Подбелване на очите

  • 6 777
  • 5
  •   1
Отговори
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Моят син е на 7месеца. От 2-3 седмици почна да си подбелва очите. Ей, така, поглежда нагоре, ама много нагоре и после пак си поглежда нормално. И преди се е случвало, но когато заспива и го е правил несъзнателно.А сега си е напълно осъзнато, аз му се карам да не прави така, но той гоправи, после ме поглежда и почва да се смее. Много съм притеснена да не му се изкривят очичките, тъй като на тази възраст мускулите на очите още не са "заякнали". Педиатърката ни е почивка и се връща чак към 10.08. Не мога да ви опиша колко страшно изглежда, ако го гледаш отстрани.
Горе долу по същото време се научи и да прави физиономии - бърчи си нослето и пак се смее. Дали отскоро се е научил и му е интересно и за това да го прави  Confused:
На всичко отгоре туку що говорих с една приятелка по телефона и тя ми каза:"не искам да те плаша, но трябва да идете на невролог...".Направо си изкарах акъла, много съм притеснена, какво ли не ми минава през главата...
Мили, майки, дали ви се е случвало подобно нещо? Дали имате някаква идея защо си подбелва така очичките и какво трябва да се направи?

# 1
  • Мнения: 466
Ами по-добре е да отидеш на д-р, отколкото да си останеш с питанките и сън да не те хваща.След като д-рът ви е в отпуск , потърси този, който го замества.

# 2
  • Мнения: 8 163
Предполагам, че просто му е забавно да вижда как светът се врътва. И как ти се нервиш. Важното е, че съумява да привлече вниманието ти. Има деца, дето за тая цел са способни на чудеса. Аз, например, на 4-5 годишна възраст намокрих гащичките си с вода и излъгах майка ми, че съм се напишкала, само и само да я накарам да ми обърне внимание. Вечно беше така заета...
Така че, моето мнение е, не му се връзвай, защото така го поощряваш да продължава. Показвай му, че оценяваш, примерно, способността му да си играе сам и пр. Той ще се откаже сам от тая тактика с очите.
Но, все пак, ако много се тревожиш, консултирай се с педиатър.

# 3
Просто си играе детето- дъщеря ми го прави това от няколко месеца - сега е на 1г. и 7м. - Когато се кара за нещо и иска да гледа лошо- навежда глава и черното на очите отива в края и горе на окото- после отново поглежда нормално. Знае, че това и е номера и го прави съзнателно , но не и е навик.
Ходили сме на очни лекари заради запушен слъзен канал и са и преглеждали доста очичките , но не са констатирали до сега отклонения.
Детето е осъзнало , че така привлича внимание и е смешно, и го прави - това е.

# 4
  • Мнения: 717
ей така по същия начин на една приятелка детето ядеше мравки и всякакви гадинки, които види. Тя се изприщваше - ходиха по лекари, какво ли не. Накрая му "показа" майката-мравка, каза че тя плаче за малките мравчици дето той ги яде, а той иде и дъвче след малко пак - Какво ядеш? Ами майката - да не плаче.....И като престана да му обръща внимание да видиш как спря да яде мравките.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Благодаря ви за успокоенията! Май наистина е на игра, защото в момента се е научил да ги върти на ляво (максимално наляво) и го прави същия номер. И сега или ги върти нагоре, или наляво или наляво и нагоре, настрани - на дясно още не може   Rolling Eyes . Пък и откакто спрях да му обръщам толко внимание го прави значително по-рядко  Simple Smile
Ама страшно се бях уплашила, пък и тия съвети за невролог...
Нищо нашата педиатърка в понеделник е на работа и ще идем, че ни беше пипнал летния грип, за консултация да види дали всичко му е минало и ще я попитам и за очичките  yes

Общи условия

Активация на акаунт