За замразените плодове и зеленчуци

  • 1 974
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Който има опит в замразяването  - бихте ли ми казали дали бланширате зеленчуците преди да ги замразите и кои по-точно? А кои плодове замразявате ? Сигурно не всички са подходящи....

# 1
  • Мнения: 100
Мила Нати,
 не е необходимо от сега да замръзяваш плодове.Мисля че доста пладове има в момента на пазара.А относно зеленчуците може и да не ги бланшираш,ами направо нарязваш на кубчета и ги пъхаш в плик и във фризера.Аз лично не ги бланширам ,защото след като ги извадя от фризира те си стоят точно като бланширани (като постоят на стайна тем.).Пробвала съм само веднъж да сложа бпанширан зеленчук и след като поотпусне малко и се вкашква.

Успех в замръзяването.

# 2
  • Мнения: 18 542
Здрасти!
За замразяването има доста инфо тук  Simple Smile
Иначе, да знаеш, в никакъв случай не се замразяват сварени картофи! Стават на нищо.

# 3
  • Мнения: 5 500
натали, нищо не бланширам.
Всичко слагам прясно, измито и нарязано.
От плодовете замразявам ягоди, малини, череши, праскови, кайсии, пъпеш.
Зеленчуци - грах, тиквички, зелен боб, карфиол, броколи, коприва, лозови листа, брюкселско зеле, понякога и моркови.
Като се сетя още ще ти напиша.
Подправки - магданоз, целина, копър, гюзъм - измити и нарязани в мънички торбички. Прекрасно запазват аромата си.
Като правя на Цецо плодов шейк, замрзявам от предната вечер един банан във фризера Wink

# 4
  • Мнения: 713
Ако зеленчука е сварен на пара не се вкашква при размразяване. Удобно се напъхва във формите за лед и е лесно да извадиш после едно или две кубчета, не е като да се чудиш как да чупиш по-голям пакет. В микровълнова се размразява много бързо и се готви бързо след това. Понеже аз не съм от тези мами дето знаят какво ще готвят от вечерта и вадят от фризера каквото им трябва да се размрази или слагат да се замрази, а беба като е гладна вдига много шум, този вариант ме спасяваше.
Не разбрах само за малки порцийки за детето ли питаш или изобщо за домакинството. Аз този метод го прилагах само за бебините зеленчуци.

# 5
  • Мнения: 3 042
здравейте, да ви дам една идея за замразяването - аз използвам торбичките за лед на Фино, изсипвам вътре пасираната смес и после си отчупвам колкото ми трябват кубчета за папото на Съни.

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз за бебчо не съм замразявала още нищо, освен коприва, но за в къщи за готвене замразявам. Зеленчуците само ги миеш и ги нарязваш на кубчета, че иначе заемат много място във фризера. Колкото до плодовете, досега ягоди, малини и подобните, ги замразявахме в пластмасови кутийки поръсени със захар (така беше описано в упътвенето към хладилника). Замразявали сме и праскови и кайсии - пресни - на нищо не стават, не знам защо...
Иначе би трябвало всичко да може да се замразява, както прясно, така и бланширано, е, вкусът не е същият...

# 7
  • Мнения: 1 975
Цитат на: csg
Мила Нати,
 не е необходимо от сега да замръзяваш плодове.Мисля че доста пладове има в момента на пазара..


да... и аз така мисля.. още е доста рано за замръзяване  Sign Exclamation
иначе съм доволна - замразявам бланширани картофи, броколи, моркови, цветно зеле, грах, царевица.......... абе пробвай ....  Simple Smile

# 8
Защо замръзявате толкова много неща??? Нали в магазина продават готови нарязани замръзени зеленчуци? Или те нещо не са добри? Незнам!

# 9
Аз се притеснявам, че ще започна захранването през зимата, когато няма да има пресни плодове и зеленчуци, но си мислех да купувам готови от магазина - и трябва да купувам, за да замръзя.

# 10
# 11
  • Мнения: 7 106
Искам да попитам тиквичките бланширате ли ги или само ги режете на кубчета и направо във фризера?Нещо много кашави ми станаха миналата година и сега незнам как да ги нагодя Embarassed

# 12
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Shali
Искам да попитам тиквичките бланширате ли ги или само ги режете на кубчета и направо във фризера?Нещо много кашави ми станаха миналата година и сега незнам как да ги нагодя Embarassed


Само ги режа и във фризера, на кубчета около 1,5/1,5 см. Защо са станали кишави, бланширала ли си ги Confused:

# 13
  • Мнения: 7 106
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Shali
Искам да попитам тиквичките бланширате ли ги или само ги режете на кубчета и направо във фризера?Нещо много кашави ми станаха миналата година и сега незнам как да ги нагодя Embarassed


Само ги режа и във фризера, на кубчета около 1,5/1,5 см. Защо са станали кишави, бланширала ли си ги Confused:


Ами бланширах ги да,затова май за нищо не струваха. Embarassed Благодаря ти,тази година ще се справя по-добре Simple Smile

# 14
  • Мнения: 660
искам да попитам аз ям замразени горски плодове-боровинки,къпини,малини диви ягоди,понеже съм бременна във 5 г.с .,дали като са били във фризера са се запазили качествата им и дали има полза от това че ги ям сега?
мерси

Общи условия

Активация на акаунт