С колко грама дохранванее на бебе на 12 дена

  • 803
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Въпроса ми е към мамите които дохранват с адаптирано мляко.
Знаете ли колко грама точно трябва да яде бебто.

Моя син е на 12 дена и дохранвам още от 5 ден.Първо суче от гърдите  а после му приготвям шише с  30 грама мляко, но понякога не го изяжда а друг път се налага още 30 да правя. имам чусвтвото че се е гладен, а и не знам колко изсуква от гърдите  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 032
Явно детенце суче различно в различните часове от деня и затова ти се налага да правиш по 30 и 60 мл мляко. Най добрее, според мен да направиш няколко пробни кърмения, за да се ориентираш колко изяжда детенце

# 2
  • Мнения: 1 464
До колкото си спомням дъщеря ми ядеше по около 110мл кърма/теглила съм я /към края на 1 месец,но на 2 седмици може и 60 да е яла,не знам.Най-добре направи пробни кърмения,задължително няколко Grinning

# 3
  • Мнения: 129
Извинявам се за  невежеството но какво е "пробното кърмрне" Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 464
Значи за целта трябва да отидеш с бебето при педиатъра,или да намериш везна с която да го претеглиш у вас.Мериш бебето преди кърмене и след и така виждаш колко кърма е изсукало,но се прави няколко пъти защото бебетата обикновено имат повече апетит сутрин и по-малко вечер и така можеш да се подведеш за количеството ти кърма.Мила ,задължително трябва  да го направиш,може да не ти се налага да дохранваш бебето с адаптирано мляко,ако искаш хвърли едно око във форума за кърмене и по -точно направи всичко възможно да стимулираш лактацията.А това най-лесно става с по-често кърмене,дори и през 1 час отначало Simple Smile
Няма да казвам нищо повече че да не ме бият сега Wink

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Боби, давай си кърма когато и колкото поиска. Това е важно особенно първия месец. Ако от сега започнеш с дохранване няма да можеш да кърмиш повече от 2 месеца. Аз така направих с първото и кърмата ми спря рано. С второто фикс идея ми беше кърменето и съм го слагала на гърдата и през 10 мин. Много трудно беше, но и до сега сме изцяло на кърма. Решила съм да започна да я отбивам на 6 месеца и затова въведох едно хранене с адапте. Така най-безболезнено ще минем на формула. Ти правиш точно това в момента с додаването, отбиваш бебката Sad Знам че е много трудно, но ти си реши кърма или адапте средно положение няма.
Ако искаш да кърмиш отиди за съвет в кърмаческия   Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 066
Няма да казвам нищо повече че да не ме бият сега Wink
Е хайде, споко, ние тук не се бием (словесно де), за разлика от колежките от съседния форум. Тук, както е видно цари толерантност и липса на нападки.
Иначе по темата - и аз бих те посъветвала да опиташ да кърмиш поне още малко. Ако все пак не успееш - до края на 1 месец количеството мляко трябва да стигне 100 гр. Ама мойта мома и във 2 месец пиеше по 70-90 грама, така че колкото иска бебо - толкова.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Здравей,
Аз също дохранвах малчо от самото начало, като му правехме 60 гр. мляко и колкото изпие / винаги изпиваше всичко:)/, но след това доста изчетох и мисля че е по добре да му даваш да суче по често и постепено да намаляваш добавката за да може да си се кърмите, иначе ще го отбиеш.
Най добре е да питаш педиатъра!

Общи условия

Активация на акаунт