Да ме посети ли в болницата?

  • 756
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 816
Здравейте мами! Леко се колебая относно раждането на второто дете и това дали да ми доведат първото в болницата да ме види Rolling Eyes Та се обръщам към вас за евентуален съвет newsm78
Всичко  си разбира вече, знае че бебето ще се роди в родилен дом, където се " раждат всички бебета" ( цитат от костенурката "Франклин"), знае че баба ще дойде да я гледа докато ме няма и т.н.
Обаче много би ми се искало да знам предварително как ще реагира като се роди бебето Rolling Eyes тя няма да го осъзнае преди да видяла липсващия ми корем и самото бебенце  ylinfant
Исками се да ми я доведат в болницата, поне на втория ден, когато вече не приличам чак толкова на призрак ( разбира се ако всичко е наред) , но пък възможно е да се стресне от непознатата обстановка, в която ще ме види и да се разстрои Cry
Ако беше по-голяма, нямаше да се чудя толкова, както и ако беше по-малка, ама тя е в една такава възраст, дето .... не зная, просто newsm78


 

# 1
  • Мнения: 1 320
Моят много се радваше на бебето  , но той е и по голям. Гледаше го , но не смееше да го пипне .
В стаята където родих имаше една мама с детенце / момиче / на около 2 годинки ... каката така се радваше , че майката едвам успяваше да опази бебето, искаше да го гушка , да стои все до легълцето ... Simple Smile , но ....  наставаше рев като си тръгваше , защото не може да вземе и бебето Sad , не плачеше за майка си Simple Smile.
А за липсващия корем .... ми то моя мъж ме пита да не би докторите да са забравили някое бебе вътре ... корема не ми беше кой знае колко по-малък Wink
Пък и всяко дете реагира по различен начин .... ТИ решаваш .

# 2
  • Мнения: 955
Не мога да не споделя как беше при нас. Преди да родя не съм се притиснявала как ще реагира баткото, а само дали няма да навреди на бебето, примерно дали няма да му бръкне в окото и все още се притиснявам. Но за моя радост баткото много се радва на бебета и дори обратното непрекъснато иска да я целува. Целува я по ръцете и лицето. И сега например се притиснявам защото е болен и като я целува ме е страх бебата да не се разболее и тя. Въпреки, че всеки ме успокоява, че бебетата имат имунитет до 6-месечна възраст, още повече я кърмя.
Що се отнася до болницата, на нас не ни позволиха баткото въобще да влиза вътре, на таткото също не му позволиха да види бебето. Чак когато ни изписаха я видяха и двамата. Става въпрос за ІІ-ра градска.
Пожелавам ти и твойто да заобича бебето, както и мойто го направи.

# 3
  • Мнения: 2 467
Болницата в която аз раждах (ВМИ Пловдив) не се допускат деца в родилно отделение дори във ВИП стаите.

# 4
  • Мнения: 2 807
Синът ми, тогава на година и девет месеца, дойде на втория ден в болницата.
Тъй като никога не се бяхме разделяли (сама съм го гледала) ни беше много мъчно и на двамата  Cry
По цял ден питал баща си къде е мама, а той: "Ами отиде да купи бебето"  Laughing

Много се зарадва като го видя, първо го беше страх да го пипне, но след малко му мина и го погали по ръчичката  Heart Eyes
Искаше веднага да си го вземе у дома, заедно с мама, де  Wink Heart Eyes Heart Eyes

Определено беше малко изненадан, че мама вече не е с корем Wink

# 5
  • Мнения: 2 952
   Момичета ...ами ако започне от  сега да и  разказва опростено какво ще стане ..не е ли  добра идея...И да  пита даже дали иска  мъника да  дойде за малко в болницата .....незнам и аз ...И да СЕ  каже,че  само за малко се  ходи ....де да  знам ... newsm78 И ,че  бебето излиза от корема и няма да има корем ами ще има бебче...простичко...те децата разбират така ..И с усмивка , за да не предизвика някаква  страшна картина все  едно ще  мъчат там майката ....и че  е хубаво място където  се появяватр бебетата ...така....

# 6
  • Мнения: 414
Аз исках да ми доведат Цоко в болницата, че все пак да свиква с мисълта че вече имаме бебе, докато се върнем вкъщи двете Simple Smile Много й се радваше на сестра си (на 1 г. и 10 м. беше тогава), на раздяла рев, че ние оставаме там, искаше при нас, ама нямаше как. Не ми се щеше да се изненадвам от реакциите му тепърва, когато се приберем, в суматохата и роднините вкъщи. Даже два дни го води татко му, а като ни взеха си беше много спокоен и "сдъвкал" мисълта за бебето Simple Smile Вкъщи само си го доразгледа Simple Smileл

# 7
  • Мнения: 60
Нашата кака дойде осте първия ден и много ми се радваше и аз на нея, на втория успях да и покажа беба, като разбира се беше подготвена, че ще имаме бебе и т.н., но се разделяше с невероятен рев и баба й каза, че втория ден особено е ревала един час без да спре. Иначе много се радваше първите два дни, ама после настана едно чудо, няма да задълбавам, пуснала съм отделна тема за това Wink

Общи условия

Активация на акаунт