Дали е някаква алергия?

  • 1 496
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Здравейте -днес правих на беба пюре от картоф, морков и грах. Малко след като яде получи едни 4ервени петна по кожата на главичката, главно по веждите и слепоочията. Картофи и моркови е яла и преди, но грах слагам за 1 път в пюрето. Възможно ли е това да е причината. Някой знае ли нещо или да се обадя на педито да питам. Те изчезнаха малко след като се появиха, ама ми се стори много странно newsm78 бяхме навън и си мисля, пък дали не я е полазила някоя мушица( тъпо звучи,ама незнам какво да си мисля)

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здрасти, не виждам на колко месеца сте, но може да е от граха, отидете утре при доктора за всеки случай

# 2
  • Мнения: 2 274
Моето бебе е с проблемна кожа. ПОнякога му излизат пъпчици и лекарката ни каза в такив апериоди да намалим белтъчините. Доколкото зная грахът е богат на белтъчини. Сигурно има някаква връзка...  newsm78
Разбира се това трябва да ти каже лекарят.
Успех!  Grinning

# 3
  • Мнения: 5 299
След 4 дена правим 6 м., след всичко изчетено, някак съм пропуснала да разбера, че граха е алерген Embarassed Просто исках да разнообразя зел. пюре, ама май съм се престарала с този грах, скоро няма да й дам, а другия вторник сме на консултации и ще попитам педито. Там е работата, че и друг път се е случвало, като е много гладна и докато яде(адапте) и се зачервява кожичката на веждите, досега не мислех, че е нещо кой знае какво, но този път се позачерви доста и на повече места( бяха големи червени петна) newsm78 Благодаря ви Grinning

# 4
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
по спомен бобовите култури се даваха след 10-11 месец, ако не деше и след 12-я, ама питай доктора все пак

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Грах и боб са богати на белтъчини и не се приемат добре от деца предразположени към алергии. За да не си направите беля със яденето, защото явно детето реагира на определени храни, консултирай се с алерголог или гастроентеролог. За съжаление алерголог не мога да ти препоръчам. А Гастроентеролог- доц. Радивенска -работи в пета градска и е детски гастроентеролог. Говори и с педиатъра си, но моята педиатърка изобщо не беше склонна да вярва, че петна и пъпки могат да са проява на хранителна алергия и ни пращаше на кожен, което за мен е грешка- да се лекува външната проява на проблем който се корени съвсем на друго място.
А просто може да наблюдаваш детето към какво реагира така- ако други храни богати на белтък като банан например предизвикват същата реакция просто ги избягвай. На тази възраст освен да ви дадат специално мляко и диета друго не може да се направи.
Ето ти линк към една програма за храните в която пише съдържанието на калории, белтъчини, въглехидрати, мазнини, минерали и т.н.
http://www.siestasoftware.com/food.htm
 Ако не си давала жълтък още- отложи го за по- нататък. Внимавай също така с доматите и бананите както споменах.
Желая ти успех и дано ви няма нищо.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт