ще ви опиша ситуацията накратко.
ще съм ви благодарна, ако можете да дадете съвет или side.
моя позната от Украйна ме потърси за спешна помощ. От 6 години е в Щатите, но е "незаконна". 4ака си документите за легализация. но не това е проблема.
преди да напусне страната си се развежда и оставя детето си при майка си да го гледа. Бащата също има право да го посещава. така минават 6 години без никакъв проблем от  страна на бившия и мъж.
за най-голям ужас наскоро нау4ава, 4е свекърва и по "незнаен" на4ин успява да извади документи, без нейно присъствие, 4е осиновява детето......
не след дълго  свекървата спе4елва зелена карта и също заминава за Щатите с детето и сина си.
така и не завежда детето да види майка си....
за вси4ко това познатата ми разбира от родителите си.
тя дори не знае къде се намира детето и.
днес разбра 4е бившия и се е оженил пак и е станал единствен попе4ител на детето.
можете д си представите ужаса на тази жена, която покрай тревогите за легализация се прибавя и това- да не може да види детето си и дори да не знае къде е. не може да си обясни как свекарвата е издала документите за да и отнеме детето, но ако съдя по това как е в Украйна, бъобще не се у4удвам.

та това е горе-долу.
ще съм ви благодарна, ако ме опътите за някоя организация, която може да и помогне.