Разходки на малките бебета, закаляване, питания....

  • 2 117
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 982
Значи Димана спи навън откакто се е родила. По 5-8 часа. Слава Богу, че имаме балкон и то достатъчно широк, че иначе не си го представям. Обаче сега като се скапа времето ми е гадно да я оставям навън...Вчера седя около 1,5 часа, днес не е излизала...Хубавото на балкона е, че излизането е гарантирано независимо дали на мен ми се излиза или ме мързи....Ох много се отнесох. Та искам да питам майките на малките бебета изкарвате ли ги навън в такова време, за колко дълго? Как ги обличате. На Димана постоянно са й студени ръцете, знам че това не е определящо, но и тя като възрастен човек например не може да заспива със студени ръце или крака...От друга страна не искам да повтарям грешките на нашите родители. Бяхме много изнежени и постоянно болни...Ох, не знам къде минава границата...Сега съм я облякла дебело и съм я оставила да спи на отворен прозорец, ходих да я видя и пак са й студени ръцете...То тя постоянно навън ги държи.И ми е гадно, хем искам да я закалявам, хем ми е притеснено да не я простудя. Вчера като я къпахме даже пуснах малко климатика....После съжалих...

# 1
  • Мнения: 1 107
Задължително го извеждаме и в студеното време /поне за 2 часа/, освен когато вали, разбира се. Днес го облякохме с боди с дълъг ръкав, гащеризон, дебела жилетчица и шапка, плюс одеялце.
Ако е добре облечена няма от какво да се притесняваш  Wink

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз в такова влажно време не извеждам Деси. Не ми се ще отново да се лекуваме от бронхит. По отношение на ръцете-аз знам, че не е хубаво да са и много топли, защото това означавало, че детето има температура. А идеята за климатик след баня не е много добра. Спомням си, че дори и в по-студено време съм извеждала дъщеря си, но не и във влажно. Тази зима също не мисля да я държа вкъщи.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 982
Аз в такова влажно време не извеждам Деси. Не ми се ще отново да се лекуваме от бронхит. По отношение на ръцете-аз знам, че не е хубаво да са и много топли, защото това означавало, че детето има температура. А идеята за климатик след баня не е много добра. Спомням си, че дори и в по-студено време съм извеждала дъщеря си, но не и във влажно. Тази зима също не мисля да я държа вкъщи.

Климатика за затопляне....

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666

Климатика за затопляне....

Аз не съм разбрала  Embarassed Embarassed
  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 982

Климатика за затопляне....

Аз не съм разбрала  Embarassed Embarassed
  bouquet

бррррррр стуууд

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
тук сега е около 14-15 градуса,това май не се брои за много студено, ама не е като да е лято. извеждам я всеки ден поне за 1 час, ако вали с покривалото. обличам я с боди с къс ръкав, блузка с дълъг, панталонче,чорапки и връхна дрешка. завивам я с одеалце и чувалче. имам чувството, че много я навличам като гледам другите бебета-още ги разхождат боси. та и аз това се чудех, изнежвам ли я ,закалявам ли я newsm78

# 7
  • Мнения: 579
имам чувството, че много я навличам като гледам другите бебета-още ги разхождат боси. та и аз това се чудех, изнежвам ли я ,закалявам ли я newsm78

То тук и по сред зима съм виждала,че с боси крачета,без чорапчета ги извеждат.
Нали знае6 че тук идеалната стаина температура за бебетата е 18 градуса Shocked
То и аз не знам сега как да я обличам Ели,но маи и аз попрекалявам с дрешките.
Все гледам да е завита с одеалце,с връхна дрешка,а другите деца тук,почти голи.
Даже вечер като я къпем пускам парното за около час.
Все ме е страх да не настине...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 982
имам чувството, че много я навличам като гледам другите бебета-още ги разхождат боси. та и аз това се чудех, изнежвам ли я ,закалявам ли я newsm78

То тук и по сред зима съм виждала,че с боси крачета,без чорапчета ги извеждат.
Нали знае6 че тук идеалната стаина температура за бебетата е 18 градуса Shocked
То и аз не знам сега как да я обличам Ели,но маи и аз попрекалявам с дрешките.
Все гледам да е завита с одеалце,с връхна дрешка,а другите деца тук,почти голи.
Даже вечер като я къпем пускам парното за около час.
Все ме е страх да не настине...

Май и аз съм така...не ми дава сърцето да я държа голичка....Сега е с боди с дълъг ръкав, отгоре поларено горнище и панталон , под панталона чорапогащник. Rolling Eyes Embarassed..Май много съм я облякла, в стаята е 21 градуса...Обаче, не знам, мисля че й е добре...Сложила съм я в кощницата за кола и съм я завила с едно тънко поларено одеялце... newsm78....

# 9
  • Мнения: 7 106
Мира, много си я облякла, душицата. Ще се изнежи. Какво ще правите, когато температурите паднат под нулата?
Щом е завита съвсем спокойно можеш да я облечеш по боди и едно по-плътно памучно костюмче или гащиризонче от тези целите. На крачетата да има чорапки и това е. Когато я взимате да я разнасяте на ръце или храните и слагайте някоя жилетчица или елече.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 099
У дома и в яслата се поддържат постоянна Т от 20-23` в къщи държа хищника по боди+тениска+ританки. Докато стигне до яслата му слагам и якенце с качулка. При разходки с количката го покривам с одеалце вътре в чантата.
За сравнение, моя приятелка германка, нейното с нещо като якенце, чорапогащник...и увит в количката с едно подобно на китеник. Понеже го приучва отсега да го изпишква, си представете късен следобед, навън е вече хладно, тя го извади и събу 3 пъти да се изпишка. Още го мисля това бебе дали не е настинало Sick

# 11
  • Мнения: 3 356
Не го изведох 2 дена и стана лудница.Човека свикнал да излиза и сега му е криво.Вчера-студ не студ-навън.Наистина е проблем студените ръце,ама с 300 зора му монтирах ръкавички и заспа като пич.

# 12
  • Мнения: 995
  На моята беборана студът все още и е непознат, досега бяхме все по слънцето.  Вече я обличам повече, но внимавам да не прекалявам. Знам че е по-добре няколко по-тънки дрешки една в/у друга, за да не се спарва. Купувам само 100% памук.
Обличам я с тънко памучно боди с дълъг ръкав, отгоре плътна памучна блузка и ританки (или направо анцунг), задължително терлички (или пантофки).Разбира се в количката я завивам. Никога не сме имали проблем със студени ръце, по ме е страх да не се изпотява в студеното време.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 982
Мира, много си я облякла, душицата. Ще се изнежи. Какво ще правите, когато температурите паднат под нулата?
Щом е завита съвсем спокойно можеш да я облечеш по боди и едно по-плътно памучно костюмче или гащиризонче от тези целите. На крачетата да има чорапки и това е. Когато я взимате да я разнасяте на ръце или храните и слагайте някоя жилетчица или елече.

Ох, така е и аз това си мисля. От днес ще се опитвам да не я навличам толкова.... Sick

# 14
  • Мнения: 920
Ами ние вчера в Сф на ръмящия цял ден дъжд бяхме навън с по-плътно боди с дълъг ръкав, гащеризон, чорапки, терлъчки, и дебело поларено яке и шапка. Завити само на крачката с дебело поларено одеалце - тия испанските. В къщи сме в същия екип, без якето и шапката и завити с по-тънко одеалце. Ръцете му са с различна температура, но гледам носа да е топъл. Според тати обаче не винаги и това е показател, щото навън диша студения въздух все пак. Аз пък все имам чувството че малко съм го облякла, ама човека си е добре.

Общи условия

Активация на акаунт