Nastinalo beb4e:(

  • 2 612
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
Zdraveite!Imam edin problem s beb4o,toi e ne 5 sedmici i ve4e s nastinka.Izlizame po malko ot predi sedmica no nali vse pak e toplo,re6ih a i drugi mi kazaha 4e ne e problem.Sega beb4eto mi ot v4era dosta ka6lia,purvo kiha6e i se sopoleve6e sega vze da ka6lia seriozno po 5-6 puti podred i to 4esti4ko i se 4uva 4e ima sekret i se davi.Slojih mu solena voda v nosleto protiv zapu6en nos no mai ne pomaga ili po to4no ne e zapu6en a si te4e.Niama osobenno temperatura 37,1,ne vijdam promiana v durjanieto mu samo go mu4i ka6licata.Na razhodkite vinagi e bil dobre zavit i ne e stoial dulgo navun.Imame i drug problem.Vaksiniraha go na 15.07.04 protiv Hepatit B i togava se olu4i 4e kupih drug vid humanizirano mliako.Izprajneniata mu biaha zeleni ot purvoto sega stanaha julti i purvite 2 dni se izhojda6e 3-4 puti na den posle 2 dena ne se izhodi i az  go vurnah na staroto mliako.Sega si se izhojda po 1 put na den kakto predi-zeleno.No ot togava zapo4na da ne iska da si doiajda.V smisal gleden e zapo4va da jade no na polovinata koli4estvo ot normalnoto koeto izpiva6e spira i zapo4va da se napuva kato 4e 6te aka no si aka 1 put na den a se napuva i reve pri vsiako hranene.Izpuska mnogo gazove i go urigam po vreme na jadeno no ne pomaga. Pla4e ne iska da jade a kato sloja biberona v ustata zasmukva jadno i vednaga se durpa i pla4e.Na kakvo se dulji tova i kak da go premahna?Mnogo mi e jal kato se mu4i taka beb4o Sad Ina4e slagame kapki protiv koliki no nikakuv efekt vse si ima mnogo gazove koito go mu4at.Maic ekstrakt raztvariah malko v mliakoto za regulirane na stomaha no pak ne pomaga da mu se oblek4i malko.Kajete kakvo da pravia niakoi izpitali go ve4e mami da dadat suvet.A za nastinkata kakvo mislite moga da napravia?Az 6te otida sega na lekar estestveno no niakoi izpitval li go e?Nali kazvat 4e malkite beb4ovci ne se raboliavali tolkova rano a az pri tolkova pazene pak nastina.Da ne go li izvejdam navun o6e?Az ot v4era ne go izvejdam de ama ot koga da po4na togava?Da ne go pregriavam i za tova da nastina.Ja kajete kak da go obli4am i zavivam kato hodim na razhodka na okolo 20-25 gradusa?Blagodarja vi mnogo predvaritelno!!!Te stanaha mnogo vuprosi dano ima otgovor za vsi4ki  Confused Ama taka e s mamite koito imat purva rojba i malko s koi da spodeliat i potursiat suvet Sad
Mnogo usmivki na vsi4ki!!
P.S.zabarvih da pitam niakoi mi kaza 4e protiv koliki pomagalo voda ot svaren anason???Niakoi izpolzval li go e ima li efekt i kolko se slaga da se vari i kak se pie???Izob6to daite suveti protiv gazove.Kupuhme butilki na Avent 4e biki protiv koliki ama ne vijdam razlika Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 042
Виж, предполагам че си много разтревожена и проблемът те мъчи, ама как предполагаш ще те разчетат майчетата на латиница? Аз имам доброто желание да ти дам някакъв съвет, ама целият този дълъъъг постинг на маймуница ме затруднява....почвам го сега с дешифратора Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 590
Извинявам се но ми е страшно трудно да пиша на кирилица тук като не са написани буквите не клавиатурата и трябва да ги търся и така ми отнема двойно повече време,Съжалявам сега поправям грешката си!

Здравейте!Имам един проблем с бебчо,той е не 5 седмици и вече с настинка.Излизаме по малко от преди седмица но нали все пак е топло,реших а и други ми казаха че не е проблем.Сега бебчето ми от вчера доста кашля,първо кихаше и се сополевеше сега взе да кашля сериозно по 5-6 пъти подред и то честичко и се чува че има секрет и се дави.Сложих му солена вода в нослето против запушен нос но май не помага или по точно не е запушен а си тече.Няма особенно температура 37,1,не виждам промяна в държанието му само го мучи кашлицата.На разходките винаги е бил добре завит и не е стоял дълго навън.Имаме и друг проблем.Ваксинираха го на 15.07.04 против Хепатит Б и тогава се олучи че купих друг вид хуманизирано мляко.Изпражненията му бяха зелени от първото сега станаха жълти и първите 2 дни се изхождаше 3-4 пъти на ден после 2 дена не се изходи и аз  го върнах на старото мляко.Сега си се изхожда по 1 път на ден както преди-зелено.Но от тогава започна да не иска да си дояжда.В смисъл гледен е започва да яде но на половината количество от нормалното което изпиваше спира и започва да се напъва като че ще ака но си ака 1 път на ден а се напъва и реве при всяко хранене.Изпуска много газове и го уригам по време на ядено но не помага. Плаче не иска да яде а като сложа биберона в устата засмуква ядно и веднага се дърпа и плаче.На какво се дължи това и как да го премахна?Много ми е жал като се мъчи така бебчо Sad Иначе слагаме капки против колики но никакъв ефект все си има много газове които го мучат.Маиц екстракт разтварях малко в млякото за регулиране на стомаха но пак не помага да му се облекчи малко.Кажете какво да правя някои изпитали го вече мами да дадат съвет.А за настинката какво мислите мога да направя?Аз ще отида сега на лекар естествено но някои изпитвал ли го е?Нали казват че малките бебчовци не се раболявали толкова рано а аз при толкова пазене пак настина.Да не го ли извеждам навън оше?Аз от вчера не го извеждам де ама от кога да почна тогава?Да не го прегрявам и за това да настина.Я кажете как да го обличам и завивам като ходим на разходка на около 20-25 градуса?Благодаря ви много предварително!!!Те станаха много въпроси дано има отговор за всички  Confused Ама така е с мамите които имат първа рожба и малко с кой да споделят и потърсят съвет Sad
Много усмивки на всички!!
P.С.забарвих да питам някои ми каза че против колики помагало вода от сварен анасон???Някои използвал ли го е има ли ефект и колко се слага да се вари и как се пие???Изобщо дайте съвети против газове.Купухме бутилки на Авент че бики против колики ама не виждам разлика Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: SkoroMama
.В смисъл гледен е започва да яде но на половината количество от нормалното което изпиваше спира и започва да се напъва като че ще ака но си ака 1 път на ден а се напъва и реве при всяко хранене.Изпуска много газове и го уригам по време на ядено но не помага. Плаче не иска да яде а като сложа биберона в устата засмуква ядно и веднага се дърпа и плаче.На какво се дължи това и как да го премахна?Много ми е жал като се мъчи така бебчо :


Здравей ние имахме същия проблем и беше голяма мъка и за бебка и за мен, направо понякога съм ревала заедно с нея. Преди да почне да се храни съм й давала капки, постоянно я вдигах да се уригва и не помагаше нищо. Проблема се реши от само себе си. Просто изведнъж спря да го прави. Мисля, че и при нас беше от коликите, бебка сучеше много лакомо и явно поглъщаше доста въздух.Плачеше много и по време на хранене и след хранене. Трябва да имаш много търпение и да изчакаш коликите да отминат. Надявам се, някоя друга мама да е намерила разрешение на проблема и да го сподели.
А по отношение на настинката, май е по добре да го заведеш веднага на лекар, пък той да каже как да се лекувате. Честно казано,аз не бих рискувала да прилагам лечения на бебката без да я видяла лекарката ни.
Не мисля че не трябва да го извеждаш навън, дори напротив, използвай всеки удобен случай. Относно обличането- обличай го така както се обличаш ти. В никакъв случай не го претрупвай с дрехи, защото може да се изпотява и от там да е дошла настинката.
Надявам се че съм била полезна със съветите си!
На вас пожелавам скорошно оздравяване!!!!

# 4
  • Мнения: 590
Мерси Mila77 за отговора,дано този проблем отмине скоро и при нас.При вас към кой месец отмина?А за коликите не знам той си е така почти от раждането до сега.Не съм усетила някакъв рязък преход а от първите дни си имаше газове.А и не са само вечер-следобед да го тормозят а си пуска по малко целия ден.Друго странно е че изведнъж решава че е гладен(обикновенно точно по часовник)и започва неистово да пищи.Нищо не може да го залиса или успокои за секунда.Направо се виждам в чудо почвам да бiагам из къщи да му сменя памперса да сложа капки да стопля мляко...От няколко дни сме у баба да ни помага и тя го занимава докато стане млякото но писaка е голям,напроаво жалък : ( а за настинката ще отида на доктор да,само чакам таткото да си дойде от работа че съм с секцио и много ме боли не мога да вдигам а днес дори имаше малко кръв от раната,много странно като отдавна не се беше случвало.

Всичко хубави ти желая на теб и на бебка : ) До скоро!

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
здравей!знам че ти е много гадно сега но миличка първо се успокой!сега да ти кажа за настинката това че кашля не е кой знае какъв проблем!кашлицата при бебетата обикновено е под действието на секрета който се стича от носа!ние капехме отвара от лайка!тя действа антисептично!попитай все пак дали можеш да даваш на толкова малко бебе!всичко това и го пиша по-скоро за да се успокоиш но все пак не съм лекар!Mila77 много правилно те е посъветвала за обличането!за да си сигурна че не му е нито топло нито студено ориентир да ти е вратлето,ако е приятно топло всичко е наред!
колкото до папкането не мога да ти помогна,ние сме били без колики и на кърма!
и накрая не спирай да извеждаш бебето,разходките са много полезни за него(нея)!
пожелавам ви всичко да е ок!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Здрасти  СкороМама  Laughing
Аз имах точно същите проблеми когато моя бебок беше на месец. Тогава започнах да му слагам Стеримар в нослето и досега продължавам, но само сутрин. Заслушай се добре дали кашля дълбоко или е от сополките Confused  Защото при нас беше второто. И докато не му размите хремичката може да му капеш физиологичен разтвор или да пръскаш стеримар- въобще не вреди казват лекарите. Наша позната, вече пенсионирана педиатърка каза, че се получавало ако бебето е стояло дори за съвсем малко на течение. Вече много го пазя Laughing  А за коликите- лек няма Sad Само за собствено облекчение капя Еспумизан, но май вече при нас попреминаха. И пробвай с масажче- като че ли му поолекваше Laughing  Успех и не се притеснявай за нослето. Виж ако кашлицата продължи е по- добре да го преслуша лекар Cry

# 7
  • Мнения: 3 042
Здравей отново!
За газовете може да пробваш да го слагаш на ръката си по коремче, Съни това го облекчаваше доста, изпръцкваше си какво имаше и му олекваше. Казват че   и затоплена  с ютия пелена, сложена на коремчето също помага при колики.
Наскоро си купих една книга за масажите при бебетата.
Там открих и тази техника, която се прилага при колики.
Казва се "Тигър на дърво"
Това е чудесна поза, която ви предоставя възможността едновременно да държите и масажирате бебето, за да успокоите присвиването на коремчето и да облекчите коликите, газовете, констипацията, раздразнението, тревожността и др общи наразположения и смущения.
Техниката е едновременно лечебна и превантивна- до нея може да се прибягва както в момент на остри болки, за да бъдат те моментално облекчени, така и ежедневно, за да придобие бебето чувство на лекота и спокойствие, което от своя страна ще подобри общото му физическо и прихическо състояние. Това общо дълбоко облекчение се дължи на факта, че коремът сам по себе си е " емоционален център", който предава усещането на цялото тяло.
Като държите бебето в двете си ръце, по-трудно ще омалеете, а то ще се радва по-дълго на ефекта от масажа.
Тази техника може да се практикува с успех и от татковците, тъй като при нея бебето е обърнато с гръб към гърдите и не се опитва интуитивно да суче. Освен това им предоставя възможност да успокоят разсроената си рожба в момент, когато майката отсъства или се нуждае от малко лично време.
Помнете че начинът по който докосвате и държите бебето е от голямо значение и е пряко свързан с крайния резултат. Освен това по време на сеанса вие самите трябва да сте спокойни и отпочинали, дори и бебето да не е разстроено. Желателно е да сте уверени в действията си и дишането ви да е дълбоко и ритмично.
За да се осъществи успешно тази техника не е от значение дали бебето е разсъблечено или е с дрешките си. Често ефектът от нея е мигновени тя може да се приложи на всяко място и по всяко времеи колкото по-често прибягате до нея, толкова по-голяма полза ще извличате.
Въпреки че е много ефективна, не гледайте на нея като на заместител на професионалната лекарска диагностика и лечение.
Тигър на дърво
1. Обърнете бебчето с гръб към вас и положете гръдния му кош върху вътрешната страна на лявата си ръка, така че неговата лява ръчичка да обгърне вашата, а главичката му поставете в прегъвката на лакъта си. Така ще можете стабилно да го задържите и спокойно да го залюлеете.
2. Прекарайте дясната си ръка между крачетата му и поставете опънатата си длан върху коремчето , за да можете да разпределите тежестта му върху двете си ръце.
3. Сложете стъпалото на дясното краче в прегъвката на лакътя на дясната си ръка и обърнете бебчето по корем върху дланите си . Докато то лежи така, започнете много леко да масажирате двете страни на коремчето с дясната си длан. Коремчето ще бъде притиснато от тежестта на телцето, което всъщност е едно от най-големите предимства на този масаж- ще осъществите дълбок контакт без да се налага да натискате. Правете това няколко минути и ако бебето ви продължава да се чувства неразположено, разходете го докато е в тази поза, като леко го потупвате по гръдния кош.
Правете този масаж ежедневно и на равни интервали."

За обличането, на мен ориентир ми бяха стъпълата на бебето, ако са студенички, обувам чорапките. Ти как го обличаш по принцип? За запушено или течащо носле- Стеримар- това е пречистена морска вода и подходяща за бебета, на Съни добре му действаше, той обаче имаше нужда и от помпичката за секретите в нослето.
Лекарката трябва да му чуе гърдичките и да му прегледа гърлото, ако е нещо леко най-вероятно ще ти предпише витамин С и калциев глюконат.
Стискаме палци!

# 8
  • Мнения: 590
Много благодаря за изчерпателното обяснение на този масаж.Непременно ще го пробваме при първа възможност.Сега потегляме към болницата да видим какво ще кажет.Успех и здраве на всички желая!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: SkoroMama
.Друго странно е че изведнъж решава че е гладен(обикновенно точно по часовник)и започва неистово да пищи.Нищо не може да го залиса или успокои за секунда.Направо се виждам в чудо !


Позната история Grinning  и Гергана го прави това, но само вечер преди къпане. На поискване ли го храниш или на режим? Ако сте на режим може да пробваш да го храниш малко по- рано, така няма да е огладнял много, няма да суче много лакомо и надявам се няма да реве. А защо му сменяш памперса, като почне да плаче? Остави го да се нахрани и след това го сменяй, нали най-важното е да спре да плаче по-бързо. Аз все още я кърмя и нямам проблем с бързото приготвяне на храната.. Но сега се сещам, че може предварително да направиш водичката, да я сложиш в термос за да не изстива и като почне така да реве, само слагаш сухото мляко и е готово много бързо. Незнам ти как го правиш, може и по- лесен начин да си намерила.
 Сега ти е много трудно, напълно те разбирам. Трябва да имаш още малко търпение. След 2-я месец нещата малко по-малко започват да се успокояват. И като започне да ти се усмихва малкото слънце, ще забравиш за всичко през което си преминала.
Целувки на бебока и на теб и ще чакаме новини. Дано кашлицата да се  е оказала  безобидна.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз ще споделя за коликите. Почти нищо не помага, но мисля, че най- добре ни подейства отварата от семе от копър. Купува се от аптека, вари се щипка в 100 ml, подслаждаш го малко и като изстине му я даваш вместо вода. Тя действа газогонно и поне при нас понякога действаше по- добре от чайчето на Хип.
Имай търпение, коликите ще отминат или поне ще понамалят (или пък бебето свиква с тях).
Ние вече много рядко страдаме от колики и това от повече от две седмици. А повярвай ми, пищеше ужасно.

# 11
  • Мнения: 590
Здравейте пак и мерси на всички които се притекоха на помощ със съвет!Ние бяхме на лекар и преслушаха Вики,слава богу нищо не чуха.Казаха да капя капки в нослето,качил е добре и няма температура така че няма да е сериозно.Дадоха ми за сигурност и някакво лекарство за кашлицата но се чудя дали да го взема защото бебко Штял да не може да спи от него Sad Пък и тя не каза че непременно трябва да го пие.ще видим как е утре.Казаха да му давам сладка вода за коликитеА иначе ние сме на режим но той си го създаде от началото,на 3 часа точно започва на секундата да крещи неистово.Пробвала съм и по-рано да го будя ама пак пищи по същия начин докато не получи ботилката в устата.Е поплаква между яденията на няколко пъти но тогава се залъгва с биберон и люлеене а на часа си иска яденето и като не е готово на секундата е голям зор.Това за термуса не се бях сетила или по-точно си го мислех преди но забравих сега ме подсети и ще го ползвам.До сега топля преварената вода на котлона,става много бързо но не достатъчно бързо според бебко Simple Smile и наливам в стерилните шишета после добавуям млякото на прах.А памперса сменям винаги преди ядене защото така ми казаха в болницата а и е по-удобно защото той почти винаги заспива веднага като се нахрани а и връща по малко като го разклатя да го събличам и мия.За топлото май му е топло на детето,аз честичко го проверявам на вратлето дали му е топло ама като спинка ми е жал да не е завит и тогава се изпотяма понякога.ще пробвам с по малко дрешки.Сега е с боди с къс къкав и без крачоли отдолу и едно с дълъг ръкав и крачолки отгоре.Не е много мисля като за толкова малко бебе или греша?Това е за сега,ще пиша още като има развитие.Дано всичко е безобидно и се размине без последици.Мерси на всички и давайте пак съвети Simple Smile

# 12
  • sofia
  • Мнения: 562
ами според мен е малко повече облечен!смятам че може само по боди и пак му проверявай вратлето!хубаво е като заспи да му метнеш тънка пеленка защото се отпуска!мисля че така ще му е екстра!ТОВА Е САМО СЪВЕТ!ТИ СИ ЗНАЕш НАЙ-ДОБРЕ!аз така правя за моето бебе!целувки от нас!

# 13
  • Мнения: 590
Здравейте искам да споделя един друг проблем които имаме днес.Кашлицата понамаля сякаш или по точно по-рядко кашля,капем капки в нослето и малко по-малко хърка но не може да спи.Почти от сутринта е буден и не може да заспи,поне не за дълго.като си изпие млякото(пак се върти и трудно го храня )и заспива веднага в мен но само да го оставя и се субуйда и повече не заспива.Залъгвам го с биберон и люшкане и гушкане,позадреме и след минутка пак плач.По-рано днес си стоеше един период и се занимаваше сам,разглеждаше си ръцете и висулки и дрнкулки но сега е много уморен предполагам и това даже не го залъгва само плаче.Като го полюшкам  в мен заспива и пак се събужда след малко.Вчера си спинкаше добре горе-долу и през ноща също а сега сигурно е много уморен като не е спал почти днес.Не ми се вижда да е нещо зле,няма температура,на какво може да се дължи това?Дано поне през ноща подремне.Ако не утре пак на доктор Sad  Дайте съвет!!!

# 14
  • sofia
  • Мнения: 562
не се притеснявай сигурно му е ден!и на нас ни се е случвало!точно на бъдни вечер!целия ден го прави този номер!влуди ме!после на другия ден не можех да я събудя!цял ден спа тогава!
така че споко!лека нощ!

Общи условия

Активация на акаунт