Спе6но как да спра кърмата

  • 1 316
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
болиииии помагайте нямам време за доктор сега  Sad нито пък да 4ета из библиотеката  Embarassed имам 2 хап4ета достинекс и няколко парлодел но нямам листовките

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Мила, ако си решила окончателно да спреш кърмата, по-добре питай за указанията в съседния форум. Тук 'рецептите' са по-различни и обикновено не включват хапчета.
Междувременно можеш да се опиташ под горещ душ да изцедиш гърдите с помпа или на ръка, както и да наложиш листа от зеле (взимаш листото, изрязваш голямата жила, изрязваш дупка за зърното, може малко да го охладиш в камерата, нацепваш лекичко с върха на ножа тук-там и слагаш на гърдата в сутиена). Това ще облекчи болката в гърдите и ще помогне да се смъкне напрежението.
Пиши как си се справила.

# 2
  • Мнения: 7 803
нямам зеле  Sad изпомпвам 4ат пат но сега е по особенна болката  Cry

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
нямам зеле Sad изпомпвам 4ат пат но сега е по особенна болката Cry
Ако искаш, опитай се да я опишеш, може да има друго разрешение. С изцедена кърма ли храниш девойките?

# 4
  • Мнения: 7 803
не от няколко дни изпомпвам по рядко и по малко с цел да я спра постепенно те не искат да су4ат и до сега изцеждах и давах ама много време ми се губи така и кърмата не стига за 2те та ре6их да я спирам сега ме боли само едната отдолу по4ти постоянно особенно като мърдам  ръката Sad цедих 2 пъти за 1 4ас с надежда да облек4и не стана

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Виждам, че си в Германия. Защо не попиташ акушерката си?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
сега ме боли само едната отдолу по4ти постоянно особенно като мърдам ръката Sad цедих 2 пъти за 1 4ас с надежда да облек4и не стана
Изглежда (по описанието ти) имаш запушени канали. Третирай ги своевременно, за да не позволиш да прерастне в мастит. Пробвай да вземеш горещ душ, след това да цедиш. Горещи компреси преди изцеждане (не да те парят!) също помага. След изцеждане - обратното, студени компреси. Даже може мокрия компрес да го сложиш за известно време в камерата, преди да го наложиш.
Ето тук потърси телефони на Ла Лече Лига в Германия, където да позвъниш за съвет: http://www.lalecheliga.de/index.htm

# 7
  • Мнения: 7 803
 pepelyashka  нямам аку6ерка  Sad осигурявам се в австрия и не ми се полага
Бу мерси за съветите 6те опитам  Praynig

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Дано не идва късно отговорът ми. Казваш, че имаш няколко хапчета Парлодел. Пият се по едно сутрин и едно вечер не преди хранене. Курса е 14 дневен- все така се пият. Кърмата спира постепенно, а облекчението се чувства на втория ден (поне при мен).

# 9
  • Мнения: 7 803
Erica не е късно но имам само 6 хап4ета  Cry
Бу оби4ам те  Wink по4ти минаха болките с топлите компреси  Heart Eyes май 6те наложи да намеря време за доктор  Rolling Eyes
мерси на вси4ки ви 

# 10
  • Мнения: 4 244
Имай предвид обаче че с Парлодела можа да ти се вие свят! ПОнякога се явяват странични действия в много тежка форма, тъй като е медикамент който се изписва и за лечение на Паркинсон
Аз затова предпочетох с хомеопатия - позлвах по препоръка на акушерката ми Phytolacca D 12

# 11
  • Мнения: 4 244
Ако искаш ми се обади да ти го пратя по пощата имам още останали, все още е годно

# 12
  • Мнения: 429
ИЗцеждай се с помпа, така е най-сигурно и след това си прави стегната превръзка на гърдите. Ако минеш без хапчетата ще е най-добре. Те имат друго преданазнчение, не са специално за лактацията. Най-добрият начин е маханичното спиране. При запушване топъл компрес и изцеждане до дупка. Иначе една капка да остане води до запушване, болка, температура, и т.н. Успех> ПИши по-нататък.

# 13
  • Мнения: 1 722
Здравей! Бебенцата са ти прекалено малки, моят съвет е да опиташ да ги кърмиш поне в началото - месец, два, пък после ако искаш си спирай кърмата. Но все пак твоя работа. И при мен беше така, запушени канали, предмаститно състояние - лекарката искаше да ми спира кърмата с хапчета - отказах. Денонощно цедене, пълних шишета от газирана вода с гореща вода и ги търкалях по гърдите, компреси с накиснат в гореща вода магданоз и се оправих. Сега този проблем за мен е просто като стар кошмар. Опитай! Винаги можеш да си спреш кърмата, но да КЪРМИШ шанса ти е един!

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
ИЗцеждай се с помпа, така е най-сигурно и след това си прави стегната превръзка на гърдите. Ако минеш без хапчетата ще е най-добре. Те имат друго преданазнчение, не са специално за лактацията. Най-добрият начин е маханичното спиране. При запушване топъл компрес и изцеждане до дупка. Иначе една капка да остане води до запушване, болка, температура, и т.н. Успех> ПИши по-нататък.
Превързването на гърдите е много опасно и изобщо не се препоръчва да се прави - може да доведе до мастит!Изцеждането до дупка е много неправилно - то дава сигнал на гърдите да произвеждат повече мляко,а не да спират производството.Цеди се само до облекчение на болката,за да не се стимулира лактацията с изпразване на гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт