Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте!
Кои може да ми помогне със списък на всички неща, които трябва да взема със себе си при влизане в болница за раждане?За мен и за близнаците които очаквам.
Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 08:42 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 9 894
за различните болници е различно, но ето например една хубава тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32300.0
и успех!

# 2
  • Мнения: 603
За тебе: лигнин; дамски превръзки - тип памперс; йод за промивки; празно шише или др. съд за разреждане на йода с вода; може да потрябва риванол и марля за компреси; две нощници /само една не е достатъчна/; тоалетна хартия /най-отгоре в чантата, защото първото нещо, което правят като постъпиш е клизма Mr. Green/;чехли, чорапи, връхни дрехи /може да е хладно/; тоалетни принадлежности; всички документи; стотинки за телевизора Laughing; нещо сладко за съвземане  Wink ; малко храна и сокче; нещо за четене. Може да ти искат и абокат.
За бебчетата: памперси; пелена или чаршаф /за да има къде да ги сложиш на чистичко в/у леглото, когато ги вземеш за кърмене/; мокри кърпички; биберони залъгалка /може и по-късно да ги донесат/; 
Ако ти потрябва нещо друго вероятно ще има кой да го дотърчи и да го донесе веднага Laughing

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
прочети тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44900.msg834669#msg834669
та първата страница в първия постинг, след имената ни и линковете към предишните ни теми, сме се постарали да съберем повечето списъци публикувани в нета.
Успех!

# 4
  • Мнения: 50
Благодря ви!!!!!!!!

# 5
  • Мнения: 25
Аз мога да добавя още сутиен за кърмачки и подплънки за гърди, защото аз още на втората вечер се събудих цялата мокра от кърма. А също може да се вземе и крем за зърна, тъй като в повечето случаи първоначалното бебчето не знае още как да суче и наранява зърната, но може и по-късно да ти го донесат.

# 6
  • София
  • Мнения: 676
Най-важното е да носиш личната си карта, и картона ти с изследванията от бремеността. Ако раждаш в "Шейново" нощница, чаршафи и повивки за бебчето не са необходими. Дават ти ги от там. Има един крем: Garmastan. Той е за наранени зърна и не е опасен за бебчето. Отмива се и само с топла водичка. Много е ефикасен. Вземи си и шише с минерална вода. Най-добре е да питаш в болницата, в която си решила да раждаш. Късмет и едно здраво бебче...

# 7
  • София
  • Мнения: 676
Най-важното е да носиш личната си карта, и картона ти с изследванията от бремеността. Ако раждаш в "Шейново" нощница, чаршафи и повивки за бебчетата не са необходими. Дават ти ги от там. Има един крем: Garmastan. Той е за наранени зърна и не е опасен за бебчетата. Отмива се и само с топла водичка. Много е ефикасен. Вземи си и шише с минерална вода. Най-добре е да питаш в болницата, в която си решила да раждаш. Късмет и здрави бебчета...  ylinfant

# 8
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Забравихте най-важното след дамските превръзки и водата - помпа за кърма!

Общи условия

Активация на акаунт