmenu-101/234---

Аз страдам от същото и е супер неприятно за съжаление  Confused
Посети личен лекар и направи консултация със специалист за ЛФК и съответните процедури за облекчение на болките.
Успех!

# 3
  • Мнения: 17 546
Имала съм такава болка в рамото и да, ужасно силна е! Не можеш да мръднеш и на един сантиметър отклонение, не можеш да ползваш ръката си за нищичко. Sad На мен ми казаха, че това е невралгията на раменния сплит. Не става само с мазане с гелове и кремчета, ами следват хапчета, нагревки и ограничение на движението в рамото за известно време.
Прочети и тук: http://www.doctorbg.com/page.php?id=2190

# 4
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ходих на ортопед-травматолог и невролог, които съвсем ме насметоха. Тъкмо мислех ,че е плексит, невролога, който нещо не ми вдъхна доверие ме чукна там онам с чукчето  и каза ,че не е плексит. А травматолога каза, да си пия профенида щом съм го почнала и нищо друго не ми изписа. В петък трябва да отида отново на преглед и ако нямам подобрение, травматолога иска да ми прави някакъв блокаж, а на мен хич не ми се иска. Спомена и за физиотерапия. Вече нямам болки, явно е от профенида, днес има минимално подобрение в движението на ръката. Дано да не се налагат блокажи.

# 5
  • Мнения: 139
от личен опит-волтарен с витамин В! аз съм с ошипяване на гръбначния стълб,нямам правилно оросяване на крайниците!в момента и двете ми ръце са изтръпнали!и сега ще ходя на неврохирург-такъв съвед ми дадоха! newsm78 плексит не се лекува,доколкото знам!по едно време и болница лежах за тая работа ,неможех да си събуя гащите  в тоалетната Sad

# 6
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Същата болка, която ми описваш преди време ме заведе до "Пирогов". Т. е. сина настоя и отидохме. Та така определиха го като полиартрит. Изписаха ми "Профенид". Думите на доктора обаче никога няма да забравя. Това не се лекува. Само можем да облекчим болките. След време отново може да го получите. Защото то и на снимката излезе. Има едно образувание голямо колкото бобено зърно. Неотложен калции. Това предизвиква възпаление и умираш от болка... Не можеш да мръднеш... Помогнаха ми. Сега не ме боли, но не знам до кога. Това е което мога да ти кажа. Успех! Peace

# 7
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Днес съм доста по-добре. Вече си движа ръката, болка почти няма, но движението което се прави при събличане на блуза например още не мога да го правя. За периартрит на снимката пише, че няма данни. Няма костни отлагания и шипове. Като питах травматолога какво е каза, че имало едно мускулче ,което понякога се мушкало под костите и причинявало тази болка. Дано като спра лекарството да не ме заболи наново.

# 8
  • Мнения: 57
аз от три години съм така с ръката
две години ходих по мъките(доктори)
и какво ли не ми предписваха като опитно зайче бях
физиотерапии и куп др. неща,който не ми помогнаха
имам периартрит,който не се лекува и синдром на Тице
колко безсънни вечери съм изкарала от болки само аз си знам,
ревала съм като малко дете от блката,движението ме и сега е
ограничено,но поне вече не ме боли толкова не мога дори да се изкъпя като хората
защото ръката я вдигам само до едно положение и толкова
чувствам се най-добре само сутрин и от обяд нататък вече
движението става по трудно

# 9
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Сменихме профенид с едно друго противовъзпалително и първия ден болката се засили. Днес 4-ти ден откакто го пия и е по-добре. Май и моето е по-скоро периартрит.На физиотерапия не ме пратиха, нямали лимит. Страхувам се, че щом докато пия лекарства болката не е изчезнала напълно, какво остава като ги спра.

# 10
  • Мнения: 276
Ужасно е.........в момента и на двете рамене движенията са толкова ограничени че на моменти надали ще си вдигна гащите след тоалетна  Confused Цяла нощ боли много!Препоръката на доктора ми беше всеки сезон ЛФК и физиотерапия но не мога да смогна да посещавам , пък и май подхождам към себе си несериозно.
Ако можете обърнете си внимание и не подценявайте положението! Периартритът е много болезнен!

# 11
  • Мнения: 57
Момичета напълно ви разбирам
само,който не е имал такива болки той
не може да разбере за какво говорим,
това е нечовешка болка поне при мен
беше така,Даная те и при мен хапчетата
почнаха да не действат си спомням,а и от
три години съм си в къщи по майчинсто, и сега
като ще трябва да се връщам просто незнам
какво ще правя,като знам какво беше преди да съм
в къщи болките бяха етърпими само ревях от болка вс.вечер
ще видя как ще е като се върна на работа,много ми е притеснено,
защото сега дето стоя само в къщи и нямам такава работа пак усещам
болка, а като се върна незнам направо ме е страх Cry

# 12
  • Мнения: 60
Моят приятел изкара такава криза от плексит миналата година. Беше кошмарно докато отшуми. Невероятни болки и безсънни нощи. Аз също страдам от невралгия, но при мен е на кръста и краката. Редовно пия Милгама N, с почивки за месец, два. Но по мои наблюдения няма лекарство което да помага на 100%. Просто леко претъпяват болката, която е нетърпима.

# 13
  • Мнения: 57
точно така е тези хапчета,
само подтискат болката до като се
пия и спрат ли се веднага всичко е по старому
поне при мен де
и също така много вредят на стомаха
така ми каза един доктор,защото като видя колко
съм изпила първото нещо,което ме пита беше:
как ти е стомаха  Confused

# 14
 :(hi,znam za kakvi bolki stava duma ,preporachvam ti ,ako si or sofia d-r Aleksieva v Tokuda ,mnogo e dobra ,predi 3 godini bajh s podobno neshto ,okaza se artroza ,taj shte ti pomogne ,sajalajvam che najmam vreme oshte da ti pisha barzam za rabota ,
no kato savet napravi fizioterapiata .barzo ozdravajvane
sajalajvam za latinizata ,najmam kirilica

Общи условия

Активация на акаунт