Въпрос за млекото Блемил и чайчето Блемил Л

  • 9 816
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
За мое съжаление кърмата ми спира бавно, но сигурно. За това си има причини, но сега няма да ви занимавам с тях.
Започнах да дохранвам беба с Нутрилон 1, но тя сериозно се запече. Говорих с нашето педи и тя ми препоръча да мина на Блемил и чайчето Блемил Л. Погледнах в Библиотеката, но само една тема намерих за това мляко. Та ви моля ако някой го ползва да даде инфо. Доволни ли сте? Преборихте ли се със запека? И ако не ми препоръчайте друго мляко, защото малката се мъчи, а на мен ми е много гадно да я гледам така.
Мерси ви много!

# 1
  • Мнения: 1 032
Ние бяхме пробвали инцидентно млякото блемил срещу повръщане и имаше ефект /по принцип само добри неща съм чувала за млеката от тази марка/. Чая също го пиехме и то много. В началото ни помагаше, но реално със запека се преборихме чак като почнахме зеленчуковите пюрета. Все още обаче продължаваме да сме на фризовом- то е комбинирано помага и срещу повръщане, и срещу запек /ние ги имахме и двете в изобилие/

# 2
  • Мнения: 1 645
Дани пи 2 месеца от млякото на Блемил,но от това против повръщане(Дани беше на 2 месеца когато го започнахме)
Много му помогна,и определено бях доволна.
След това реших да взема от обикновенният вариант,но беше прекалено рядко,пък и на Дани не му хареса. Sick
За това решихме да си минем на старото мляко Аптамил(преди Блемила беше на Аптамил),и до сега си го пием.
За чая не мога да кажа нищо - не сме го пили.
А относно запека  -  никога не сме имали такъв. GrinningТа и до сега е така

# 3
  • Мнения: 48
Аз лично съм много доволна от чайчето на Блевит. Много е приятно и ароматно и бебчо го пиеше с кеф. Ние бяхме със запек още от самото начало, на НАН сме. След първата консултация педиатърката ни каза вместо да сменяме млякото, защото според нея всички АМ водят до запек,да опитаме с това чайче. Започнах да му давам всеки ден по 50мл. и така в продължение на 1 месец. Детенце се оправи, даже акаше по 3-4 пъти на ден. После естествено помогнаха и плодовите пюренца. Но и сега когато яде заленчукови, а те определено запичт, пак му давам чайче, но не всеки ден. Веднъж или два пъти в седмицата.

# 4
  • Мнения: 1 037
Ренци,и ние бяхме на Блемил,но не акаше редовно и минах на Аптамил.Пиехме и чайчето за разхлабване.Започна да ака редовно и нормално като смених млякото,а още по-добре като почнах плодовите пюрета.Иначе млякото е вкусно и Дани си го пиеше с кеф,но не ни помогна за запека

# 5
  • Мнения: 4 068
Уф, днес ходих за това чайче и никъде не го намерих. Взех Дуфалак, за да закрепим положението докато го намеря. Казаха, че ставало за кърмачета. Обаче ми изкараха акъла с цената на този чай. Една аптекарка ми каза, че струвал 10 лева. Егати чая! Ама щом е за беба ще взимаме какво да правим.

А иначе и Блевит ли имат такъв чай? Аз знам, че техния против колики бил добър, но против запек не знаех, че имат.

Колкото до млякото-Аптамила не е ли повече за недоносени и злояди деца? Щото нашата си е бая доносена и хич не е злояда засега, та да не я надуя много с това мляко.

Пак много ми станаха въпросите, ама ще прощавате. Още сме нови в занаята дет се вика. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
Ренци, Милумилът е за по-злояди деца.
Аптамилът е супер. Сестра ми дохранваше племенницата ми с него още от първия месец.

# 7
  • Мнения: 1 032
Взех Дуфалак, за да закрепим положението


Да не те плаша ама ние получихме колики от Дуфалака /имал такъв страничен ефект/, пък и в интерес на истината не ни помогна

# 8
  • Мнения: 255
Уф, днес ходих за това чайче и никъде не го намерих. Взех Дуфалак, за да закрепим положението докато го намеря. Казаха, че ставало за кърмачета. Обаче ми изкараха акъла с цената на този чай. Една аптекарка ми каза, че струвал 10 лева. Егати чая! Ама щом е за беба ще взимаме какво да правим.

А иначе и Блевит ли имат такъв чай? Аз знам, че техния против колики бил добър, но против запек не знаех, че имат.


Този чай на Блемил и аз не съм го виждала, но разхлабващият на Блевит  - Blevit L - го има в Бейби Маркет, за 8,40 съм го купувала. Той и Дуфалакът не е по-евтин.

# 9
  • Мнения: 4 068
Ааааааааааааа, аз взех само едно пликче Дуфалак. Понеже прочетох, че образува газове и се уплаших. Обаче моя мъж настоя ваше и аз затова взех. Днес и дадох 5 милилитра и май от сега виждам лошата страна на нещата. Боли я коремчето. Та ще е за пръв и последен път. В понеделник се впускам в търсене на млякото Блемил и първо ще видя то как ще и подеиства и после чая. За да съм сигурна ако има подобрение откъде идва.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Ренци, какъв е тоя Дуфалак в пликчета? Аз навремето като се бях ошашкала, че Иво е запечен (на кърма, нямаше и 2 месеца, бях си въобразила някакъв запек, но това е друга тема) му давах сиропче. Нямам спомен да му е подействал зле.

# 11
  • Мнения: 1 037
Ренци само че вземи Блемил 1АЕ(мисля че така беше -то е точно против запек)А чая е на Блевит,както и млякото де-на една и съща фирма са.Но задължително си вземи такова мляко-против запек.

Общи условия

Активация на акаунт