Варна-Търново

  • 1 028
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте! Имате ли информация за пътната обстановка Варна-Търново? А в Търново май е много зле. Да рискувам ли да пътувам до там? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 777
Зависи какво разбираш под зле, належащо ли ти е и други.
Аз тръгвам утре за Търново. Но мен няма нещо което да ме спре.

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Не се притеснявай, няма чак такива проблеми по пътя. Нито в Търново, нито в Арбанаси е като това което дават по телевизията /по един метър вода в къщите/. Има наводнени къщи но те са на 2-3м. от берга на реката, и винаги се наводняват, а ти там нямаш ходене. Приятна почивка и дано ви хареса. Ние правихме кръщенето на малката на Винпаласа на 5.09. и съм доволна., на 09.10 съм пак там на сватба. Това е предпочитан комплекс в арбанаси, така че не си сгрешила.

# 3
  • Мнения: 658
Освен че вали дъжд от два дни нищо дуго обезпокоително няма. Наводненията са около реката и то основно в близките села. Арбанаси е високо няма страшно- стягай багажа.

# 4
Благодаря ви за куража!

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Вчера се прибрах от Варна с влак-никакъв проблем!За автомобилният път не се е чуло нищо - значи ТРЪГВАЙ!

# 6
Вчера се прибрах от Варна с влак-никакъв проблем!За автомобилният път не се е чуло нищо - значи ТРЪГВАЙ!
[/quote
Много благодарности, Дидка! Вдъхна ми кураж!  bouquet

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Я да се възползвам от темата, че ше пътуваме на 01.10., ще кръщаваме малкия, но не съм запазила час ли незнам какво в църква, а необходимо ли е?Нали в Арбанаси има много църкви Rolling Eyes.Ние просто държим да е спонтанно и неорганизирано, защотозаминаваме само с кръстниците, ама да не се окажем в "небрано лозе" в последният момент. Thinkingщ
А за Дряновския манастир, някой има ли инфо?

# 8
  • Мнения: 3 154
Мисля, че трябва да си запазите час. Ако искаш пусни ми ЛС да ти дам телефона на църквата в Арбанаси, където ние се венчахме.

# 9
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравей, за Дряновския манастир ще ти трябва предварително записване, за в Арбанаси предполагам че няма да е проблем, просто едни-два часа по-рано трябва да минете и да се обадите. От там ще ви кажат какво трябва да нагласите и ще отидете. В Арбанаси искат да носиш: две кърпи, сапун, пакет захар, олио, вино, пита, мед. Мисля че това беше, ние кръщавахме малката на 05.09. в Арбанаси, на манастира Св.Георги, процедурата беше бърза и без много формалности. Не искат кръщелни на кръсника, нито на родителите, вземат ти паричките 24лв. мисля че беше  и това е.

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мисля, че трябва да си запазите час. Ако искаш пусни ми ЛС да ти дам телефона на църквата в Арбанаси, където ние се венчахме.
Sunshine, аз имам тел на "Св.Богородица" и "Св.Никола", ама никой не ми вдига телефона Sad
Здравей, за Дряновския манастир ще ти трябва предварително записване, за в Арбанаси предполагам че няма да е проблем, просто едни-два часа по-рано трябва да минете и да се обадите. От там ще ви кажат какво трябва да нагласите и ще отидете. В Арбанаси искат да носиш: две кърпи, сапун, пакет захар, олио, вино, пита, мед. Мисля че това беше, ние кръщавахме малката на 05.09. в Арбанаси, на манастира Св.Георги, процедурата беше бърза и без много формалности. Не искат кръщелни на кръсника, нито на родителите, вземат ти паричките 24лв. мисля че беше и това е.
Миленка, това ме устройва идеално. Hug

 Благодаря ви момичета за инфото  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт