Как да се преборя със спането при нас?

  • 561
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Миналата година се наложи една лека операция на ръката ми, а аз все още кърмех. И какво се получи? - На  дъщеря ми от този момент много и хареса да спинка при мама и тати (оставаше при нас докато я накърмя). Сега поспи малко в креватчето си и като се пробуди се размрънка и докато не я взема не млъква. Започна дори да гони баща си от мястото му, сърди се когато дойде да си легне, иначе в негово отсъствие се покрива със завивката му. Пробвала съм много варианти, но нищо не помага, карам и се понякога (сигурно съседите са ме взели за истеричка), но немога да спя от нея. Хем неспя, хем половината съм извън спалнята.  luvbed
Чувства се истинска господарка на спалнята ни. А има такова хубаво креватче!!! newsm07

Последна редакция: пт, 23 сеп 2005, 22:38 от krassi2

# 1
  • Мнения: 92
Скъпа  krassi2, със съвет не мога да ти помогна, но поне да те успокоя, че не си единствената  Wink Голямата ми дъщеря спеше до нас докато не се роди малката, че и след това даже- 7-годишна възраст  Rolling Eyes Пробвахме какво ли не- със убеждаване, караници, креватче на два етажа, за да й е интересно- не и не.  #Crazy Едва миналото лято й направихме собствена стая- с телевизор, компютър и т.н екстри, та кандиса да спи сама. И въпреки всичко и сега, когато баща й е нощна смяна, се мушка до мен  Laughing
А малката  от раждането до днес си спи в креватчето без проблеми(да чукна на дърво).
 Така че явно си е до детето и до навика  newsm78- опитвай да я местиш като заспи! Успех!  Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
 Доколкото знам има два варианта:

 вариант 1: проявяваш завидна воля и търпение, не спите няколко нощи, но жабата си научава мястото.
 вариант 2: не ти издържат нервите на безсъние и оставяте жабата да господарства на спалнята....с надеждата, че някога сама ще си отиде..

ние сме спряхме на вариант 2, който е най-непедагогическия Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 223
И аз пуснах вчера подобна тема, моят син като заспи и го преместя, след двадесет минути реве неистово, докато не го взема отново. Когато спи при мен, постоянно търси да ме хвана за косата, скубе, рита и всячески се мъчи да ме избута от леглото. Имаме огромна спалня, а аз се свивам на две педи заради него. Да не говорим, че се събуждам кисела и недоспала и целия свят ми е крив. Твърдо съм решила да го отърва от този навик, не сме първите с подобен проблем, мнозина са го преодоляли. Явно при всяко дете подхода е различен, важното е да намерим правилния за детето си. Съжалявам, че нищо обнадеждаващо не ти написах, но освен взаимно да си пожелам търпение и постоянство, май друго не ни остава  newsm78

# 4
  • Мнения: 429
Благодаря за отговорите.
 Искам да кажа, че хем ме тероризира, хем без мен неможе. На всичкото отгоре ако баща и стане да я вземе от креватчето й пищи та се къса. Иска  мен. 
Изпитвам вече страх да си легна по-рано, защото ще ме събуди в 12 - 1 часа и тогава моя сън си отива.  Много е упорита и каквото и да пробвам все не  става, а сега е във любимата възраст 2-3 години и става страшно.
Харесва ми да я гушкам, но не ми харесва това, че ме рита, буди и т.н. Понякога ми идва да стана и да излезна. (Но незнам къде ще отида) Сила нямам от безсъние. ooooh!

# 5
  • Мнения: 834
Преди мноооого години, когато имах такъв проблем със сина ми направо неиздържах и мислех, че ще се самообеся, но изведнъж ми хрумна гениалната идея да извадим 1-2 пръчки от решетката на креватчето му откъм краката. Така малкия дзвер се местеше сам при нас и обратно без дори да го усещам. Просто му осигурихме пълна свобода и достъп до света извън леглото с решетка. Мисля, че това го успокои и след около месец вече не ни тероризираше посред нощ.
Значи какъв е извода  newsm78 - децата се чувстват изолирани и сами - затова го правят.
Сега обаче не правя старата грешка да гушкаме малката при нас на спалнята - навсякъде другаде, но не и там. Нашето легло си е наше, а нейното - нейно и точка. Ако се наложи след време (дано не се налага де) пак ще използвам изпитаната рецепта.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За съжаление не мога да дам съвет -но не си сама.Имаме същия проблем придружен с ужасяващи болки в гърба и цялото тяло .Много се върти и постоянно ме бута и спя на края на леглото.Лятото се бях примирила и си правех един тепих на земята и там си спях Embarassed ама сега не знам  Thinking пробвах варианта с оставянето да реве ама не става ..и май ще го оставя сам да се отдели от нас колкото и да е неправилно Crazy

# 7
Синът ми в момента е на 3 години. До преди една година си спеше в стаята в неговото си легло и не сме имали проблеми. Е, будеше се по няколко пъти на нощ но пак заспиваше след като пие малко вода.
И както казах така до миналото лято, когато след две почивки почти една след друга, се прибрахме и той не пожела да си легне в леглото. Просто му беше харесало да не е сам, а да си има компания.
Малко след това сложихме леглото му при нас в стаята и го сложихме плътно до нашето, така че да може да ме гушка или просто да ми държи ръката когато се събуди и има нужда от това. Не е много правилно но нямахме друг вариант, тъй като при него дойде и периода когато започва да се страхува от разни шумове(живеем в блок) или просто от тъмнината.Докато отшумят страховете му, ще бъде така.

Общи условия

Активация на акаунт