Имунизацията срещу вирусен мененгит - ЗА или ПРОТИВ?

  • 1 487
  • 25
  •   1
Отговори
Трябва да реша дали да си ваксинирам детето (Андреа - 9 мес и 23 дн.) срещу вирусен мененгит.   ThinkingВашите деца ваксинирани ли са? Какво сте чували за тази ваксина? Много ще ми помогнете ако споделите опита си!

# 1
  • Мнения: 3 116
Аз също много се чудех но вече съм по-скоро "ЗА". Доста болести уж изчезнали започнаха да се завръщат напоследък а менингита не е шега работа  Naughty

Мисля обаче да я ваксинираме еднократно след като навърши годинка Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Следващия месец ще направим тази ваксина. Ще бъде на 2 приема. Мисля че ще е добре за Дани, а на мен ще ми осигури малко или повече спокойствие  Simple Smile Нямам представа за доводите против ваксината newsm78 Ще следя темата с интерес

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Срещу вирусен менингит ваксина няма - има срещу бактериален ( АктХиб), който е и по-опасния. Има ваксини и срещу някои от вирусите, които могат да причинят менингит. Пусни "менингит" в търсачката и ще ти излязат мнооого теми, в които ваксината е обсъждана.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Срещу вирусен менингит ваксина няма - има срещу бактериален ( АктХиб), който е и по-опасния. Има ваксини и срещу някои от вирусите, които могат да причинят менингит. Пусни "менингит" в търсачката и ще ти излязат мнооого теми, в които ваксината е обсъждана.
Именно.Има една ваксина, открих я с гугъла, която действа срещу вирусен менингит, причинен от определен вирус, който води и до други заболявания, ако го лепнеш, но...Даваха много малка гаранция, че ще попаднеш точно на този вирус...Ако трябва да ваксинираме срещу всички вируси, които причиняват менингит...трябва  да се боцкаме всеки месец SadСложи само срещу бактериален.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Накратко,понеже има много теми по въпроса - ваксинирала съм баткото след навършена годинка,понеже тогава е само един прием.Ваксината се понася много добре,няма някакви изразени странични ефекти - в общи линии като странични ефекти е като тази против хепатитВ,т.е. няма температури,зачервявания,болки и т.н..Препоръчителна е особено за деца,които ще посещават детски заведения.Бебата ще я ваксинирам също след годинката.

# 6
  • Мнения: X
Следващия месец ще ваксинирам Ния с АктХиб Wink

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Накратко,понеже има много теми по въпроса - ваксинирала съм баткото след навършена годинка,понеже тогава е само един прием.Ваксината се понася много добре,няма някакви изразени странични ефекти - в общи линии като странични ефекти е като тази против хепатитВ,т.е. няма температури,зачервявания,болки и т.н..Препоръчителна е особено за деца,които ще посещават детски заведения.Бебата ще я ваксинирам също след годинката.

da,taka e,preporachitelna e i se ponasia dosta dobre.
Moiat Sashko (sega na 1 god) go vaksinirah saotvetno na 9,10 i 11 m.

sled 1 god. se pravi ednokratno.
Svekarva mi e pediatar,nepraktikuvasht veche i neinia savet beshe da ne si igraia s deteto ami da go vaksiniram.
Posle govorih i s lichnata lekarka,koito kaza,che vaksinata e zadaljitelna v mnogo strani zaradi klimata i golemia potok ot hora (ot razlichni kontinenti).Vaksinata izgrajda imunitet (ako ne se laja) za 5 godini i kakva mi e garantziata,che az niama da go izveda izvan BG za tezi 5 god.?Kakva e garantziata,che toi niama da ima kontakt s nai-razlichni hora.A i kakto sami se ubejdavate klimatat v BG se meni tochno kam takav v  kakavto ima opasnost ot razvitie na virusa+vsichkite mu tam prostotii s boklutzite v Sofia,navodnenia i kvi li ne prostotii Crazy
az si vzeh reshenieto otdavna .
dano i vie da vzemete pravilnoto Simple Smile

# 8
  • Мнения: 827
Аз съм ЗА и ще го ваксинираме след годинка.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз съм ЗА - миналия месец ваксинирах малката, еднократен прием, понеже имахме навършени 20 месеца. Не искам да рискувам, най-малкото тази ваксина е задължителна за белите държави - ако реши малката  (а може и майка й да реши скоро така) да живее някъде там, нека си е ваксинирана!

# 10
  • Мнения: 230
С тези ваксини не се знае кога са задължителни заради ползата от тях и кога от икономически интереси.Аз лично съм против, защото страничните ефекти от тях се проявяват ввъв всичките тези алергии дето ни заливат в последно време. Това е мое мнение

# 11
  • Мнения: 1 107
Не мисля, че има голям смисъл от тази ваксина, но за всеки случай ще го имунизираме като стане на 1 годинка.

# 12
  • Мнения: 429
И аз съм против ваксиниранеро, защото знам колко деца са си отишли заради тях. Но знам, че Господ да ги пази и да са живи и здрави.
По принцип за вирусен минингит май няма ваксина, но за бактериален има.

# 13
  • Мнения: 176
аз съм за и ще се ваксинираме като станем на годинка

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Твърдо ЗА тази ваксина!

Общи условия

Активация на акаунт