с какво пресичате настинката и хремата при деца и възрастни?

  • 61 643
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте всички, четох но не намерих подобна тема,моля ви да споделите с какво без значение хомеопатия,бабешко или др.  пресичате настинки,грипове и най-важно хреми при деца с възрастите на лентичките ми и възрастни. Всички сме болни за кой ли път вече Mr. Green

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Аз като усетя симптомите пия сутрин и вечер по една тубичка "Осцилококцинум" и сиропа "Стодал"..За три дни се оправям, стига да не се е стигнало до магарешка кашлица, тогава обезателно трябва лекар.
Педиатърът ми дава същото средство и на деца даже по-малки от твоето, като схемата е :първият ден три пъти по половинка, втория ден два пъти по половинка ,третият ден само една половинка, нататък: едно, едно, едно, до минаването на седмицата. Стодабът при деца е три пъти по половин чаена лъжичка.

# 2
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
За децата Осцилококцинум сутрин и вечер и Коризалия през час по едно.
За вас - Грипекс или Фервекс 3-4 прахчета на ден.

# 3
  • Мнения: 350
На детето давам осцилококциум профилактично,а аз като усетя някой симптом започвам с топла супа и ям много портокали Crazy

# 4
  • Мнения: 2 005
Започвам с инфлуцид през час първите дни , след това го намалям на 3х1 табл. , Изопринозин и промивки на нослето с физ.  р-р  и лайка и сода през два часа  Peace

# 5
  • Мнения: 7 201
За децата Осцилококцинум сутрин и вечер и Коризалия през час по едно.
Peace
Давам и вит. С и/или детския Тайлол Хот.Ако няма Т-затопляне и хубава разтривка с ракия.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
"Не правете разтривки с алкохол. Освен че след разтриването детето започва да трепери, алкохолът прониква през кожата и може да предизвика у детето токсична реакция. И още – вдишването на алкохолните изпарения дразни дихателните пътища."
Източник http://babaznae.wordpress.com/2009/01/03/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%B … 0%B0%D1%82%D0%B0/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231989

# 7
  • Мнения: 431
Пия два пъти повече чай от обикновеното. Взимам и витамини. Ако има някаква болка, аспирин.  Rolling Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На детето при първи симптоми давам осцилококцинум през 4 часа 3 пъти първият ден а следващите 2 по 2 сутрин и вечер. Нослето го промивам със стеримар ако се наложи. Натоплям крачетата в топла вода и морска сол при настинка. Давам ударни дози цитросепт, лимон с мед и повече плодове и зеленчуци. За нас също ползвам цитросепт и ако се наложи Тайлол хот или нещо подобно. И аз зная, че децата не се разстриват с ракия. Peace За възрастните съм съгласна.

# 9
  • Мнения: 7 201
"Не правете разтривки с алкохол. Освен че след разтриването детето започва да трепери, алкохолът прониква през кожата и може да предизвика у детето токсична реакция. И още – вдишването на алкохолните изпарения дразни дихателните пътища."
ОК,съгласна съм,но става въпрос за мин. количество.Все пак няма да го обливам с ракия. Joy Повече се набляга на разтривката.А и все пак говорим за дете над 6г. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 38 199
На детето - Есберитокс и сок портокал.
На мен - Детокс на Вижън.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
При дъщеря ми върши работа клеевата тинктура - през устата и като капки в носа, смесена със сребърна вода. Есберитокс, спрей еуфобриум, цинабсин, цитросепт, витамин Ц, стеримар, топене на краката в гореща вода с морска сол - това са другите неща, които са помагали/естествено, не всички едновременно/. И най-важното - игра на чист/по възможност/ въздух.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Есберитокс Н,клеева тинктура,Коризалия,вит.C,плодове,зеленчуци,спокойствие и хубави мисли.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Осциукокциум и двойно количество плодове.

# 14
  • София
  • Мнения: 193
Още когато усетя ,че се разболяват давам осцилококциум,коризалията за хрема и хомеожен9 за гърлото.хубаво е да се дават на всеки час за да има ефект . На баткото взимам и таблетки за смучене-стрепсилс с мед и лимон,ефизол... Правя масаж с чиста мас на крачета носле ....действа загряващо. Ако вече има течащ нос  в по-напреднал стадий слагам от капките на д-р Улевинов,имам си рецепта по ,която ми ги правят-много съм доволна от тях,пресичат за ден два.

Общи условия

Активация на акаунт