Движенията на бебето?

  • 2 027
  • 19
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вече не рита така както преди и се притеснявам.За два дни усещам само леки потупвания по няколко пъти на ден,това нормално ли е? замислям се вече дали да не отида на лекар да му чуят тоновете Cry  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
здравей
и аз съм горе-долу твоя термин.
според мен просто бебо вече е голям и му е тясно,така пише и по книгите,но за да си по спокойна отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 8 163
Определено му е тесничко на това бебче. И нашата хубавка беше така.
Все пак, и аз като Галя4 бих ти казала, ако се притесняваш твърде много, чуй/виж се с наблюдаващия те лекар.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам,все пак се успокоявам че се движи в мен.До колсултацията има още седмица и се чудя дали да избързам.

# 4
  • Мнения: 8 163
Според мен, ако много се тревожиш, поне се обади на доктора. Няма защо да товариш и себе си, и бебето с излишни страхове. Пък и да отидеш да те погледнат по-рано, какво от това? Тия хора нали за това са там?

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
и при нас беше така!майка ми се обади на нейна позната(която сега ни е педиатърка)и  тя каза че е нормално!плюс това преди да се роди бебето лека полека започвало да променя навиците си!
казвам ти го за успоконие!аз също подкрепям другите мами които са ти написали ако много се притесняваш да се обадиш на лекаря ти!тогава ще видиш че всичко е ок!

# 6
  • Мнения: 2 655
Цитат на: biliana333
Вече не рита така както преди и се притеснявам.За два дни усещам само леки потупвания по няколко пъти на ден,това нормално ли е?


Само не си създавай излишни емоции. Това е нормално. Я си представи, колко много е пораснало човечето и колко много му е тясно вътре.  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Нашето е същото. Сега е по спокойно и уравновесено. Laughing Все едно предусеща, че наближава деня и то се подготвя. Wink

# 7
  • Мнения: 182
Щом има потупвания, не се притеснявай:) Обаче и аз като майките, писали ти до тук, мисля че ако се притесняваш много  е по-добре да се обадиш на лекаря. Колкото си по-спокойна, толкова по-добре ще се чувства и бебчо:)

# 8
  • Мнения: 554
При мен положението е същото!В 31 седмица съм,а движенията на бебка са доста по-слаби от преди,точно както ги описваш като леки почуквания!В сряда бях на консултация и тоновете се чуваха прекрасно Simple Smile !Може би наистина вече е тясно пространството за движение и бебо няма поле за действие Simple Smile !

# 9
  • Мнения: 5 228
В една книга прочетох, че трябва да се направи консултация с лекар, ако не усещаш движенията на бебето или те са под 10 в продължение на 12 часа след 29-та седмица.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбирам притесненията ти, и аз бях така, когато бебо почти не риташе за период от около 4-5 дни.Но се оказа, че няма никакви проблеми Grinning ...На консултацията/която успях да изчакам, като постоянно се убеждавах, че си внушавам глупости/ тоновете бяха силни и отчетливи.Това беше още в 6ти или 7ми месец, така че едва ли има много общо с липсата на място.За сравнение ще ви кажа, че сега в 9-ти месец, когато би следвало едвам да помръдва от теснотия, бебо рита като кон, коремът ми се мести на всички посоки и прави вълнички Grinning- - абе нали сте гледали за извънземното. Ясно се вижда и усеща крачето, с което ме подпира отдясно, като го изпъне Laughing Изобщо - купон Grinning Като цяло съм забелязала, че бебето реагира на дъшевното състояние на майката именно с движенията си.Ако съм спокойна и щастлива - бушува яко #Onfire Когато съм притеснена или тъжна - с часове се скатава.За това  - повече усмивки и весело настроение Grinning

# 11
  • Мнения: 3 153
И аз се притеснявах, но на консултацията тоновете му бяха по ясни от моите;))
На мен друго не ми е ясно и за товаще запитам Laughing  Laughing -знам че в 8-ми мес. бебто се обръща и заема положението, в което ще се появи на бял свят....знаете ли точно в коя седмица се случва това и редно ли е аз да почувствам нещо по-специално?
Sorry за тъпия въпрос, ама...... Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 572
Не се притеснявай.При всички е така,просто му става тясно и си кротува!!! Мисли си сама хубави неща и очаквай великото събитие  Grinning

# 13
  • Мнения: 503
Цитат на: Petinka
знам че в 8-ми мес. бебто се обръща и заема положението, в което ще се появи на бял свят....знаете ли точно в коя седмица се случва това и редно ли е аз да почувствам нещо по-специално?
Sorry за тъпия въпрос, ама...... Embarassed

Не тъп въпроса, нормално е да мислиш за това!
Аз ли4но не усетих обръщането на бебка, тя и без това доста подска4аше, та може би затова.  Laughing  Просто на следващата консултация видяхме, 4е се е обърнала. (някъде към края на 8 месец)
Но и да не се обърне сега, да не вземеш да се притесниш! Както ве4е много пъти писах, бебето на приятелка се обърна с главата надолу 4ак като и по4наха контракциите, а ина4е беше седалищно и трябваше да ражда секцио. Да, ама то имаше други планове, обърна се и си се роди нормално! Това за да не се притесниш, ако слу4айно бебето има свое мнение по отношение на обръщането с главата надолу, което се слу4ва рядко.
Поздрави и леко раждане! Grinning

# 14
  • Мнения: 1 975
Цитат на: galq4
здравей
и аз съм горе-долу твоя термин.
според мен просто бебо вече е голям и му е тясно,така пише и по книгите,но за да си по спокойна отиди на лекар.


и аз така мисля...
когато бебето порасне и е все още в коремчето, е доста натясничко  Wink

Общи условия

Активация на акаунт