Меню за рожден ден?

  • 13 692
  • 7
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 594
Здравейте,
Предстои ми посрещане на гости - свекър и свекърва и моята фамилия, по повод рожденния ми ден. От нашите не ми е притеснено, но трябва да се представя добре пред родителите на съпруга ми.
От сега съм се размислила какво меню да измисля, и затова бих помолила за идеи, които да са сравнително лесно изпълними...


# 1
# 2
  • Мнения: 62
Az bix napravila za prediastie solena palachinkova torta. Drygia variant e da napalnish palchinka na vseki, palnena s mauoneza, vareno pileshko meso ili shynka,grax ili kiseli krastavichki, cheren piper, cipka sol,i dobaviash podpravki po tvoe jelanie.Tretiait  variant e da prigotvish panirani pileshki xapki
Za osnovnoto az bix prigotvila
1.pile na sol,
 2.palneno pile,
3.shishcheta,
4.parjoli,
5.guvecheta
6. pechena riba,
7.riba na skara.
Edin ot tezi varianti s garnityra: pecheni kartofi na fyrna, brokoli s chesnov sos,rizoto s gabi, parjen zelen bob sas chesnov sos.
Za desert :
1.Torta plamak, Torta garaj, Dobysh torta
2.rylo sas sladko ili mlechen krem, poliato s chokolad

Tova sa moite idei....ne znam kak e sega newsm78, no si spomniam predi kato ni doidat gosti, chiniite im triabva da sa prepalneni-da imat vrax, zastoto  gostite sa vinagi nedovolni i gladni ako chiniite im ne sa s vrax
Az licho predpochitam menuto da e leko, nabliagam predimno na garnityrite,ne che imam nesto protiv mesoto. Vslychai kato tvoia az ne bix stoiala cial den okolo pechkata Rolling Eyes. Ako iskash niakoi ot receptite ste ti gi napisha.


# 3
  • Мнения: 1 320
Ето моето предложение .... / рецептата е  за основното ястие на Бон апети и е изпитана за рожденния ден на големия /

Пилешки рула с бекон   chef  
Продукти
пилешки пържоли / бяло месо / по 1 на човек 200 - 250  гр но не по-големи
ч.пипер
горчица - 1 бурканче от малките
Бекон - от този на калъп , по 2 ленти на човек нарязани на тънко / на мен ми ги нарязаха в магазина /
Мариновани гъби - ако бурканчето е от 350гр стига за 10-11 порции / по 2 гъбки на човек/

Приготовление

Пържолките се начукват. Гъбите се нарязват на много ситно.
Слагат се 2 ленти от бекона , като леко се застъпват. Върху тях се слага пържолката , желателно е да не покрива изцяло бекона.
Ръси се с ч.пипер / на вкус/ и се намазва с 1/2-1 чл горчица.Върху тях се слагат гъбите и се навива на руло.
Така приготвените рула се слагат в йена.

За заливката
 1 пакетче крем супа от гъби
сметана / на Хопла / за 15 порции отиде около 350-400 мл

Приготвяне на заливката
Пакетчето супа се разтваря много добре в 300 мл вода и се добавя сметаната.

Заливат се рулата.Пече се при 180-200 градуса 45 мин / но след като заври заливката.

За приготвянето на 15 порции ме отне 30 минути.
За гарнитура направих сварени картофи с масло и копър в микровълновата.
Бон апети  bowuu

# 4
  • София
  • Мнения: 708
сложи едно пиле с картофи, моркови, броколи и гъби с малко масло в един от онези пликове за готвене на FINO и си готова.
за предястие - напълни домати с извара (издълбаваш доматите, разбъркваш издълбаното със сирене или извара, копър, магданоз и ги пълниш обратно слагаш капаче и си готова) и салата някаква
за десерт- тортата на Raya или нещо друго

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
същото меню ме вълнува и мен в момента - в събота ще празнуваме моя рожден ден с родителите и кумовете. предстои ми готвене за около 15 човека.

ето какво спретнах като идеи

салати:   
домати и краставици   
зеле и моркови   
лютеница   
мексиканска   
кьопоолу   
чушки (печени от буркан)
снежанка   
табули   
   
основно ястие:   
печени картофи   
пилешки бутчета (печени)   
гъби с масло   
   
десерт:   
торта гараш (отдавна ми се е прияла, ще си я купя)
сладки

отделно ще нарежа разни сухи мезета - салами и сирена
към десерта ще предложа и купа с плодове, може и ядки   
   
избрала съм все неща, които се приготвят лесно и бързо, много от тях се купуват готови - не искам да прекарам целия си празник в готвене.

# 6
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 594
Благодяря ви, момичета, за идеите!
Вероятно ще направя пилешките рула на Веси.
Правила съм ги в подобен вариант като руладини, а също така и не навито месо, а като пържолки на пластове: най-отдолу бекон, след това топено или пушено сирене и отгоре пилешкото филе и всичко това във фурната. Сосът е отделно. 
Притеснява ме фактът, че пилешките пържолки са много малки и трудно се обработват. Вероятно ще трябва да обезкостя бутчета - тека ще стане по-голямо месото?

По отношение на гарнитурата, иска ми се да бъдат картофи, но ако ги направя във фурна с олио- ще изсъхнат докато ги сервирам. А сварени със масло прави свекърва ми и със сигурност няма да ги докарам като вийните, пък и не искам.
Някой правил ли е картофи във фолио ФИНО? Задушени? Или по друг начин?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
аз пека картофите цели с масло и сол - белени или не. пекат се час-два на слаба фурна. накрая пускам вентилатора и усилвам фурната, за да се получи червена коричка.

Общи условия

Активация на акаунт