студени ръце и крака

  • 887
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
от два -три дни на бебенце сутрин  ръчичките и крачетата са й студени, въпреки че в спалнята температурата е 22-23 градуса.все пак идва зима и мисля , че още е рано да пускам печка...да не би терморегулацията при бебенцата на 4 месеца още да не е развита или каква е причината ..- не знам...някой може ли да ми помогне със съвет..

Последна редакция: сб, 24 сеп 2005, 08:47 от Charla

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
С какво спи,с какво я завиваш? На моя син са му студени крайниците ,когато е отвит или си е свалил чорапите.Мдааа ,понеже се отвива ,спи с чорапки.Отказа спалния чувал и отвреме- навреме имаме същия проблем.Но твоето детенце,щом е на 4 месеца,предполагам , няма да се противи на чувалче.Много ценна завивка Grinning

# 2
  • Мнения: 257
спално 4увал4е имаме , ама е много дебело и мисля да го ползвам през зимата - май му е рано още....с 4орапки спиме и ние, а колкото да одеалцето , постоянно се отвиваме и завиваме....ве4е дори насън машинално съм свикнала да я завивам..

# 3
  • Мнения: 148
Доколкото знам терморегулацията на тялото при малките бебенца все още не е добре развита, затова студените ръце са често срещано явление. Още в родилния дом акушерките ни съветваха да пипаме нослето, а не ръцете за да определим дали бебето се нуждае от повече дрешки. Моята дъщеря много често има студени ръчички, особено когато спи, тъй като са винаги открити. Когато беше по-мъничка и обличах по-големи блузки и дръпвах ръкавчето така че да покрие ръчичката.

# 4
  • Мнения: 257
Simple Smile), това с по-дългите дрешки и аз го правя , оба4е за крачеата , защото постоянно си събува 4орапите...а това за нослето мисля , 4е го 4етах в книгата на спок....зна4е е като при големите- това 4е са ми студени ръцете - не зна4и 4е ми е студено..май така излиза

# 5
  • Мнения: 148
На мен не ми се е случвало да си събува чорапите. Хайде ако е будна и ходи понякога си настъпва чорапа и го издърпва, но като спи?? Пробвала ли си да обуваш ританка и чорапчето отгоре? Така се уплътнява по-добре отколкото под ританката.

# 6
  • Мнения: 257
da:)) , майка ми снощи така направи - ританка и отгоре 4орап4е....кой я знае колко се е мъчила , но на сутринта не ги бе6е събула...

Общи условия

Активация на акаунт