До мамите с две и повече деца!!!

  • 1 042
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Мили мами не знам дали е имало подобна тема по-рано, но нямам време и да търся.
 Питането ми е за това как се справихте с ревноста на по-голямото дете към по-малкото? Очаквах да се прави на бебе, да вземе да се напишква и т.н., е тези неща се случиха веднага. Да ама взе да вика, че беба е лоша, мама и тати са лоши, чу че малката има колики и нея взе, че я "заболя" коремче, хапе и рита, а онази нощ викаше насън " Не я искам тази беба". Само 10 дни сме с бебка, а каката ни оврещя светосията. Обяснявах й, че ще имаме бебе, че много я обичаме и играчки нови накупихме да не се чувства пренебрегната, тати си беше 7дни в къщи и все с нея си
играеше, но все тая, ужасно се държи #Crazy #Crazy #CrazyДнес на обяд, аз кърмя, а тя м нахапа н а три места по ръката, чак сълзи ми потекоха и ми посиня. Напердаших я та ми стаха още по-гадно, а тя ходи по мен и се извинява и ми вика" не ме пердаши повече, маме" ако можете само да си представите сцената Cry Cry CryАко някой има идея как да се справя със ситуацията преди да е намразила бебата, да каже.
Извинявам се за дългото писание. Embarassed   

# 1
  • Мнения: 955
При нас разликата е по-малка и баткото може би заради това, но не ревнува. Напротив. От самото начало започна да я целува по ръцете и главичката. Много е мил с нея. Слага й телефона на ухото, гушка я, абе идилия. Аз бях решила да го дам на ясли и от септември е на ясли. Там си играе с другите бебета и му е екстра.
При вас мисля, че също ще има ефект. Ти няма да можеш да му отделяш нужното внимание нито ще имаш физическа възможност да го водиш навън за да играе, скача, рита и т.н. Така че, моя съвет е да я дадете на ясли. Ще реве 1 седмица и на втората градината ще й бъде по-приятно място от в къщи. Там няма да й викат на всяка своя крачка "не!"  Hug

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата ми дъщеря не ревнува. Понякога се прави на бебе, но няма лошо отношение към сестра си. Гледам да не е лишена от внимание за сметка на малката и не сме имали проблеми.

# 3
  • Мнения: 823
при нас ситуацията беше същата.Баткото ми казваше да го връщам бебето пак в болницата ,че не го харесва и т.н.Вече свикна с него но все още ме пита дали съм и негова маика или само на бебето и дали го обичам Cryмного ми е мъчно ,все на него се караме да не стиска малкия ,да не го бута (сега се опитва да ходи )да не му дава нищо да яде .Все си мисля че трябва вече да свиква ,но явно много му е мъчно че аз се занимавам и с бебето.ДО 3 години си бях с него в къщи и е много привързан към мен.Винаги на него обръщаме повече внимание че да не се чувства пренебрегнат ,но .........

# 4
  • Мнения: 3 506
Амии, аз не съм се справила кой знае колко...  Embarassed Тоест бях за известно време след раждането, но от скоро нещата пак взеха да се влошават...  Confused Cry При нас баткото е на 2 год 3 мес, малката - на 10 месеца. Наскоро писах  повече подробности за нас в Дир-а. Няма да го преписвам, че е дълго. Ето и цялата тема там.
Ще следя мненията с интерес. Дано някой даде идея. И аз се канех да потърся имало ли е такава тема (затова и не пусках), но така и не ми остана време......

ПП И на мене ту ми е мъчно за големия, поставяйки се на негово място, ту за малката - "малтретираното бебе", както всички и казват.............

ППП Въоръжи се с търпение и мноооого пази бебето. Синът ми го изпуснах, когато беше малката на десетина дни и метна едно шише с вода в леглото, добре че тогава още не уцелваше, беше паднало точно до главичката и.......... Не си бях представяла дотогава, че могат да му минат подобни мисли през главата..........

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 21:41 от Maria.St

# 5
  • Мнения: 60
И Катето е нежна с беба, целува я и я държи за пръстчето докато я пробувам, за да не плаче, гушка я с моя помощ, разбира се. Но и другите неща, които вече описах се случват и ми е много неприятно. Тази вечер обсъждахме с мъжа ми да я пуснем на ясла, лошото е че пробвахме миналата година и тя се изподра и изпохапа сама, но тогава беше много малка. А има и друго, че Кати е изключително претенциозна към храната. Sad Embarassed  Sad

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И още едно мнение за ясла.
Тя(голямата) вече разбира много неща и ще й е интересно. Има много деца, с които да си играе и да не й е скучно.
Всъщност имам много майки познати с такава като вашата разлика м/у децата и с яслата си решиха проблема.
Успех  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 816
И мен ме чака нещо такова съвсем скоро време Heart Eyes Аз, обаче я пуснах голямата на градина преди десетина дена, за да свикне преди да се роди бебето и после да не си мисли, че заради бебето сме я дали в градината, че да се отървем от нея Confused Много й говоря на бъдещата кака, даже вече си играем на мама и бебе - аз съм бебето , тя майката и ми дава да пия от едно бебешко шишенце водичка Laughing
Мисля, че са неизбежни такива моменти свързани с ревност и малко агресия, просто трябва много търпение от родителска страна, много обясняванки, и допълнително внимание, докато бебето спинка , например ( колкото и да сме изморени) ooooh!
Всичко ще си дойде на мястото  bouquet , но трябва да ги разбираме децата си!

# 8
  • Мнения: 1 250
Преди да се роди още бебето през цялата ми бременност съм му обяснявала, че не просто ще има бебе, а ще има още един човек на света който ще го обича изключително много.

После минаха години, докато бебето порастне достатъчно за да си играе с него, но той беше търпелив и се опитваше да учи сестра си.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
При нас също няма ревност. Може би защото разликата между двете е много голяма - 9г. и каката се изживява по-скоро като майка. Много я обича и много ми помага. Въпреки това аз непрекъснато повтарям тя какво добро бебе е била, колко е била сладка и как непрекъснато съм я гушкала и целувала. И на нея й става много драго.
Опитай да й покажеш, че е по-важна от бебето. Примерно като го сложиш да спи й кажи "Ела мама да си те гушне, омръзна ми да се занимавам само с това бебе" или като плаче й казвай "Ей какво ревливо бебе, а ти какво сладурче беше, само папкаш и спинкаш, много ме слушкаше" и разни други хитринки.

# 10
  • София
  • Мнения: 708
при мен е малка разликата на децата - 1г и 6 м.
каката реши, че сме й донесли играчка от родилното, голям майтап
аз й помагах да го гледа.. Shocked

а сега имам обратния проблем. малкият ревнува като гушкам каката #Crazy

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Нашата разлика е 6.5 г.В началото баткото беше много щастлив, но като мина време, започна да се забелязва промяна .Стана разсеян, правеше неща за които да се карам, но да му обръщам внимание.Сега е учченик и доста се карам за всяка разсеяност.Приема го много тежко, даже ми каза, че на Алекс изобщо не се караме, а само на него.Обяснявам, че това е зарди у-щето и че ако внимава повече ще се карам по-малко.А иначе винаги съм справедлива и с двамата.Никога не е важал принципа, че малкия винаги има право.Но големият не го осъзнава напълно. Общо взето с повече обясненния мисля, че ще се справим. Въпреки,че когато разликата е малка е по-трудно. Може би с времето всичко само ще се оправи.

# 12
  • Мнения: 1 071
Аз трудно мога да ти дам съвет защото и аз се боря със същото.Каката е голяма-на 4г и половина и не показва съзнателно ревност,но наистина взе да се държи така че да ни привлече вни5манието пък ако ще и да се скараме.Иначе непрекъснато целува и прегръща брат си,но си търси своето и все се караме защото не може да пази тишина когато бебето спи,свикнала е да е тя в центъра и не знае какво е да се съобразяваш с някой друг.Опитваме се да й обръщаме внимание повече и донякъде си решаваме проблема с детската градина.Там тя е сред свои връстници и задоволява нуждата си от игра с деца.Опитай вечер да даваш бебето на таткото и ти да се занимаваш само с каката.Трудно е наистина,но явно трябва много търпение и обич.

# 13
Здравейте и от мен!При нас баткото е почти на 9, а малкия разбойник почти 4.Разликата им е точно 5г. и 3м.Какво да ви кажа-при нас няма ревност-защото баткото беше подготвян преди това,той си "избра" да има братче,говорехме му,че ще има другарче в игрите.Отделно от разговорите ни и хитринките с хвалбите-Децата никога не се делят!Ако на едното се купи едно нещо, и на другото се купува,дори и да не е същото.За рожденния ден на баткото и малкия получава подарък-естествено по-малък,но задължително получава.Същото важи и за баткото.Лакомства-винаги и за двамата-навик да делят-ако например шоколада е един-да се раздели по равно.Не разрешавам да се удрят- казала съм им,че шамарите ги раздавам аз!
Понякога обаче се случва така,че малкия да спекулира с това ,че батко му няма да го шляпне  и пак се налага да говоря,защото пък големия се чувства ощетен.Друга хитрост-"ето виж какво ти подарява бебето" или "Как ти говори","Виж колко те обича" и т.н. и т.н. Никога ти си лош,а бебето добро!Освен това така трябва да се държат всички, а обикновенно някои баби развалят нещата!

# 14
  • Мнения: 3 491
И моите са с малка разлика - 1г.11м. Хич не е леко. Ако имаш човек наоколо да поема бебчо отвреме-навреме и да отделяш внимание само на по-голямото дете, ще е много добре. Иначе като че ли повече към голямото се концентрирах - плътно пъзели, рисуване, игри, малкото гушнато в мене, всичко попиваше. Няма проблем да подаваш едната ръка и да играеш с голямото, докато кърмиш бебчо или да го храниш другояче. Давах също на голямото да се включва в разни прояви на помощ когато прояви желание, макар че си ме беше страх, признавам. Например да храни бебчо с лъжица. Ами не му пъхна лъжицата дълбоко в гърлото, както ме беше страх че ще стане. Simple Smile Истинският проблем с ревността се появи, като бебето започна да протяга ръце към играчките на баткото. И досега се сдърпват понякога, едва ли това може съвсем да се избегне. Но пък вече са на 3 и 5 г. и е голямо благо в други отношения! В момента за много запалени по ролеви игри, играят на мама и тати, на ходене до магазина, големият учи малкия на това което той е правил в детската градина, по отношение на буквите и цифрите направо си го изпитваше, имат си свои теми на разговор, изобщо, резултата се вижда !!! Кураж и успех!

Общи условия

Активация на акаунт