Защо бебето не трябва да яде след ваксинация?

  • 999
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
Защо бебето не трябва да яде след ваксинация поне 1 час? Става дума за първа инжекция - дивтерия,тетанус,коклюш и имунизация на II м. полиомиелит.

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
на нас лекарката ни каза 5 минути и то след приема на капките за полиомиелит, ваксината , която се инжектира няма нищо общо

# 2
  • Мнения: 1 613
На нас не са ни казвали нищо такова  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 807
Не трябва да поема храна, вода, а също и биберон-залъгалка един час след приема на капките против полиомиелит.

Защо обаче - не знам, а и не съм питала педиатърката.

Ваксината ви ДТК няма нищо общо в случая.

# 4
  • Мнения: 46 430
Не съм чула такова нещо.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Не трябва да поема храна, вода, а също и биберон-залъгалка един час след приема на капките против полиомиелит.
За да не би след като яде да повърне част от млякото/водата и с това и ваксината.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не трябва да поема храна, вода, а също и биберон-залъгалка един час след приема на капките против полиомиелит.

На нас доктора ни каза 20 мин никакво ядене и вода, но биберон може.

# 7
  • Мнения: 216
Vanya K е права за де не повърне, защото ако повърне ваксината по-малко от час след като му е дадена няма да е възприета от бебето. Нали разбираш!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 679
Че ни със залъгалка (джипито предложи), я успокоихме като ревна след ваксината.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 767
Залъгалка може,ама вода и мляко не.

# 10
  • Мнения: 449
Нищо не разбирам Simple SmileНа нас педито ни каза-2 часа нищо! Нито бибка, нито гърда-нищо! Отделяли се стомашни сокове, които елиминирали действието на капките за полиомиелита. Нищо общо с ДТК ваксината.

# 11
  • Мнения: 2 807

Ами това за биберона-залъгалка тогава за какво е?  Thinking

Да взема да питам педиатърката вместо да се чудя...  Wink

# 12
  • Мнения: 2 755
Не трябва да поема храна, вода, а също и биберон-залъгалка един час след приема на капките против полиомиелит.
За да не би след като яде да повърне част от млякото/водата и с това и ваксината.
Това е отговора.

Общи условия

Активация на акаунт