хемоглобин и магнезий

  • 1 876
  • 9
  •   1
Отговори
Здравей те !  Simple Smile аз и жена ми чакаме бебчо да дойде на есен с първия учебен ден.Но вчера бяхме на изледване и ни откриха че ни е нисък хемоглобина и магнезия и днес я приеха в болницата за пет дена. Искам да попитам някой имал ли е проблем с тези неща и ако е имал то как са се развили нещата ???? моля за съвет Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 3 630
Аз в момента пия Тотема (желязо) защото последните изследвания показаха, че хемоглобина ми е нисък (110). А магнезий пих в 2 месец от бремеността, защото имах болезнени контракции.
Не се притеснявай!

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не притеснявай, хемоглубинът на повечето бременни е нисък, бебчо изсмуква желязото. Сигурно ще и предпишат желязо на таблетки, магнезий също има и таблетки и ампули. Случва се. Стискам палци всичко да е наред  thumbsup

# 3
  • София
  • Мнения: 9 395
Ами да-има. Neutral Face
Две седмици преди термина ми пуснаха изследване за кръв и се видя, че хемоглобина ми е под всякакви допустими норми. Първото изследване показа хемоглобин 78!!!, след два дни вече беше 87.
Ами късно ми е вече за каквито и да било интервенции. Пих Малтофер Фол почти една опаковка 2х1 на ден, но ми казаха вече да го спра. Не се препоръчва приема на желязо непосредствено преди раждането. Щяло да засили кръвозагубата. Rolling Eyes  Neutral Face

# 4
  • Мнения: 717
И аз на мен хемоглубина ми беше нисък, затова пия желязо, а магнезий ми предписаха 1 месец по-късно.

# 5
  • София
  • Мнения: 143
Не се притеснявайте-от таблетките с желязо ще й се повиши хемоглобина.
И аз в момента пия такива,защото се оказа,че и моя хемоглобин е нисък-110.

# 6
  • Мнения: 1 120
И моя хемоглобин е нисак- 110 и за това пия желязо от 8-мия месец.Лекарят ми каза  да ям повече месо,дробчета, пресни ядки ,само със салати и плодове не става.Така ,че обърнете малко повече внимание на храната.
И горе главата-място за притеснения няма Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
На мен също ми предписаха Малтофер Фол защото ми е нисък хемоглобина - 108. За магнезий нищо не са ми казали още...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз пих Малтофер за повишаване на хемоглобина - беше ми 94, а след 1 месец прием се вдигна на 105. Сега вече го спрях,
тъй като 10 дена преди термина не трябвало вече нищо да се пие.
Иначе - не се притеснявай за бебчето - то си взима нужното от майчиния организъм, т.е. то не страда от нисък хемоглобин.
За магнезия - не съм пила и не знам.

# 9
  • Мнения: 1 391
eй, това беше много ценно за мен - че се спирал 10 дни преди термина Малтофера....
щото аз имах паднал хемоглобин 109, пих 1 опаковка Малтофер, 3х1 - качи се само на 111..... и сега продължавам да го пия 2х1. И смятах да си го пия докрая ... обаче сега ще се спра.... ще го пия до 1 август. Че термина ми е 11 Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт