Какво чудо е това?

  • 648
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Мили мами тъкмо си легнахме и взех да гушкам голямата дъщеря когато напипах на китката на лявата и ръчичка точно по средата изпъкнала твърда кост голяма колкото боб-изкарах си акъла.Какво чудо ще да е това.Така се изплаших че сега рева и се тръшкам и ми е адски гадно защото до преди  няколко часа смея да твърдя че това нещо го нямаше.Явно не я боли защото нито веднъж не изохка докато го разглеждахме с баща й.Притеснено ми е и защотото тука като знам колко месеци се чака към тяхната здравна каса да  ти дадат направление ми става лошо.Някой имал ли е този проблем с децата си?

# 1
  • Мнения: 3 777
Мъртва кост, вероятно newsm78
Аз имах - изчезна от самосебе си.

Доктора каза че може да се оперира, но не гарантира че няма да се появи отново и затова решихме че няма да се оперира. Изчезна си сама.

Моята беше на дланта между 2 пръста.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Или е мъртва костица или липома - това е склонност на организма да образува мастни топчета/бучици, които не са опасни и не вредят по никакъв начин. Могат да се образужат на вяакъде в тялото, като от вън не се виждат а се напипват като твърди образувания под кожата. Съпруга ми има такава склонност - има поне 10-тина по тялото с различна големина.
Мисля, че няма от какво да се страхуваш, щом няма болка, значи няма възпалителен процес. Предполагам, че не си забелязала и симптоми на отпадналост и вялост при детето. Когато можете идете на преглед за твое успокоение, но не се шашкай толкова много. Laughing

# 3
  • Мнения: 508

Могат да се образужат на вяакъде в тялото, като от вън не се виждат

нашата топчица обаче се вижда,не само се напипва,но и доста е големичка-колкото бобено зърно е .Днес ще искам да ми дадат час при личния лекари и ще настоявам възможно най-бързо час за ортопед

# 4
  • Мнения: 3 927
Да, най-добре иди на лекар.
Аз също имам подобни образувания, не знам как да ги нарека, но явно са по наследство, защото ръцете на баща ми са същите. На двете ми ръце от горната страна имам две щръкнали костици с големината на голямо грахово зърно; забелязват се особено, ако свия ръцете на юмрук; не помня кога се появиха, но като че ли и при мен беше изведнъж....... никога не са ме боляли.....
Иска ми се порсто да те успокоя Simple Smile

# 5
  • Мнения: 508
Ей сега се връщам от лекаря-успокоих се.Лекарката каза че това е мъртва кост наистина и най-вероятно сама ще си изчезне,но след колко време не се знае.Аз предполагам че вчера тя много лудува и се набира да влиза и излиза от кошарата на бебка и тогава се е получило това нещо.Все пак като си се приберем в Бг и ако не е изчезнало ще отида на специалист

# 6
Ето тук има добро обяснение за "мъртвата кост" /ако наистина е това в твоя случай/ Rolling Eyes http://www.standartnews.com/archive/2001/11/21/health/index.htm

# 7
  • Мнения: 508
Кикилота багодаря  ти--тази статия е точно това което ми трябва.Лекарката нарече това на ръката на дъщеря ми точно ганглиот.Ще изчакам и ако не се махне като се приберем в Б-я ще  я заведа на лекар-ортопед

# 8
  • Мнения: 5 183
тука като знам колко месеци се чака към тяхната здравна каса да  ти дадат направление ми става лошо.

о, сигурно ти е много притеснено. Тук също много се 4ака, но ако ли4ната лекарка реши 4е е нещо неотложно, си с предимство и не 4акаш. Така 4е, спокойно. няма на4ин и при вас да не е така, особено като иде ре4 за детенце.

Общи условия

Активация на акаунт