Витамин С

  • 964
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Досега не съм давала на Алекс никакви витамини, но нещо е хремава и реших да и дам витамин С ама ... някой може ли да ми каже по колко се дава на дете на 1г и 2м. Личния лекар ще мога да го питам чак в понеделник, защото естествено телефона му през почивни дни  Whistling случайно все е на секретар.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 745
1/2 от големите ампули или по една от малките (разделен на 2 приема). И понеже витамин Ц не може да стои отворен ти пиеш другата 1/2 Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 259
На мен ми казаха,че е добре да се дава на детето по няколко капки лимонов сок.Можеш да му даваш като пие водичка вътре в шишето просто така за имунитет.

# 3
  • Мнения: 423
Аз давам по 1 ампула от 2 мл на ден.

И по принцип знам, че може да се дава до 10 дни в месеца, но последния път лекарката ми каза, че може и повече, тъй като да се предозира било трудно.

# 4
  • Мнения: 1 283
ДА ви питам,тъй като тук не съм срещала вит.Ц на ампули,мога ли да давам на детенце(1 год.)стрито хап4енце?Ако-да,по колко мг?БЛагодаря!

# 5
  • София
  • Мнения: 39 745
Холи за таблетки не знам. Разтворим Витамин Ц няма ли?

# 6
  • Мнения: 2 452
ДА ви питам,тъй като тук не съм срещала вит.Ц на ампули,мога ли да давам на детенце(1 год.)стрито хап4енце?Ако-да,по колко мг?БЛагодаря!

Холи, а защо не купиш от ефервесцентните таблетки? Има с вкус на лимон, мандарина, портокал. Малко са скъпички ако ти се налага да пиеш в огромни дози, но за дететнцето стават. Чупиш една таблетка на четири и слагаш в малко вода.

# 7
  • Мнения: 2 452
Досега не съм давала на Алекс никакви витамини, но нещо е хремава и реших да и дам витамин С ама ... някой може ли да ми каже по колко се дава на дете на 1г и 2м. Личния лекар ще мога да го питам чак в понеделник, защото естествено телефона му през почивни дни  Whistling случайно все е на секретар.

Извинявай, че ще коментирам, но не мога да се сдържа! Мислиш ли, че е редно да безпокоиш личния си лекар в почивните дни за да питаш как да даваш профилактично витамини? Лекарите също са хора и те имат семейства, деца, съпрузи, родители на които биха искали да отделят малко внимание. Кога, ако не през почивните дни??? Разбирам да се касае за някакъв сериозен проблем, макар за това да има бърза помощ, но за такъв въпрос ми се струва арогантно!

# 8
  • София
  • Мнения: 39 745
Хайде сега. Джипито на Дияна ми е дала мобилния си телефон. Е вярно, че не съм я тормозила за глупости, но ... нали това им е работата. Ако аз дам нещо по моя преценка без да съм се консултирала с нея, после ще си измие ръцете "да ми се бяхте обадили".

# 9
  • Мнения: 235
Досега не съм давала на Алекс никакви витамини, но нещо е хремава и реших да и дам витамин С ама ... някой може ли да ми каже по колко се дава на дете на 1г и 2м. Личния лекар ще мога да го питам чак в понеделник, защото естествено телефона му през почивни дни  Whistling случайно все е на секретар.

Извинявай, че ще коментирам, но не мога да се сдържа! Мислиш ли, че е редно да безпокоиш личния си лекар в почивните дни за да питаш как да даваш профилактично витамини? Лекарите също са хора и те имат семейства, деца, съпрузи, родители на които биха искали да отделят малко внимание. Кога, ако не през почивните дни??? Разбирам да се касае за някакъв сериозен проблем, макар за това да има бърза помощ, но за такъв въпрос ми се струва арогантно!

Нямах намерение да безпокоя личния лекар заради Витамин С само, а и коментара ми относно него не е за този случай конкретно. Много пъти ми се е случвало когато Алекс е зле през почивни дни да му звънна за да се консултирам и никога не съм успявала. Винаги стигам до моят педиатър или някой дежурен лекар в поликлиникато който дава информация ей така наизуст.

Общи условия

Активация на акаунт