кърмене и помпа за кърма

  • 434
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
аз съм от чакащите бебета през ноември. да ви запитам като по-опитни - да си купувам ли помпа на авент (77 лв. е все пак), или някоя по-не-хвалена марка, или изобщо да не си купувам. все си мисля, че, ако не потръгнат нещата, винаги мога да я продам, ама като че ли не ми се дават пари на халос точно преди раждане. а от друга страна си казвам, че това е важно и компромис не трябва да има. абе, шантава работа са тия хормони - голяма дилема, голямо нещо хи-хи.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Майчето,я не си давай парите предварително Grinning
Обмисли следните неща - ще ти се налага ли да оставяш често детето по-задълго,имаш ли много излизания (примерно ходене на лекции,или ако смяташ бързо да се връщаш на работа,дори да е само на половин ден),изобщо такива ситуации,когато ще ти се налага да оставяш изцедено мляко?Ако няма такива планове и смяташ да си го гледаш сама и вкъщи,тогава помпа може въобще да не ти се наложи да ползваш и няма сми да се изръсиш отсега куп пари за нещо,което ще събира прах в шкафа.
Аз бих ти препоръчала да разгледаш внимателно и подробно как става цеденето на ръка,за да знаеш в случай на нужда (а нужда има само ако усещаш болки и пренапрежение в гърдите или получиш запушени каналчета,или ти се налага да оставиш мляко - в никакъв случай не е необходимо цедене след вяско кърмене,както често ще чуеш).Оттам нататък - заведи таткото в магазина да я види авентската помпа и да знае ако спешно се наложи какво да ти купи и си карай спокойно остатъка от бременността Wink

# 2
  • Мнения: 149
И аз дълго време се чудих дали да си вземам помпа....защото и аз ако използвам бих искала да е на Авент. Обаче после разбрах, че в аптеките (не знам за други, но аз проверих конкретно тази в Шейново) продават и помпи за 4,50лв. Така че след като родя (живот и здраве) смятам да си взема на първо време точно такава. После ако ми се наложи много да използвам сигурно ще си взема авентска....
Минимален риск с минимална инвестиция.... Mr. Green

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Като ги знам колко са калпави и колко малко майки успяват да се цедят с тях, на никого не бих ги препоръчала...
100 пъти по-добре е да се научиш да цедип на ръка, отколкото тези хм, 'помпи' за малко пари.

# 4
  • Мнения: 6 243
Абсолютно!
Ния помпи от 4,50 по-скоро могат да ти докарат разранени зърна, а и не изцеждат добре. По-добре да се цеди на ръка. Пробвала съм със "спринцовки", "камбанки" и прочие простотии, ама не е работа. От наличните тук, само от Авентската съм доволна, но все пак аз я ползвах, защото ходя на работа и с нея изцеждам за храненето на бебето през деня.

# 5
  • Мнения: 5 228
Помпата я ползвах само първите 1-2 месеца, основно при следване на препоръки за цедене след всяко хранене и прочие компетентности. Но върши работа и за облекчаване на препълнени гърди. На мен лично ми е неприятно да се цедя на ръка и помпата ми е много полезна. Ако не ти се дават толкова пари, защо не си купиш втора употреба - във форума с обявите често се продават авентски помпи.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ми аз пък ползвам една тъпа "спринцовка" на Нук и не ми е разранила зърната. Така и не ми стана приятно и удобно цеденето на ръка. Не бих дала 70 лв. за Авент-а, ако няма нужда (работа, отсъствия) от него.
Пък и 4-5 лв. къде не си ги прежалила.
Това е моето мнение де. Аз така направих и съм доволна от избора.
Вършеше ми работа помпата първите дни, после я зарязах и не ми беше жал за 4-те лева Wink

# 7
  • Мнения: 90
Аз ползвам Авент и съм страшно доволна.Имах на чико 2 или три от тези, камбанките, но никаква работа не ми вършеха.Нищо не изцеждаха.Не си заслужава обаче да си харчиш парите ако няма да я ползваш редовно,както те е посаветвала Хедра.Мойта сега седи в един шкаф и я използвам само като ми се препълнят гърдите и малко ме е яд, че само си дадох парите, но какво да се прави-беб4о отказва да яде от шише.
Ако ще си от работешите мами Авент определено е оправдана инвестиция и според мен наи-добрата възможна.
Късмет и леко и безпроблемно раждане! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт