Прибиране на корема след секцио

  • 1 033
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
 Здравейте, преди 9 дена родих прекрасно момченце със секцио, но корема ми изглежда сякаш съм в 5 месец ужасно разплут. Ще съм благодарна, ако ми разясните какво трябва да предприема, кога и как!  И още нещичко да попитам : наистина ли е толкова опасно, колкото лекарите казват, че след секцио трябва само да почиваш и едва ли не нищо да не пипваш, защото аз съм сама с мъжа ми и няма кой да ми помага и боли не боли върша доста от нещата, които забраниха !?

# 1
  • Мнения: 1 613
Моя корем се побрибра някъде след 6 месеца.
За упражнения ми казаха да не правя поне 6 месеца след операцията, но това си зависи от това дали се чувстваш добре за упражнения. Мен лично ми беше неприятно да правя коремни преси и след 7 месеца.
Колкото до пазенето, се пазих първите 7-10 дни, не се натоварвах, не вдигах тежко. И сега ми е малко трудно да вдигам 10 килограмовото си бебе, но няма как.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, родих със секцио и още в болницата носех бебето, понеже беше при мен. Чак да съм се пазила, не съм....кой да ми носи бебето след като таткото беше така "любезен" да си вдигне шапката и да ни остави! Майка ми беше първите 40 дена с мен, после сама се справях. За упражнения не ве питай - битката с килограмите е загубена, а и вече нямам време, сили и хъс за коремни преси.... Но поне 6 месеца с коремните преси изчакай. Иначе нищо друго не се прави - като всяка друга родилка. Laughing

# 3
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви за отговорите ! И на мен още на 3 ден след операцията ми връчиха бебето ! Не се пазя много много, поради причината че няма кой да ми помага чак толкова, освен мъжа ми, но и той няма време.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 577
Да ти е честита малката рожби4ка и много да те радва!

Има време, много бързаш.  Wink

# 5
  • Мнения: 5 577
Да ти е честита малката рожби4ка и много да те радва!

Има време, много бързаш.  Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Ако те боли - не се сили!
А за прибиране на корема те съветвам да носиш колани! Има и такива гащи - големи, като парашут и целите от ластик! А колкото по нависоко стигат- толкова по-добре! Аз не мовах да издържа много с тях де!
Иначе за белега - мажи с "мадамско чудо" когато и където ти падне - продава се в аптеките!

# 7
  • Мнения: 396
 Носех ластични гащи към 30дни, не чувствах болки и на 18 ден почнах с леки упражнения,но без да напрягам корема естесвенно.Да ти е живо и здраво детенцето и с времето ще се оправиш newsm10.

# 8
  • Мнения: 176
 Flutter честито бебче аз също родих секцио и нямяше кои да ми помага освен мъжъ ми колкото може и си правех всичко сама бавно полека първите дни ипосле постепенно влязох в крачка а корема ми се прибра 4  5  месец но тои и небеше голям   успех

# 9
  • Мнения: 176
 Flutter честито бебче аз също родих секцио и нямяше кои да ми помага освен мъжъ ми колкото може и си правех всичко сама бавно полека първите дни ипосле постепенно влязох в крачка а корема ми се прибра 4  5  месец но тои и небеше голям   успех

# 10
  • Мнения: 463
Привет,честито бебче  bouquet
на мен бебето ми го връчиха на другата сутрин след секциото и си го носих,а иначе упражнения казаха поне 3 месеца да не правя,и да не вдигам нищо по тежко от бебето.
А за това,че корема ти е като в 5-ти месец,не се притеснявай,ще се прибере,просто е много рано още. Wink

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Да ти е живо и   здраво бебчето!   bouquet
Аз също родих секцио и също никой  не ми помага след това, спазвах твърдо да не вдигам тежко ( освен бебето ) и се научих да кърмя легнала . Сега коремът ми почти се е прибрал( ако не броим кг в повече) , но още не правя коремни преси - лекарят ми каза че първите три месец не е желателно, бяхме обаче на море - 2,5 месеца след раждането и плувах без проблем , беше ми много приятно и нищо не ме болеше. Joy Joy Joy
Сега вече вдигам количката заедно с бебето, когато слизам по стълбите на някой подлез, ама какво да правя като хората ме подминават разсеяно и никой не помага. Embarassed

# 12
  • Мнения: 529
Хранди,
И аз имам същия проблем, но моят корем беше огромен, защото и бебо почти 4 кг. се роди а аз преди бях 45кг. На първо време съм обула стегнати ластични гащи да прибере малко кожената торба, после ще започна с упражненията след около 3 м. Пази се много от вдигането на тежко, движи се много и плавно. След втората седмица ще се почувстващ много по-добре и върши работата си вкъщи без да се претоварваш. Ако видиш, че ти идва в повече на моменти, викай някой на помощ за известно време. Излишните геройства не са препоръчителни.
На мен за белега ми казаха да се мажа с Контратубекс след втората седмица от операцията.
Успех, все ще се справим някак си Wink

# 13
  • Мнения: 191
Честито бебче hrandi.
Не се пресилвай още ти е много рано, грижи се само за себе си и бебето, таткото и сам ще се оправя известно време Simple Smile.
Аз започнах да извеждам сина си на 10я ден, т.е вдигах количката - 10 кг 4 етажа, но по принцип се възстанових много бързо, само ми придърпваше без да ме боли. Корема ми още не се е прибрал съвсем, но след месец тръгвам на фитнес и лека полека се надявам да се оправя

# 14
  • Варна
  • Мнения: 308
И аз родих секцио и на другия ден бебето беше при ме.Болеше ама трябваше да си я нося.Като ми махаше конците доктора каза след 15 дни да почвам коремни преси.Значи след 20-я ден може.Друг е въпросът че почти не съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт