Суеверни ли сте?

  • 1 124
  • 23
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Кога е правилното време да се започне с покупкине за бебчо?често ходя по бебешки магазини и виждам толкова сладки неща че ми идва да купувам.Но аз малко сам суеверна и все още не смея да купя нищо бебешко.  Wink И се питам кога ли ще дойде момента когато съвсем спокойно, без никакви притеснения ще пазарувам за моето слънчице.Вече нямам търпение  : PraynigВие кога започнахте с покупките?

Последна редакция: вт, 27 сеп 2005, 18:46 от Reza

# 1
# 2
  • Мнения: 2 807
Не съм суеверна.
На твоите седмици бременност вече си бяхме накупили абсолютно всичко.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Не съм суеверна.
На твоите седмици бременност вече си бяхме накупили абсолютно всичко.

И ние така!

# 4
  • Мнения: 1 616
Аз съм малко суеверна и също съм чувала за това поверие, че не бива предварително да се купува нищо за бебето. Но не го спазих. Освен че напазарувах за себе си каквото е необходимо, купих и доста нещица за бебчо, бабите също взеха това-онова. Всичко това някъде когато бях в 8-9 месец. И не съжалявам - толкова е вълнуващо да гледаш пъстрите витрини и да избираш за детето си! Освен това представи си каква лудница ще настане, ако оставиш всичко за последния момент - бебето ли да гледаш или да пазаруваш?!? А ако не се чувстваш добре, някой друг трябва да купи необходимото. Защо да се лишаваш от това удоволствие? Аз ти предлагам един компромисен вариант - напазарувай всичко необходимо и го остави в родителите си или някъде другаде. След като родиш, докато си в болницата бабите ще донесат и подготвят нещата у дома. Така хем си се подготвила предварително с покупките, хем си спазила суеверието... Wink Wink Wink Желая ти успех и не се вживявай чак толкова в бабините деветини! Wink Wink Wink

# 5
  • Мнения: 108
И аз така знам - може да купуваш неща за бебето, но да ги оставиш в друга къща докато се роди. Щом си суеверна и това е вариант  Laughing И аз по нататък мисля така да направя.

# 6
  • Мнения: 2 952
   Някои от нещата   за бебето  са  се още по кашони и кутии докато се роди , други до сега бяха у свекърва ми , но вече  съм си взела  всичко у нас ...34   седмица...В началото мъжа ми се притесняваше повече от мен да  ги  носим разни покупки вкъщи....Ами какво да  го натоварвам или да спорим ..като му е  недобре ...ще изчакаме ...няма да се борим за права и свобода  я ... GrinningВ крайна сметка и двамата трябва да се  чустваме  добре , без  страхове.Това е най-важното.
   Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 410
Суеверия - лудости!
Първата дрешка купих когато разбрах че съм бременна и поднесох на таткото снимката от ехо-то + малка блузка. " Това казвам е сега, а това ще му облечем като се роди" изненадата бе трогателна, както предполагам при всички ви!

От тогава купувах по малко, каквото ни хареса. Така си подбрах всичко по мий избор и май към 8ми мес.  бях приключила. Това е смятам неизменна част от удоволствието. Току си отвориш шкафа и разлеждаш бубешки работи!

# 8
  • Мнения: 1 259
Суеверия...дрън дрън.Преди 15 дена си купихме повечето работи.Останаха ни дрешките и дребни нещица.То къде е удоволствието като някой друг ходи да ги купува Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 723
Ние вече сме готови, дори сглобихме леглото на бебо за да свикваме с гледката. Вече започва да ми става тежко, така че смятам, че ранното пазаруване е добра идея. А и ако чакаш последния момент, ще ти излезе доста скъпо. Малко по малко започни да си набавяш каквото е необходимо. Успех!   

# 10
  • Мнения: 215
Ние започнахме с покупките в началото на 8-ми месец . Вече си имаме почти всичко .
Пазаруването за бебето е едно от най-големите удоволствия - не се лишавай от него заради тъпи суеверия !  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 577
Аз не бях купила нищо - абсолютно нищо.

И така мисля, че е редно, но това е мое мнение, всеки си решава.

# 12
  • София
  • Мнения: 131
И аз пазарувах преди да родя. Не съм суеверна и исках да си избера всичко за бебето, а не докато съм в болницата бабите да пазаруват без мен.

# 13
  • Мнения: 5 299
Абе и аз съм суеверна, и преди да родя си бях купила само едно щище за хранене, мокри кърпички и 2 чифта чорапки - просто не се стърпях. Останалото бях поверила на свекърва ми и ужасно съжалявам, тя се постарала жената, но нито дрехите, които беше купила ми харесаха, нито комплекта за изписването, нищо Sick Да не говорим какъв хаус настана, като се прибрах от родилното, че липсваха адски много неща

# 14
  • Мнения: 257
Суеверията пречат, трябва да се забранят сьс закон! Колко неща пропускат някои хора заради тях...
И аз започнах да купувам неща за бебето още от самото начало.   Е, лошата страна на това е, че до края се оказахме с дрешки поне за 3 бебета! Laughing
И така и така сьм започнала, да кажа: и името измислихме още  когато разбрахме пола, и от този момент нататък си го наричахме по име. Така някак бебчо влезе в живота ни по-рано  Simple Smile и ни беше много приятно да си говорим  например " Какъв цвят да е стаята на Даниел?" и такива неща...

Общи условия

Активация на акаунт