За децата в предучилищна възраст

  • 12 246
  • 31
  •   1
Отговори
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Смятате ли,че е нужно едно дете в предучилищна да се занимава допълнително в къщи със упражнения и в какви да са тези упражнения?
Писане на букви-ръкописно или печатно ?
писане на цифри и въобще всичко,което според вас е нужно.
Имам малко бебе и честно казано не ми остава време и сили да се занимавам с уроци.Бих предпочела да я запиша на частни уроци,но пък финансово не мога да си го позволя.Затова Ви моля да споделите вие как се справяте и да ме насочите към основното,как да помагам на детето си по-лесно да научи буквите и цифрите

# 1
  • Мнения: 798
Аз оставям малка домашна работа  за половината ден , през който е в къщи с баба си или дядо си. Отделила съм 3 тертадки. В едната давам 4-5 букви по едно редче, в другата също толкова цифри,а в третата пиша няколко лесни задачки от сорта на 2+3, 3+1 и пр. Но ако трябва да съм честна, с това целя по-скоро да го отделя за малко от телевизора, не толкова да се упражнява.  Вечер общо взето нямам много време. Гледам с някоя книжка да седнем, ако има желание. Ако не, не го натискам.

# 2
  • Мнения: 2 011
Миналаат година  синът ми беше  в предучилищна група ...Честно казано не съм давала допълнителна домашна работа - правила съм го само тогава , когато  детето прояви интерес и желание! На сила не постигахме нищо!  Peace
Сега  е първокласник и няма проблем , приема домашните като задължителни и изпълнява  без да се противи....

# 3
  • Мнения: 7 214
Смятате ли,че е нужно едно дете в предучилищна да се занимава допълнително в къщи със упражнения и в какви да са тези упражнения?
Писане на букви-ръкописно или печатно ?
писане на цифри и въобще всичко,което според вас е нужно.

Много зависи от госпожата на която сте попаднали.
Когато дъщеря ми беше в предучилищна имахме късмета да попаднем на много добър педагог и преподавател.
Домашните,които даваше госпожата бяха напълно достатъчни и аз допълнителни такива не съм давала.
Още тогава започнаха не с печатни букви,а с ръкописни на тесни и широки редове.Като преди това минаха през ченгелчетата и бастунчетата.
Цифри и  задачки в тетрадка с широки редове.
Не мисля, че детето има нужда от много занимания вкъщи,пък било то и с цел отвличане на вниманието му от телевизора или компютър.

# 4
  • Мнения: 800
Смятате ли,че е нужно едно дете в предучилищна да се занимава допълнително в къщи със упражнения и в какви да са тези упражнения?
Писане на букви-ръкописно или печатно ?
писане на цифри и въобще всичко,което според вас е нужно.
Имам малко бебе и честно казано не ми остава време и сили да се занимавам с уроци.Бих предпочела да я запиша на частни уроци,но пък финансово не мога да си го позволя.Затова Ви моля да споделите вие как се справяте и да ме насочите към основното,как да помагам на детето си по-лесно да научи буквите и цифрите
Това все едно аз съм го писала, само дето "бебето" е на почти 3 години и е адски диво. На мен също ми е много трудно вечер да намеря времето за писане, а госпожите в ПГ на детската твърдят, че няма да е подготвена добре и ще й е трудно в училище, ако сега не положа усилия да пишем и да четем. Странно ми е - когато бях ученичка пишехме ченгели цял първи срок на първи клас, сега такова нещо нямало, явно това е идеята - да се заниваме в къщи

# 5
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Доволна съм от госпожите в ДГ.Занимават ги и си личи,че детето научава нови неща,но чувам от други родители,как карат децата си и в къщи да учат,та си помислих,че само аз не давам домашни.Ще изчакам до коледа и според това,какво е научило детето ще реша дали да давам допълнително и в къщи задачи.Иначе от време на време пускам компютъра с някоя обучителна игра.Благодаря ви за споделените мнения,много ми помогнахте   bouquet

# 6
  • Мнения: 14 133
Моето дете се занимава допълнително вкъщи само при негово желание - писане на печатни букви, писане на цифри, решаване на елементарни задачки със събиране и изваждане до 10, сричане. Заниманията в градината им са достатъчно сериозни и не се налага допълнително занимаване у нас.  Hug  Желанието му за допълнителна работа вкъщи е следствие на добрия подход и професионализъм на учителките му. Аз с нищо не го притискам.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 547
Аз мисля, че допълнителни знания никому не са излишни, стига да не са добити насила. Моят син проявява интерес към четене и писане от много рано, и ние откликваме - нито прекалено амбициозно, нито обратното. Всеки ден му даваме да пише изречения и думи, понякога под диктовка; смята прости задачки; попълва от онези книжки с ребуси, срички, лабиринти и задачи - разбрахте ме кои Simple Smile - и се стараем да вмъкваме непрекъснато нова информация в ежедневните ни разговори. Забелязала съм, че му е много по-забавно да си решава задачите с помощта на флумастри, войничета или колички, и се занимава с думите по-охотно, ако трябва да ги групира по признак или да открива срички в тях, ей такива. И вечните енциклопедии, това у нас май е най-голям хит, оттам научава страшно много неща.

# 8
  • Мнения: 3 367
Частни уроци за 6 год дете са абсол.безсмислени за мен освен ако не е за чужд език/ спорт к не умея хич.
Намирам заниманията у дома за задължителни-градят се навици,прекарваме време заедно и мога да видя къде детето е ок и къде не и какви "заложби" има, има възможност с 1:1 внимание да затвърди умения.че дори и да се изфука пред майка си какво може.
Пишем по 5-7 листа на седмица,отгоре на домашните които засега са  много бързо изпълними(още 1 причина да се занимаваме 2те)
Принтирам от нет или с работни тетрадки,тип
http://www.tlsbooks.com/imlearningaboutnumbersdogs.pdf
Инак има пъзели с математика,проекти за концепции -часовник,сезони,маниери.
Детето има желание и спазва реда к сме установили,няма драма,има задължение-изълнява го,всички доволни..

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
И моят син го занимавах в къщи слад училище. Беше му интересно и сам искаше да пише.

# 10
  • Мнения: 1 547
Принтирам от нет или с работни тетрадки,тип http://www.tlsbooks.com/imlearningaboutnumbersdogs.pdf

Благодаря ти за линка, в момента точно такова нещо ми е необходимо!   bouquet

# 11
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
И аз ти лагодаря за линка,смятам да направя нещо подобно,но на ългарски.И с числата над 10 ,понеже там изяжда по някое и друго число Mr. Green
Ето и от мен един линк,смятам,че ще влезне в употреа
http://zadecata.com/index.php?page=0_2_8

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 17:41 от tina1801

# 12
  • Мнения: 3 367
da добавя
ако гугъл-нете worksheet preschool излизат много разнообразни-от букви,през цифри,оцветяванки,концепции и пр..

# 13
  • Мнения: 1 364
В къщи не се занимаваме допълнително.
Понякога сама иска да пиши букви, цифри или ме кара да й пиша задачи.

# 14
  • Мнения: 3 804
Моите са 2езични-когато се преместихме тук какта беше точно за предучилищна ,но сложиха заедно с нея и малката на 4,5-за 2месеца ги научиха да четат и пишат на 2 езика ,а аз в къщи ги научих на бг.
Сега малката е на 4г и 2 м-започнах от скоро да се занимавам системно с нея-познава и пише няколко букви и цифри-за сега само на бг,но мисля есента да я пусна на предучилищна.

Общи условия

Активация на акаунт