Дискова херния

  • 3 932
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 882
Може ли някой да ми помогне със съвет какво да правя и към кого да се обърна?
Мъките започнаха след раждането на малката. Направих си снимка и се установи, че имам стара дискова херния, образувал се е голям калцификат, който засяга нерва.
Ходила съм при разни лекари, доценти невролози, лечители и т.н.
За по-малко от 25 лв. на добър ден и минимум по 10 процедури, всяка от която е поне 30 лв., никой не ми обръща внимание.
Спрях се на един кадърен доцент невролог, но и той ме препрати за след празниците, тъй като възпалението било ужасно и нищо неможе да се направи. Изписа ми някакви таблетки, болкоуспокояващи, но няма никакъв ефект.
В момента ми идва.......... smile3514 newsm45

# 1
  • Мнения: 2 755
Консултирай се с неврохирург. Най-добрите у нас са :
проф. Бусарски и проф. Романски - от МА
доц. Габровски - от "Пирогов"
доц. Петков - от ВМА
доц Гергелчев - от "Св. Ана" ( Окръжна болница ).

 Желая ти скорошно оздравяване.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bebiradi - на същото дередже съм  Cry

Би ли описала къде ходи и каква снимка ти правиха?

Tonita   bouquet

# 3
  • Мнения: 882
Аз съм от Варна и може би няма да ти говорят нищо нашите "светила".
Правиха ми снимка - ядрено магнитен резонанс.
По принцип за тия дископатии не се говори нищо положително. Казаха ми, че в краен случай се стига до операции, които нямат гарантиран успех!
В момента от болка съм готова на всичко. Току що по указание на поредния лечител съм си наложила един суров картоф с натрошен аспирин на кръста. Увила съм се с един колан с магнити и чакам или картофа да се опече или поне малко да ми попремине.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря!

А какви илачи си пила вп/в болки?

Аз от 1.5г. спя полуседнала, че инак е нетърпима болката  Close

За ЯМР плаща ли?

# 5
  • Мнения: 882
В момента пия това: хефо и неуралгин.
Правили са ми облъчване с лампи, лазер за разбиване на калцификата, вендузи, игли, масажи, ултразвук и много други които не съм запомнила.
За ЯМР платих,  но мисля, сигурна съм, че тази снимка се покрива от здравната каса, като вземеш направление от личния лекар за невролог и той те изпрати на снимка. Лошото е, че не им се дават направления.
Тази снимка е около 80 лева, но аз нямах нерви да вися пред два, три кабинета.
Като гледам и ти доста си я закъсала. Цяла година и половина. Отиди поне на лекар за да знаеш какво ти е.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много си права, трябва да ида на лекар - крайно време е вече..
Ама аз за София чух цена 200лв. за 1 сектор (общо са  3 секторите по цялата дължина на гръбнака), та затова още само се каня.
А съм чула, че може и с рентгенова снимка, но ЯМР е по-точен метод.

Аз пих Диклофенак Дуо, Аулин - прах, мазах се с Индометацин, както и свещи на препарата ползвах...нищоооооооо, боли, та ми се реве  Cry.

На морето се киснах в мин. басейн - пак нямаше ефект  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 748
боже,и аз съм същата!имам,обаче и светли периоди!от хернията оттърване май няма!диклофенака не ви ли помага?

# 8
  • Мнения: 704
Момичета, съчувствам ви и ви разбирам - преживяла съм болките на дисковата херния - изключително неприятни са.
При мен се разви постепенно, не обръщах внимание, защото дъщеря ми беше още бебе и нямах много време за себе си. Докато един ден буквално легнах на легло - няма ставане, не мога до VVС да отида. Едвам ме изправиха и почнах да се влача по доктори - снимки, една торба лекарства, мазила и аз от ден на ден по-зле ставам. Накрая, за да мога да се придвижвам тръгнах с бастуна на баба ми - иначе буквално се свличах на земята Cry. Мисля, че щях да стигна до операция.
Как се оправих - ходих при един биотерапевт, която работи в нашия град; захвърлих лекарствата, наложи се периодично да ходя/ Когато се влошавах - пак й се обаждах, тръгнах на работа и ежедневието ми стана много натоварено. Постепенно нещата се подобряваха, но я нямаше зверската болка, която беше тръгнала по нерва надолу по крака ми и бях като парализирана.
Пиша, целия този ферман,защото ако някой се интересува - мога да дам на ЛС координати на жената, която ме излекува.
Не си заслужава човек да търпи тези болки, от собствен опит се убедих, че в случая лекарсвата и мазилата замазват само временно проблема.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...диклофенака не ви ли помага?

Вече НЕ  Sad!

Пък и той повишава кръвното и аз къде от болка цяла нощ място не си намирам, къде Диклофенак-а ме прави  Crazy

Вали - интересни работи думаш. То и аз бях на един ирисов диагностик и той ми предложи някои дейности, но - уви, не намерих време, пък и  Money

ПолУжението е страшно и трагично... Cry Cry Cry

# 10
  • Мнения: 17 407
Препоръчвам  физиотерапия - 3-4 курса годишно,  в комбинация с обезболяващи, ако е необходимо. Спри да се занимаваш с невролози и неврохирурзи Wink В Терапията  хидила ли си? Пиши ми на лични!

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Биип - поясни се плз  Praynig

Каква точно физиотерапия ни/ми е нужна, че аз съм в София, та да знам какво да правя!
Благодаря ти  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 17 407
Шани, малко ми  е трудно така - от разстояние  Wink Ти никога ли не си си правила процедури? Изписват се след задължителен преглед, обикновено 2-3 на брой, електропроцедури с обезболяващ и не само ефект, както и масажи, лечебна физкултура и др. По принцип дисковите хернии са показани и за екстензия - целта е раздалечаване на междупрешленните дискове и евентуално прибиране на хернията. Такива се правят в Павел баня- подводни,  и изобщо комплексно лечение за дисковите хернии. Рабира се, можеш и в София да си провеждаш физиотерапията.
Ами това е най-накратко, ако има още - питайте.

# 13
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Абе, момичета, свекърва ми е страшно доволна от Павел баня.Нищо друго не даваше резултат досега при нея, а вече втори път ходи и казва, че се чувства "нов човек".Ако имате възможност-отидете.Дори, вчера по Канал 1 е имало едночасово предаване, точно за санаториума там.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Биип    bouquet

Ще потърся инфо за Павел баня  Sunglasses

От сега се виждам първа писта начело на всички "пенсии"  Laughing...ма то трай бабо за 'убост е споделил народа  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт